• <
mewo_2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

08.07.2022 16:46
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Partnerzy portalu

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7] - GospodarkaMorska.pl

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?

Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski w ostatnim czasie mieli okazję zwiedzić teren instalacji do produkcji wodoru zbudowany w biorafinerii ORLEN Południe S.A. w Trzebini. To właśnie tam jest produkowane paliwo do zasilania niedawno otwartej, premierowej stacji tankowania wodoru Grupy PKN ORLEN w Krakowie. Eksperci rozmawiają o tajnikach eksploatacji pionierskiej instalacji do produkcji i oczyszczania wodoru do klasy automotive oraz przyszłości i rozwoju biorafinerii w Trzebini, z Pauliną Dzierzbą - kierownikiem projektu odpowiedzialnym za budowę hubu .

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.

W kolejnych odcinkach cyklu, eksperci, którzy nie boją się trudnych pytań i niełatwych odpowiedzi, na co dzień współpracujący z Klastrem Technologii Wodorowych, poruszą nie tylko tematykę wodoru, ale również szeroko pojętej zielonej energetyki.

Paweł Trojanowski
Ekspert branżowy Klastra Technologii Wodorowych w organizacji Hydrogen Europe, uczestniczył w pracach nad polskim Partnerstwem Wodorowym, działał w ramach inicjatywy European Clean Hydrogen Alliance. Z powodzeniem łączy praktykę inżynierską z wiedzą o ekonomii i biznesie, chętnie dzieląc się swoimi doświadczeniami. Z zaangażowaniem śledzi zielone trendy, aktywnie promując działania proekologiczne w najbliższym otoczeniu.

Jako Sales Manager New Technologies Sescom S.A. skoncentrowany na wspieraniu rozwoju nowoczesnych rozwiązań smart metering i business intelligence, służących poprawie efektywności energetycznej budynków i instalacji. Miłośnik technologii wodorowych, a w wolnych chwilach ciężkiego rocka, przez kilkanaście lat związany z branżą energetyczną.  


Jakub Pikulski

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Warszawskiej oraz austriackiej uczelni Management Center Innsbruck. Wyznaje zasadę, że człowiek nigdy nie przestaje się uczyć, a podcasty są jedną z przyjemniejszych form zdobywania wiedzy. Przedsiębiorca od 10 lat kierujący polskim oddziałem firmy STASTO Automation dostarczającej innowacyjne zawory procesowe m.in. do branży energetycznej oraz paliwowej. Wierzy, że w biznesie ważniejszy od maksymalizacji zysku jest zrównoważony rozwój, partnerskie relacje, odpowiedzialność społeczna oraz troska o środowisko.

Entuzjasta technologii wodorowych jako kluczowego elementu na drodze do neutralności klimatycznej. Prywatnie zapalony sportowiec, a od niedawna także działacz i promotor sportu dziecięcego. Wiceprezes Klubu Sportowego Drukarz Warszawa.


Paulina Dzierzba
Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku Technologia Chemiczna Organiczna. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Projektami, posiadająca aktualny certyfikat IPMA-D oraz PRINCE2® Foundation. Na co dzień pracuje w ORLEN Południe S.A. w dziale Technologii i Rozwoju, gdzie łączy obie te dziedziny przy prowadzeniu i realizacji projektów rozwojowych.

Jednym ze zrealizowanych z sukcesem projektów było wdrożenie innowacyjnego w skali kraju wodoru jakości paliwowej. Projekt ten obejmował zarówno wyprodukowanie wodoru na nowej instalacji, jak i rozwój infrastruktury umożliwiającej jego tankowanie do docelowych pojazdów.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.