• <
mewo_2022

[WIDEO] Pierwszy fundament morskiej farmy wiatrowej Saint-Brieuc został pomyślnie zainstalowany

08.07.2022 17:08
Strona główna Energetyka Morska, Offshore [WIDEO] Pierwszy fundament morskiej farmy wiatrowej Saint-Brieuc został pomyślnie zainstalowany

Partnerzy portalu

[WIDEO] Pierwszy fundament morskiej farmy wiatrowej Saint-Brieuc został pomyślnie zainstalowany - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ailes Marines/Twitter

Ailes Marines, spółka należąca w całości do hiszpańskiej grupy Iberdrola, poinformowała o pomyślnym montażu pierwszego fundamentu na terenie morskiej farmy wiatrowej Saint-Brieuc we Francji. 

Za instalację był odpowiedzialny globalny lider usług w branży offshore wind – Van Oord. Instalacja fundamentów typu jacket jest realizowana z pomocą statku Seven Borealis. Każdy z fundamentów waży 1150 ton i mierzy 75 metrów wysokości.

Instalacja przebiegała w 3 etapach. Fundament został podniesiony z barki, a następnie opuszczony za pomocą dźwigu na wyznaczone miejsce. Końce trzech nóg kratownicy zostały włożone do trzech pali, które wcześniej zostały zainstalowane przez Aeolusa na dnie morza. Uszczelnienie dolnych części nóg do pali zostanie wkrótce wykonane przez North Sea Giant.

Obecnie rozpoczęto prace nad instalacją drugiego fundamentu, który również znajduje się w północnej części parku – czytamy w komunikacie Ailes Marines.

Równolegle z czynnościami montażowymi Van Oord kontynuuje na statku Aeolus wiercenie i instalowanie pozostałych pali fundamentowych. Do tej pory wywiercono i zakotwiczono ponad jedną czwartą pozycji fundamentowych farmy wiatrowej. Wszystkie te prace będą kontynuowane do 2023 roku. 

Źródło: Ailes Marines

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.