• <
mewo_2022

Uwaga Wodór! Podcast - O wkraczaniu w nową epokę, z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów [odcinek 6]

gm

02.06.2022 23:15
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Uwaga Wodór! Podcast - O wkraczaniu w nową epokę, z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów [odcinek 6]

Partnerzy portalu

Uwaga Wodór! Podcast - O wkraczaniu w nową epokę, z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów [odcinek 6] - GospodarkaMorska.pl

Dzisiaj premiera szóstego odcinka podcastu Uwaga wodór! O wkraczaniu w nową epokę, z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Tomoho Umedę, założyciela i prezesa firmy Hynfra.

Transformacja energetyczna na dobre nabiera rozpędu. Globalna gospodarka oparta na węglu i ropie, ustępuje miejsca nisko lub zeroemisyjnej technologii. Nie bez znaczenia pozostaje aktualna sytuacja geopolityczna związana z konfliktem zbrojnym na Ukrainie. Analitycy nie pozostawiają żadnych złudzeń dotyczących obniżenia galopujących cen surowców energetycznych, prądu czy gazu.

Odejście od paliw kopalnych zwiastuje nadejście nowej epoki – która ograniczy degradację środowiska naturalnego, zmniejszy wpływ działalności człowiek na drastycznie postępujące zmiany klimatyczne – Tomoho wierzy, że ten świat będzie lepszy – bezpieczniejszy, bardziej sprawiedliwy, przyjazny dla planety i dla ludzi.  

Ważnym aspektem trwających i nadchodzących zmian jest elastyczność i umiejętność dostosowania się – każda firma, instytucja czy jednostka samorządowa musi sama zadbać o to, aby się wpisać w nowe warunki, bo inaczej nie przetrwa.

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.

W kolejnych odcinkach cyklu, eksperci, którzy nie boją się trudnych pytań i niełatwych odpowiedzi, na co dzień współpracujący z Klastrem Technologii Wodorowych, poruszą nie tylko tematykę wodoru, ale również szeroko pojętej zielonej energetyki.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.