Dzisiaj premiera szóstego odcinka podcastu Uwaga wodór! O wkraczaniu w nową epokę, z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Tomoho Umedę, założyciela i prezesa firmy Hynfra.
Transformacja energetyczna na dobre nabiera rozpędu. Globalna gospodarka oparta na węglu i ropie, ustępuje miejsca nisko lub zeroemisyjnej technologii. Nie bez znaczenia pozostaje aktualna sytuacja geopolityczna związana z konfliktem zbrojnym na Ukrainie. Analitycy nie pozostawiają żadnych złudzeń dotyczących obniżenia galopujących cen surowców energetycznych, prądu czy gazu.
Odejście od paliw kopalnych zwiastuje nadejście nowej epoki – która ograniczy degradację środowiska naturalnego, zmniejszy wpływ działalności człowiek na drastycznie postępujące zmiany klimatyczne – Tomoho wierzy, że ten świat będzie lepszy – bezpieczniejszy, bardziej sprawiedliwy, przyjazny dla planety i dla ludzi.
Ważnym aspektem trwających i nadchodzących zmian jest elastyczność i umiejętność dostosowania się – każda firma, instytucja czy jednostka samorządowa musi sama zadbać o to, aby się wpisać w nowe warunki, bo inaczej nie przetrwa.
Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
W kolejnych odcinkach cyklu, eksperci, którzy nie boją się trudnych pytań i niełatwych odpowiedzi, na co dzień współpracujący z Klastrem Technologii Wodorowych, poruszą nie tylko tematykę wodoru, ale również szeroko pojętej zielonej energetyki.
Korea Południowa szuka sojuszy w offshore wind. Doosan zaczął od Siemens Gamesa
Pływające farmy wiatrowe szansą dla polskiego local content? Wywiad z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem
Norweska branża offshore wind szuka szans biznesowych w Japonii
Vestas pionierem. Pierwsza na świecie jednostka CTV zasilana wodorem
Rosja chce znacjonalizować offshorowy projekt Sachalin-2
Gaz-System: ruszyła pierwsza aukcja przepustowości gazociągów do Danii oraz na Litwę i Słowację