• <
escort_980x120_gif_2020

Gdynia Sailing Days z nowym terminem i nowym kalendarzem regat!

sons

24.06.2020 15:00 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Gdynia Sailing Days z nowym terminem i nowym kalendarzem regat!

Partnerzy portalu

Gdynia Sailing Days z nowym terminem i nowym kalendarzem regat! - GospodarkaMorska.pl

Gdynia Sailing Days, największa impreza żeglarska w Polsce odbędzie się w dniach 17 sierpnia – 6 września. Impreza pierwotnie miała odbyć się w lipcu, ale zmianę terminu wymusiła pandemia koronawirusa. To nie jedyna zmiana w kalendarzu regat na ten rok.

Gdynia Sailing Days to bardzo duża impreza międzynarodowa. Przy organizacji organizatorzy, Polski Związek Żeglarski i władze miasta Gdyni muszą brać pod uwagę nie tylko sytuację w Polsce, ale też na świecie. Celem nadrzędnym jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom, trenerom, sędziom i innym uczestnikom imprezy. Po szerokich konsultacjach m.in. z międzynarodowymi i polskimi stowarzyszeniami klas regatowych udało się ustalić nowy termin tego żeglarskiego festiwalu, który w tym roku zapowiada się niezwykle emocjonująco, szczególnie jeśli chodzi o jego regatową część.

W ramach Gdynia Sailing Days rozegrane zostaną m.in. mistrzostwa świata w klasie Micro, młodzieżowe mistrzostwa świata w klasie 470, mistrzostwa Europy w klasie Finn. Podczas Gdynia Sailing Days odbędą się również regaty o mistrzostwo Polski klas olimpijskich, zatem na akwenie zobaczymy najlepszych polskich żeglarzy, poza klasą RS:X, która swoje mistrzostwa Polski rozegra w lipcu w Sopocie.

Na starcie Gdynia Sailing Days, w regatach różnej rangi staną żeglarze takich klas, jak: Finn, Laser, Laser Radial, Laser 4.7, Optimist, Techno, L'Equipe, Cadet, RS:X, 29-er, 49er, 49erFX, 470, Skippi, Open Skiff, Nacra 17, Hobbie Cat 16, A-Class, Formula Open, zaplanowane są także zmagania w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej i Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. 

 

Aktualny kalendarz regat:

https://pya.org.pl/files/events/2020-kalendarz-imprez-sportowych-pzz.pdf

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.