• <

Projekt Nowa Marina Gdynia na posiedzeniu zarządu PZŻ

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Projekt Nowa Marina Gdynia na posiedzeniu zarządu PZŻ
Projekt Nowa Marina Gdynia na posiedzeniu zarządu PZŻ - GospodarkaMorska.pl

pc/PZŻ

08.10.2019 Źródło: własne

W miniony czwartek w Gdyni obradował Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego. Najważniejszą sprawą omawianą podczas posiedzenia Zarządu był model współpracy w zakresie projektu Nowa Marina Gdynia. Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego przedstawił najnowsze informacje dotyczące planowanej inwestycji.

PZŻ pozyskał partnera, z którym zamierza realizować tę inwestycję. Aktualnie trwają ostatnie prace nad umową i harmonogramem działań. Zaprezentowany model współpracy zawiera warunki, które muszą zostać spełnione, aby inwestycja została zrealizowana. Zarząd, przy aprobacie Komisji Rewizyjnej, jednogłośnie przychylił się do przedstawionej koncepcji, upoważniając zespół inwestycyjny do dalszego procedowania projektu.
 
Kolejnym ważnym punktem obrad były zasady weryfikacji poprawności i kompletności dokumentacji wymaganej do rejestracji jachtów morskich. Jachty morskie żaglowe i motorowe używane do celów sportowych lub rekreacyjnych o długości kadłuba od 5 do 24 m podlegają obowiązkowi rejestracji w polskim rejestrze jachtów prowadzonym przez Polski Związek Żeglarski. Wychodząc naprzeciw sugestiom i oczekiwaniom właścicieli i armatorów Zarząd PZŻ zdecydował wprowadzić odpłatną przyśpieszoną procedurę weryfikacji poprawności i kompletności dokumentacji składanej w celu rejestracji jachtów morskich. Zgodnie z procedurą, jeśli dokumenty rejestracyjne złożone w Biurze PZŻ lub przesłane w jednym pliku na adres mailowy do godziny 12:00 każdego dnia roboczego i zostaną zweryfikowane, rejestracja jachtu nastąpi do godziny 16:00 tego samego dnia. Pełną procedurę wraz z adresem mailowym podamy niedługo w osobnym komunikacie.
 
Jacek Pietraszkiewicz, skarbnik PZŻ, przedstawił także bieżącą sytuację w Marinie Trzebież. Zwrócił przede wszystkim uwagę na współpracę z generalnym wykonawcą w zakresie realizacji napraw gwarancyjnych. Prace trwają i na nowy sezon wszystkie usterki, które objawiły się w trakcie eksploatacji powinny zostać usunięte.
 
Podjęto dyskusje na temat bieżącego stanu technicznego i problemów jednostek s/y Śmiały i STS Kapitan Głowacki. Stan obu jednostek omawiany był podczas Sejmiku PZŻ w kwietniu br. Kapitan Głowacki znajduje się w Kołobrzeskiej Stoczni Remontowej. Mając na uwadze stan techniczny żaglowca przeprowadzono niezbędne prace remontowe, w tym uszczelnienie kadłuba, które pozwolą mu przetrwać nawet srogą zimę. Związek prowadzi działania mające na celu nawiązanie współpracy z administracją samorządową w zakresie remontu i ewentualnego przekształcenia jachtu w obiekt muzealny.
 
Wśród spraw, którymi zajmował się Zarząd PZŻ były także regulaminy sportowo-szkoleniowe: w tym licencji sędziego, licencji trenera i instruktora, licencji zawodnika amatora, certyfikatów szkoleniowych i sportowych oraz zasady organizacji regat żeglarskich PZŻ. Prace nad aktualizacją tych dokumentów zbliżają się do końca, a celem jest uchwalenie ich jeszcze w tym roku. Ponadto, w skład członków wspierających PZŻ przyjęto Centrum Żeglarskie ze Szczecina.
 
Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego nadał też Honorową Odznakę Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego kapitanowi Jerzemu Ziółkowskiemu, Jerzemu Arturowi Taberowi i Zdzisławowi Czajko. Z kolei Medal za Szczególne Zasługi dla Żeglarstwa Polskiego przyznano następującym osobom: Jerzy Brezdeń, Mirosław Froń, Sławomir Kalinowski, Bronisław Kuśnierz, Janusz Okupny, Grzegorz Skura, Dariusz Walisiak, Jan Wątrobiński.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 27800,00 $ tona 0,38% 15 kwi
 Cynk 2809,00 $ tona 0,72% 15 kwi
 Aluminium 2328,00 $ tona 1,35% 15 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.