• <

Ulstein Blue Box na dwóch statkach Golden Energy Offshore

Strona główna Stocznie, offshore Ulstein Blue Box na dwóch statkach Golden Energy Offshore
Ulstein Blue Box na dwóch statkach Golden Energy Offshore - GospodarkaMorska.pl

ew/Ulstein

08.10.2019 Źródło: własne

Jak poinformowała na swojej stronie norweska grupa Ulstein, na dwóch jednostkach należących do armatora Golden Energy Offshore zostanie zainstalowany system Blue Box. Ma on pomóc w zmniejszeniu zużycia paliwa i negatywnego wpływu na środowisko.


Golden Energy Offshore aktywnie poszukuje rozwiązań przyjaznych dla środowiska, zgodnie z ekologicznym profilem firmy. Wraz z Ulsteinem przystępują teraz do projektu pilotażowego, w ramach którego system Blue Box zostanie zainstalowany na dwóch statkach.

Jak mówi Per Ivar Fagervoll, dyrektor generalny Golden Energy Offshore: "Dzięki temu programowi, będziemy w stanie konsolidować, przetwarzać i analizować dane oraz skupić się na wydajności energetycznej. Będzie to miało wpływ na na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko oraz dostosowanie naszej działalności do idei zrównoważonego rozwoju."

Blue Box to system, który można łatwo skonfigurować. Łączy system danych statków z chmurą, zapewniając bezpośredni dostęp do ważnych informacji, takich jak konfiguracja silnika i prędkość. Załoga statku i pracownicy armatora na lądzie będą mieli łatwy i intuicyjny dostęp do niezbędnych danych.

Golden Energy Offshore zainstaluje Blue Box na dwóch siostrzanych jednostkach: Energy Duchess i Energy Empress. Są one tego samego projektu, mają te same systemy na pokładzie i pracują na tym samym obszarze geograficznym. Ich dane można łatwo porównać. Dzięki analizom danych armator będzie w stanie ocenić najskuteczniejsze rodzaje trybów operacyjnych.

Analizując ich dane, armator ma większą szansę na najbardziej efektywne wykorzystanie możliwości statku (lub floty). Finalnie, ma to dorpowadzić do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.

Pobierając dane z usług w chmurze Blue Box, właściciel statku może uzyskać dostęp do surowych danych do własnych analiz lub otrzymać wstępnie przeanalizowane dane za pośrednictwem modułu raportu. Intuicyjny interfejs użytkownika i system alarmowy udzielają operatorom statków porad w czasie rzeczywistym tak, aby w najbardziej optymalny, ekonomiczny i ekologiczny sposób poprowadzić statek. W ten sposób system otwiera się na duży potencjał oszczędności paliwa i redukcji emisji.

Źródło:
własne
 Ropa brent 43,45 $ baryłka  0,81% 18:57
 Cyna 17377,00 $ tona 1,74% 13 lip
 Cynk 2215,00 $ tona 3,26% 13 lip
 Aluminium 1664,00 $ tona 1,53% 13 lip
 Pallad 2011,60 $ uncja  1,07% 18:56
 Platyna 846,50 $ uncja  0,77% 18:56
 Srebro 19,78 $ uncja  0,71% 18:56
 Złoto 1815,05 $ uncja  0,12% 18:56

Dziękujemy za wysłane grafiki.