• <
escort_980x120_gif_2020

PZŻ objął Patronat Honorowy nad Młodzieżową Akademią Żeglarską

ew

31.12.2020 10:05 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie PZŻ objął Patronat Honorowy nad Młodzieżową Akademią Żeglarską

Partnerzy portalu

PZŻ objął Patronat Honorowy nad Młodzieżową Akademią Żeglarską - GospodarkaMorska.pl
fot. PZŻ

Polski Związek Żeglarski objął Patronat Honorowy nad Młodzieżową Akademią Żeglarską, której inicjatorami są Piotr Tarnacki i klub 77 racing. To projekt skierowany do osób w wieku 15-20 lat, a jego celem jest wyszkolenie profesjonalnych żeglarzy regatowych. Rekrutacja do Akademii rozpocznie się w lutym 2021 roku.

Absolwent Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej będzie miał pełną wiedzę merytoryczną i techniczną pozwalającą na starty w regatach krajowych i zagranicznych.

- Cieszy nas fakt, że możemy wspierać tak ciekawe projekty edukacyjne i tym samym przyczynić się do kształtowania postaw wśród młodzieży - mówi Tomasz Chamera - Prezes PZŻ.

Akademia pozwoli młodym żeglarzom poznać najbardziej nowoczesne technologie stosowane w światowym jachtingu. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji nowe, w pełni zoptymalizowane jachty regatowe będące zapleczem największych akademii żeglarskich na świecie. Dzięki temu unikalną okazją do poznania i wejścia w fascynujący świat profesjonalnego jachtingu. Wykładowcami oraz nauczycielami wiedzy praktycznej będą mistrzowie świata związani z teamem Energa 77 Racing.

- Oprócz tego planujemy organizować spotkania z najlepszymi żeglarzami w Polsce oraz mistrzami z całego świata. Część z nich możemy realizować online. Chcemy "zarazić" młodych ludzi pasją do żeglarstwa, a z doświadczenia wiem, jak ważna w edukacji jest relacja mistrz-uczeń - podkreśla pomysłodawca Akademii Piotr Tarnacki


taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.