• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Kładki na Plaży Miejskiej w Gdyni gotowe

ew

29.12.2020 12:03 Źródło: gdynia.pl

Partnerzy portalu

Kładki na Plaży Miejskiej w Gdyni gotowe  - GospodarkaMorska.pl
fot. gdynia.pl

Wymiana kładek pieszych na Plaży Miejskiej w Gdyni dobiegła końca. Inwestycja podzielona była na prace podstawowe i dodatkowe. Ich efekty dostarczą nowej jakości mieszkańcom miasta oraz turystom.

Umowa podstawowa z wykonawcą dotyczyła wymiany kładek przy placu zabaw oraz budynku ratowników. Roboty dodatkowe poszerzyły obszar prac o fragment kładki za restauracją Delmar oraz zakładały odnowienie ławek z zamontowaniem nowych desek z tworzywa sztucznego. Drugi obszar robót dodatkowych dotyczył natomiast wymiany części kładek przy Pomniku Rybek.

– To inwestycja, której realizacja ucieszy zarówno mieszkańców Gdyni, jak i turystów. Nowe kładki będą szersze od dotychczasowych, bardziej funkcjonalne, estetyczne, ale przede wszystkim bardzo bezpieczne – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Kładki w głównych ciągach zostały poszerzone do 3 m, na bocznych – do 2,20 m. Te są wykonywane na skrzyżowaniach oraz w miejscu zatoczek przeznaczonych na odpoczynek. Tam też znajdą się ławki.

Inwestycja zakładała również renowację oraz wymianę oświetlenia. W obszarze pierwszym poddano je oczyszczeniu i ponownie zamontowano. Przy części kładek przy Pomniku Rybek powstało zaś nowe, ledowe wmontowane w nawierzchnię. Z pewnością uatrakcyjni ono spacerowiczom korzystanie z kładek.

– Od teraz Plaża Śródmieście będzie jeszcze bardziej dostępna. Przy projektowaniu nowych kładek, szczególną wagę przywiązywano do udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin przemieszczających się z wózkami – zaznacza Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Nowy ciąg pieszych będzie bardziej przystępny dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz rodzin z dziećmi i wózkami. Dotychczasowe deski z drewnianych zostały wymienione na tworzywo sztuczne odporne na wszelkie zanieczyszczenia, mikroorganizmy, trudne warunki atmosferyczne i wodne panujące na plaży. Nie wymaga ono konserwacji w następnych latach. Wszystko nabierze jednolitego i estetycznego wyglądu.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 1 335 733,81 zł brutto. Najwięcej, bo 1.093.219,24 zł brutto kosztowały prace związane z obszarem pierwszym. W drugim ich koszt sięgnął 209 919,57 zł brutto.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.