• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

PZŻ oficjalnie rozpoczął współpracę z Polską Spółką Gazownictwa

ew/pya.org.pl

15.01.2019 14:02 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie PZŻ oficjalnie rozpoczął współpracę z Polską Spółką Gazownictwa

Partnerzy portalu

PZŻ oficjalnie rozpoczął współpracę z Polską Spółką Gazownictwa - GospodarkaMorska.pl

W grudniu 2018 roku Polski Związek Żeglarski zawarł umowę o współpracy z Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. Na mocy umowy Spółka została sponsorem Kadry Narodowej Juniorów PZŻ w klasie 470. Umowa obowiązuje do 30 grudnia 2020 roku.

Uzyskane w ramach współpracy środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu wsparcia technicznego KNJ PZŻ 470 stanowiącego uzupełnienie procesu szkoleniowego i startów w regatach krajowych oraz o zasięgu międzynarodowym. W trakcie realizacji Projektu Polski Związek Żeglarski będzie wspierał Spółkę działaniami promocyjnymi i marketingowymi.

- Jestem bardzo zadowolony z podjęcia współpracy z Polską Spółka Gazownictwa. Środki finansowe i zaangażowanie naszego nowego partnera pomoże zapewnić naszej najzdolniejszej grupie zawodników pakiet szkolenia na najwyższym poziomie oraz najlepszej klasy sprzęt sportowy. Wszelkie działania na rzecz żeglarstwa są powodem do dumy oraz wzorem godnym naśladowania - powiedział Prezes PZŻ Tomasz Chamera.

Kadrę Narodową Juniorów w klasie 470 w 2019 roku będą tworzyli Marcin Urbański i Maciej Krusiec (OKŻ Olsztyn), Seweryn Wysokiński i Jan Krasodomski (SEJK Pogoń Szczecin), Hanna Dzik (YKP Gdynia), a także zeszłoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Świata Juniorów World Sailing w klasie 420 Kacper Paszek i Bartosz Reiter (OKŻ Olsztyn). Najważniejszymi tegorocznymi imprezami będą dla naszych kadrowiczów młodzieżowe mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 30 czerwca-7 lipca w Portoroz w Słowenii, a także młodzieżowe mistrzostwa Europy, zaplanowane na dni 23-30 lipca w Vilagarcia de Arousa w Hiszpanii. Z kolei na krajowym podwórku najważniejsze będą mistrzostwa Polski klas olimpijskich (5-8 września 2018 r.).

- Cieszymy się z nawiązania współpracy z PSG. Pozyskane środki pomogą nam realizować program szkolenia Kadry Narodowej Juniorów klasy 470. W naszej grupie juniorskiej znajdują się utalentowane załogi i jestem przekonany, że dobrze przepracowany okres przygotowawczy zaowocuje wynikami już na wiosnę. W tym roku przygotowujemy się do młodzieżowych mistrzostw świata, które odbędą się na początku lipca w Portoroz w Słowenii i młodzieżowych mistrzostw Europy w Vilagarcia de Arousa w Hiszpanii pod koniec tego samego miesiąca. Zapewniam, że z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby dobrze reprezentować sponsora na wodzie i na lądzie - skomentował zawiązanie współpracy trener Paweł Nowakowski.

Polska Spółka Gazownictwa jest Narodowym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce i europejskim liderem w branży dystrybucji paliwa gazowego. Zatrudnia 11,5 tys. osób i zarządza 185 tys. km gazociągów, które dostarczają rocznie ponad 11,6 mld m3 gazu. PSG to największa Spółka Grupy Kapitałowej PGNiG, wspierająca wydarzenia i inicjatywy lokalne, przedsięwzięcia z dziedziny nauki i kultury, działania promujące historię Polski, zwłaszcza w zakresie gazu i nafty, a także stowarzyszenia i rozgrywki sportowe, w tym sport dzieci, młodzieży i sport akademicki.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.