• <

Nagrody w konkursie o Nagrodę BŁĘKITNY SPINAKER PZŻ przyznane!

08.12.2020 14:00 Źródło: PZŻ
Strona główna Nagrody w konkursie o Nagrodę BŁĘKITNY SPINAKER PZŻ przyznane!
Nagrody w konkursie o Nagrodę BŁĘKITNY SPINAKER PZŻ przyznane! - GospodarkaMorska.pl
fot. PZŻ

W tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Błękitny Spinaker PZŻ, kapituła złożona z członków Komisji Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ, pod przewodnictwem Wiceprezesa PZŻ ds. Śródlądowych Jarosława Bazylko, głosowała w trybie korespondencyjnym. Wyłoniono w ten sposób laureatów nagrody w trzech kategoriach:

Śródlądowa Impreza Roku - Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2020

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Mrągowskie Towarzystwo Regatowe Czos, stawiające sobie za cel umożliwienie startu w regatach jak najszerszej grupie żeglarzy. Tym bardziej, pomimo trudności organizacyjnych związanych z obostrzeniami sanitarnymi spowodowanymi pandemią, organizatorzy stanęli na wysokości zadania, zapewniając tym samym ciągłość wydarzenia. Żeglarskie Grand Prix Mrągowa jest bowiem cyklem imprez regatowych, który odbył się już po raz ósmy.

W regatach wzięło udział ponad dwustu uczestników, którzy wystartowalina swoich jachtach w 2 grupach: jachtów o otwartych pokładach, oraz jachtów kabinowych. Nie zabrakło także imprezy Pucharu Polski Jachtów Kabinowych gdzie rywalizowały klasy T1, T2, T3, Open jednokadłubowe oraz wielokadłubowe. Dzięki współpracy MTR Czos z klubami i stowarzyszeniami klas sportowych, na mrągowskich wodach zagościły także klasy OK Dinghy, Laser oraz Mistrzostwa Polski Delphia 24 OD.

Śródlądowe Regaty Roku - Mistrzostwa Polski Klas T - Wyspa Brzozowa Morąg CUP

W sezonie, w którym wiele imprez żeglarskich zostało odwołanych lub przeniesionych, Morąski Klub Żeglarski Keja zorganizował regaty rangi Mistrzostw Polski jachtów Kabinowych po raz pierwszy. Oprócz bezbłędnej realizacji imprezy pod względem regatowym, wydarzenie zostało opatrzone relacjami medialnymi na wysokim poziomie, co jest szczególnie ważne w czasie, ograniczeń możliwości podróżowania i osobistego uczestnictwa w wydarzeniach sportowych.

Śródlądowy Rejs Roku - XLI Rejs Żeglarsko-Motorowodny „Gościńce Kanału Elbląskiego i jeziora Jeziorak. Pojezierze Iławsko-Ostródzkie"

Uczestnicy i organizator rejsu z powodzeniem przezwyciężyli nie tylko przeszkody postawione przez panującą pandemię, ale równie skutecznie zdołali pokonać wszelkie trudności techniczne, napotkane na drodze do realizacji rejsu. Zachowując stosowne środki ostrożności, nieraz mimo niesprzyjającej pogody, zrealizowali zakładane cele, pokazując, że tradycje śródlądowych rejsów żeglarskich można kultywować także w czasie pandemii.

Wyróżnienia PZŻ Błękitny Spinaker 2020 otrzymali takrze:

1.   Klub Żeglarski przy Kopalni Węgla Brunatnego „Konin” za Obchody Jubileuszu 60-lecia Żeglarskiego KWB „ Konin”

2.   Yacht Club Anwil za Paradę Jachtów na Zalewie Włocławskim

3.   Dom Kultury Idalin w Radomiu za XXXIX Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką „Rafa”

4.   Bractwo Harcerskiej Bandery za „W poprzek Polski pod Harcerską Banderą: Płock – Szczecin

Dziękujemy za wysłane grafiki.