• <

Wielkie zainteresowanie stoiskiem PZŻ, promującym żeglarstwo na 21. Pikniku Olimpijskim

ew/pya.org.pl

28.05.2019 08:51 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Wielkie zainteresowanie stoiskiem PZŻ, promującym żeglarstwo na 21. Pikniku Olimpijskim
Wielkie zainteresowanie stoiskiem PZŻ, promującym żeglarstwo na 21. Pikniku Olimpijskim - GospodarkaMorska.pl

Polski Związek Żeglarski uczestniczył w sobotę 25 maja w 21. Pikniku Olimpijskim w Warszawie, na którym w ramach swojego stoiska przygotował szereg atrakcji oraz konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Wstęp był wolny.

W sobotę 25 maja 2019 roku w godzinach 12:00-18:30 odbył się 21. Piknik Olimpijski, który zorganizował Polski Komitet Olimpijski. Co roku Kępę Potocką odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski, w tym medaliści olimpijscy, ludzie świata sportu czy biznesu. Zawsze jest to wielkie święto sportu powszechnego. Nie inaczej było także tym razem.

Jednym z głównych motywów tegorocznego pikniku były obchody 100-lecia założenia Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl powstał 1919 roku) powiązane z otwarciem Światowych Targów Kolekcjonerów Olimpijskich, które równolegle do Pikniku były dostępne dla odwiedzających w Centrum Olimpijskim PKOl.

Piknik Olimpijski daje możliwość poznania z bliska charakteru poszczególnych sportów powszechnie znanych, jak i tych nowych, a także zasad rywalizacji, przepisów, technik, taktyk, no i wreszcie jego przedstawicieli, czyli sportowców, olimpijczyków, medalistów, jednym słowem same gwiazdy. Nigdzie indziej w Polsce nie ma takiej imprezy, kiedy to jednego dnia, w jednym miejscu, można spotkać ponad stu polskich, tylko medalistów olimpijskich, bo nie sposób zliczyć wszystkich przybywających na Piknik sportowców. Dzięki temu impreza w swojej wyjątkowości jest gwiazdozbiorem polskiego sportu.

- Chcemy kierować zainteresowanie żeglarstwem do dzieci oraz pośrednio do rodziców dostrzegających wartość edukacyjną i wychowawczą szkolenia żeglarskiego. Dla dzieci może to być początek wspaniałej przygody, którą mam nadzieję, że zechcą później kontynuować. Sukcesem będzie dla nas to, jeśli nasze działania zaowocują pozostaniem przy żeglarstwie dzieci, które miały okazję trafić na nasze stoisko. Zapraszamy na pokład - powiedział prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

Podczas tegorocznego Pikniku Polski Komitet Olimpijki było obecnych około 40 stanowisk promujących dyscypliny sportowe, nie tylko w olimpijskim wymiarze. Wśród nich będzie także Polski Związek Żeglarski, który przygotował szereg animacji na lodzie i na wodzie, z atrakcyjnymi nagrodami.

- wyścigi zdalnie sterowanych łódek
- ćwiczenia na symulatorze żeglarskim (z łódką klasy Optimist), napędzanym wiatrem generowanym z turbiny;
- prezentacja sprzętu klasy Optimist na brzegu, z wprowadzeniem teoretycznym;
- Nauka pływania na łódce klasy Optimist - zajęcia na wodzie pod opieką i z udziałem instruktorów
- trening równoważny na deskach Trickboard (prowadzone we współpracy z L-Surf);
- prezentacja sprzętu windsurfingowego na brzegu, z wprowadzeniem teoretycznym (prowadzone we współpracy z L-Surf);
- nauka pływania na desce żaglem oraz desce z wiosłem, typu SUP (prowadzone we współpracy z L-Surf)
- Punkt animacji dla najmłodszych uczestników - kącik gier i zabaw o tematyce żeglarskiej.

Na każdego uczestnika, czekała na wstępie mapka z miejscem na pieczątki potwierdzające przejście danej aktywności. Za zebranie pieczątek z minimum pięciu wybranych animacji, przekazywaliśmy dyplomy oraz atrakcyjne nagrody, ufundowane m.in. przez partnera pikniku - Ferrero Polska, realizującego Program „Kinder+Sport”.

Przez cały czas trwania pikniku dostępny dla rodziców był punkt informacyjno-promocyjny PZŻ, a dodatkowe atrakcje stanowiła maskotka programu PolSailing, wywołująca uśmiech i pozytywne emocje wśród uczestników oraz ścianka do zdjęć dla uczestników, mogących wcielić się w rolę młodej żeglarki lub żeglarza.

- Wprowadzaliśmy najmłodszych do żeglarskiego świata z wielkim entuzjazmem! Do udziału w naszych animacjach było mnóstwo chętnych rodziców z dziećmi, które mogły zapoznać się z wyjątkową piękną aktywnością, jaką jest żeglarstwo. Spodziewaliśmy się ok. 200-300 czynnych uczestników, w efekcie było ich blisko 500(!), nie licząc osób towarzyszących dzieciom, czy zainteresowanych obserwatorów. Wykorzystaliśmy podwójny nakład dyplomów, zarezerwowanych dla każdego ze stanowisk. Nagrody musieliśmy dzielić tak, aby starczyło dla wszystkich. 21 Piknik Olimpijski przechodzi do naszej historii jako wyjątkowo udane wydarzenie! - podsumowuje Maciej Szafran z Wydziału Rozwoju i Upowszechniania PZŻ.

- Pragnę podziękować zarówno organizatorowi imprezy, partnerom PZŻ, jak i mojemu zespołowi, na czele z Weroniką Dyjas, która koordynowała nasz event, osiągając przy tym organizacyjny sukces! Dziękuję za obecność wszystkim, którzy z nami byli i doświadczyli, że żeglarstwo jest dla sportem dla wszystkich, dla każdego! - dodaje koordynator programu PolSailing.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39625,00 $ tona 0,13% 19 paź
 Cynk 3706,00 $ tona -2,83% 19 paź
 Aluminium 3175,00 $ tona -0,13% 19 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.