• <
escort_980x120_gif_2020

Otwarcie sezonu żeglarskiego w NCŻ AWFiS

ew/pya.org.pl

24.06.2020 11:11 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Otwarcie sezonu żeglarskiego w NCŻ AWFiS - GospodarkaMorska.pl

Około 130 osób wzięło udział w uroczystym otwarciu sezonu żeglarskiego w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku. W Górkach Zachodnich byli m.in. żeglarze, władze PZŻ i AWFiS w Gdańsku oraz przedstawiciele samorządu.

Głównym punktem programu była prezentacja i defilada przedstawicieli klas regatowych, która odbyła się po ceremonii postawienia bandery na maszcie flagowym NCŻ AWFiS. W defiladzie wzięli udział m.in. olimpijczycy, Piotr Myszka, Piotr Kula, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński oraz Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda, które niedawno cieszyły się z pierwszej w swojej karierze nominacji na igrzyska w Tokio. Po prezentacji, żeglarze zeszli na wodę, a zebrani na brzegu goście, w tym dzieci i młodzież trenujący w NCŻ, mogli podziwiać ich żeglarski kunszt.

Prof. dr hab. Paweł Cięszczyk, Rektor AWFiS Gdańsk - emocje bardzo duże, bo jako rektor w tym fantastycznym miejscu jestem po raz pierwszy. Z żeglarstwem akurat nie miałem zbyt wiele do czynienia, na dodatek mam chorobę morską na sam widok fal, ale nie przeszkadza mi to w tym, by robić wszystko na rzecz rozwoju żeglarstwa i tego pięknego obiektu. We wrześniu planujemy regaty o Puchar Rektora i nieoficjalnie powiem, że planuję wziąć w nich udział i nawet je wygrać. Tomasz Chamera, prezes PZŻ i prorektor ds. sportu AWFiS Gdańsk obiecał, że odpowiednio mnie przygotuje, bym nie odczuwał skutków choroby morskiej. Trzymam go za słowo.

Tomasz Chamera, prezes PZŻ - bardzo się cieszę, że w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Górkach Zachodnich oficjalnie otworzyliśmy sezon żeglarski. W tym roku sezon niestety opóźniony z powodu pandemii koronawirusa, ale w końcu udało się wrócić na wodę i widać, że sezon się rozpędza. Przypomnę tylko, że Narodowe Centrum Żeglarstwa zostało uznane przez Ministerstwo Sportu za jeden z sześciu ośrodków o strategicznym znaczeniu dla polskiego sportu. Dzięki temu możliwość treningów tutaj była już w pierwszym etapie odmrażania sportu. W tym roku NCŻ będzie jednym z głównych centrów szkoleniowych dla polskich żeglarzy. Tutaj też będzie się odbywało wiele innych wydarzeń ważnych dla rodzimego żeglarstwa. Wierzę, że sezon choć krótszy, będzie bardzo udany.

Maciej Szafran, manager Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk - wszystkie zagraniczne akcje szkoleniowe zostały czasowo zawieszone, zatem Narodowe Centrum Żeglarstwa w naturalny sposób przejmie na siebie rolę głównego ośrodka treningowego dla polskich żeglarzy niemal wszystkich klas i kategorii wiekowych. To główny sportowy akcent naszej działalności, ale przewidujemy również ofensywę szkoleniową.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.