• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

MŚ w klasie Formula Kite – Damasiewicz na siódmym miejscu w Hyeres

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie MŚ w klasie Formula Kite – Damasiewicz na siódmym miejscu w Hyeres

Partnerzy portalu

Fot. Polski Związek Żeglarski / Szymon Sikora

Julia Damasiewicz (OŚ AZS Poznań) zajmuje siódme miejsce w mistrzostwach świata w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite. U mężczyzn po trzech dniach regat w Hyeres Jan Marciniak (Aqua Włocławek) zamyka czołową „10”. Medaliści wyłonieni zostaną w niedzielę.

W czwartek Damasiewicz spadła z piątej na siódmą pozycję, ale pozostała liderką w kategorii do lat 21. Mężczyźni poprawili się o jedną lokatę - Marciniak awansował z 11. pozycji na 10., a Maks Żakowski (OŚ AZS Poznań) z 14. na 13.

Miejsca pozostałych reprezentantów biało-czerwonych: 19. Izabela Satrjan (UKŻ Wiking Toruń), 25. Magdalena Woyciechowska, 27. Nina Arcisz, 47. Piotr Szymiec (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot), 49. Jakub Jurkowski (OŚ AZS Poznań)

Prowadzą broniący tytułu Francuzka Lauriane Nolot (to także triumfatorka marcowych mistrzostw Europy) i Max Maeder z Singapuru, a na kolejnych pozycjach znajdują się wicemistrzyni świata Brytyjka Eleanor Aldridge i druga w mistrzostwach Starego Kontynentu Francuzka Jessie Kampman oraz brązowy medalista czempionatu globu i mistrz Europy Francuz Axel Mazella i wicemistrz Starego Kontynentu Włoch Riccardo Pianosi.

We Francji ściga się 46 kobiet z 25 państw oraz 78 mężczyzn z 32 krajów. Zawody zakończą się w niedzielę.

md/ krys/

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.