• <

Regaty Rocznicowe o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej

16.05.2024 21:44 Źródło: Politechnika Gdańska
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Regaty Rocznicowe o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej

Partnerzy portalu

Fot. Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska zaprasza do udziału w Regatach Rocznicowych o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej w Żeglarstwie na wodach Zatoki Puckiej. Organizatorem zawodów jest Sekcja Żeglarska Politechniki Gdańskiej, przy współpracy z YC Rewa.

Regaty zostaną rozegrane w niedzielę, 2 czerwca 2024 r. na wodach Zatoki Puckiej przy YC Rewa, ul. Koralowa 5, Rewa, 81-198 Kosakowo.

Program regat


  • 9:00 Losowanie i przygotowanie łodzi;
  • 10:00 Odprawa uczestników;
  • 10:45 Start do pierwszego wyścigu na wodzie (powrót około godz. 14:00);
  • 14:30 Uroczyste zakończenie regat.


Przepisy


Regaty zostaną rozegrane zgodnie z aktualnie obowiązującymi Przepisami Regatowymi Żeglarstwa. Wyjątki, jeśli takie będą wprowadzone, zostaną omówione podczas odprawy z zawodnikami w dniu rozgrywania zawodów.

Jachty i sprzęt asekuracyjny


Zawody zostaną przeprowadzone na łodziach klasy Puck, które dostarczy współorganizator YC Rewa. Zawodnicy otrzymają od organizatora osobiste środki wypornościowe (kamizelki asekuracyjne). Organizator zapewnia sprzęt asekuracyjny na wodzie. 

Załogi i drużyny


Załoga musi składać się z 3 lub 4 osób, z czego przynajmniej jeden członek załogi to student PG. Organizatorzy mogą pomóc w uzupełnieniu załogi o studenta z Sekcji Żeglarskiej. Potrzebę znalezienia studenta proszę zgłosić w formularzu zgłoszeniowym. Sternik musi posiadać stopień minimum żeglarza jachtowego. Każdy wydział/jednostka organizacyjna może zgłosić do zawodów 2 załogi, których wyniki będą zaliczane do klasyfikacji drużynowej.

Klasyfikacja


Prowadzone będą dwie klasyfikacje -- załóg oraz drużynowa klasyfikacja wydziałów/jednostek organizacyjnych. Za zajęcie w regatach miejsca 1,2,3 etc. załoga otrzymuje 1,2,3,... punkty. Do wyniku drużynowego sumuje się punkty załóg, a w przypadku startu jednej załogi w drużynie, do wyniku załogi dodaje się liczbę startujących jachtów w regatach. Klasyfikację drużynową wygrywa drużyna z najmniejszą ilością punktów. Dalsze miejsca wyznaczane są analogicznie.

Zgłoszenia


Zgłoszenia odbywają się drogą elektroniczną za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Nagrody


Każdy uczestnik regat otrzyma dyplom i poczęstunek. Dla trzech najlepszych załóg przewidziane są puchary, w tym Puchar Rektora dla zwycięzców.

Kontakt do organizatora: trener Jakub Pankowski, CSA PG. Tel. 609 176 750, email: [email protected].

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.