• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Morze, wiatr i biznes – ruszyły zapisy na PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024

20.04.2024 21:03 Źródło: PIMEW
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Morze, wiatr i biznes – ruszyły zapisy na PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024

Partnerzy portalu

Fot. PIMEW

Już po raz czwarty przedstawiciele morskiej energetyki wiatrowej spotkają się na regatach żeglarskich PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 19-20 maja 2024. To wyjątkowa okazja do integracji środowiska, budowania relacji biznesowych oraz wzięcia udziału w aukcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie.

Żeglarskie zmagania branży offshore wind 


PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024 to nie tylko rywalizacja sportowa. To przede wszystkim doskonała okazja do integracji środowiska morskiej energetyki wiatrowej i budowania relacji biznesowych.

W regatach mogą wziąć udział załogi złożone z przedstawicieli firm i instytucji działających w branży offshore wind. Do dyspozycji uczestników będzie flota jachtów typu Delphia 24. Zaplanowano rozegranie dwóch wyścigów na dystansach około 10-15 mil morskich. Załogi niebiorące udziału w poszczególnych wyścigach nie będą narzekać na nudę – organizatorzy przygotowali bowiem szereg atrakcji na lądzie.

Integracja, rywalizacja i licytacja 


PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024 odbędzie się w dniach 19-20 maja 2024. Tradycyjnie już wydarzenie rozpocznie uroczysta kolacja, w czasie której odbędzie się aukcja charytatywna. Uczestnicy będą mogli wylicytować pięć obrazów, które powstały w czasie eventu organizowanego przez firmę Vulcan Training & Consultancy z okazji Dnia Kobiet - "Women's Safety Day 2024". Uczestniczki wydarzenia wspólnie namalowały 5 dzieł o tematyce morskiej. Na obrazach nie zabrakło również motywu turbin wiatrowych. Dochód z licytacji zostanie przekazany na organizację grudniowej wigilii dla dzieci z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie. Inicjatywa ta pokazuje, jak edukacja i twórczość mogą służyć również szlachetnym celom.

Od poranka 20 maja, w marinie na sopockim molo, wyłoniony zostanie zwycięzca tegorocznej edycji PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024.

Zapisy na PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024


Zapisy na regaty zostały uruchomione 5.04.2024 r. 

Organizatorami wydarzenia są: Polska Izba Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW) oraz Vulcan Training & Consultancy we współpracy z Polską Ligą Żeglarską. Więcej informacji na temat wydarzenia oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej: https://offshorewindenergycup.pl/.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.