• <
escort_980x120_gif_2020

Mistrzostwa Polski Katamaranów 2020 zakończone [foto]

24.08.2020 10:51 Źródło: UKS Navigo
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Mistrzostwa Polski Katamaranów 2020 zakończone [foto]

Partnerzy portalu

Mistrzostwa Polski Katamaranów 2020 zakończone [foto] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Rafał Czepułkowski FotoSurf

W dniach 21-23 sierpnia odbyły się w Sopocie Mistrzostwa Polski Katamaranów w klasach Open, Topcat K2 i A class. Wystartowało 50 dwukadłubowych jednostek z całej Polski oraz Czech i Niemiec.

Podczas trzech dni regat zawodnicy musieli zmierzyć się z bardzo wymagającymi warunkami wiatrowymi.

Przez pierwsze dwa dni było mało wiatru, ze szkwałami z różnych kierunków. Aż trzy wyścigi zostały przerwane, ponieważ zdarzały się momenty z zupełnym brakiem wiatru.

Zawodnicy, którzy zajmowali w tych dniach wysokie lokaty wykazali się bardzo dużą czujnością rozpoznając z której strony przyjdzie wiatr i zmiana kierunku.

W niedzielę zaplanowano 4 wyścigi. Wiatr dopisał i wszystkie wyścigi zostały przeprowadzone. Wiało od brzegu i przychodziły silne szkwały do 20 węzłów. Akwen był zupełnie płaski i katamarany osiągały maksymalne prędkości. Czasami nawet do 30 węzłów. Nie obyło się bez spektakularnych wywrotek, na szczęście bez konsekwencji dla zdrowia i sprzętu zawodników.

Regaty zaliczane są do Pucharu Polski. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Navigo i odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu i auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Foto: Rafał Czepułkowski FotoSurf

taurus_sea_power_390x100_gif_2020
sun_track

Dziękujemy za wysłane grafiki.