• <
polboat_2022

The Ocean Race będzie dążyć do równości płci

hm

26.05.2022 13:25 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie The Ocean Race będzie dążyć do równości płci

Partnerzy portalu

The Ocean Race będzie dążyć do równości płci - GospodarkaMorska.pl
Fot. Redcharlie / Unsplash

Organizatorzy prestiżowych okołoziemskich regat żeglarskich The Ocean Race, odbywających się co trzy lub cztery lata, zapowiedzieli, że chcą, aby do 2030 roku startowało w nich tyle samo kobiet co mężczyzn.

Organizatorzy regat, odbywających się od 1973 roku, przekazali, że swój cel chcą osiągnąć poprzez zwiększenie udziału kobiet w mieszanych - męsko-damskich - załogach.

Z badań przeprowadzonych w 2019 roku przez organizację World Sailing Trust wynikało, że 80 proc. ankietowanych kobiet i 56 proc. mężczyzn stwierdziło, że równość płci jest w tym sporcie problemem. Z kolei 59 proc. kobiet przyznało, że doświadczyły dyskryminacji płciowej.

"Nie tylko kobiety tracą szansę na rozwój. Również żeglarstwo traci umiejętności, siłę i talent, jakie kobiety wnoszą do tego sportu" - przekazała Anne-Cecile Turner, dyrektor ds. rozwoju Ocean Race.

Organizatorzy Ocean Race zapowiedzieli, że wezmą pod uwagę rekomendacje World Sailing Trust, m.in. poprzez umożliwienie szybkiej ścieżki rozwoju kobietom-skipperom oraz stworzenie grupy pracującej nad programem równości i integracji płci w żeglarstwie.

Najbliższa edycja regat ma się rozpocząć 15 stycznia 2023 roku w hiszpańskim Alicante, a metę wyznaczono w Genui.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.