• <

Wiatr w żaglach i huragan emocji podczas MP juniorów młodszych w Pucku!

07.08.2020 09:27 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Wiatr w żaglach i huragan emocji podczas MP juniorów młodszych w Pucku!

Partnerzy portalu

Wiatr w żaglach i huragan emocji podczas MP juniorów młodszych w Pucku! - GospodarkaMorska.pl
Fot. Bartosz Modelski

Około 200 zawodników i zawodniczek rozpoczęło w Pucku rywalizację w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w klasach L’Equipe, Techno 293 i Optimist. Jest to najważniejsza impreza sportowa dla zawodników tej kategorii wiekowej. Oprócz tytułów mistrzów Polski, zawody te wyłonią członków kadry narodowej.

 

Pierwotnie zawodnicy w tej kategorii wiekowej mieli rywalizować w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Organizatorem tegorocznej OOM miała być Łódzka Federacja Sportu, jednak z powodów epidemiologicznych odstąpiła od realizacji zawodów w sportach letnich i przekazała organizację Mistrzostw Polski w tych kategoriach Polskim Związkom Sportowym. Dlatego też PZŻ, w trybie bardzo szybkim, zorganizował mistrzowskie regaty w Pucku dla klas Optimist, l’Equipe oraz Techno 29. 

 

Pierwszego dnia na Zatoce Puckiej nie brakowało słońca i wiatru, co w efekcie przełożyło się na dobre ściganie. 

 

- Rozegraliśmy po trzy wyścigi w każdej z klas, czyli pełen program zaplanowany na pierwszy dzień regat. Zawodnicy ścigają się na dwóch trasach, tak abyśmy mogli sprawnie puszczać wyścigi bez zbędnego czekania. Wiatr dopisał, bo wiał z prędkością do 10 węzłów, a dzięki temu, że był dość stabilny, otworzyliśmy te regaty sprawnymi wyścigami – mówi Rafał Szukiel, trener główny PZŻ ds. dzieci i młodzieży klas jednoosobowych. 

 

Po pierwszym dniu regat w klasie L’Equipe zdecydowanie prowadzi załoga Maksymilian Rybicki i Wiktor Mielnik (OKŻ Junga Olsztyn), która wygrała wszystkie trzy wyścigi. Za plecami liderów trwa bardzo zacięta rywalizacja z udziałem kilku załóg, zatem zapowiadają się spore emocje w kolejnych dniach. W klasie Optimist wśród chłopców prowadzi Szymon Kolka (YKP Gdynia), wśród dziewcząt Ewa Lewandowska (AZS AWFiS Gdańsk). W deskowej klasie Techno293 po pierwszym dniu na czele żeglarze Bazy Mrągowo - wszystkie trzy wyścigi wygrał Michał Lis, wśród dziewcząt rywalizacja jest bardziej wyrównana, a prowadzi po pierwszym dniu Nadia Kulik. 


Dzisiaj w Pucku kolejne wyścigi!

Szczegółowe wyniki

https://events.pya.org.pl/mistrzostwa-polski-juniorow-mlodszych-w-klasach-optimist-techno-293-i-l-equipe,e26

 

Organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Puck 2020 jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku. Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Sportu, Samorząd Województwa Pomorskiego, Ziaja, D.A.D. Wydarzenie jest organizowane pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego p. Mieczysława Struka. Patronem medialnym jest Żeglarski.info.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.