• <
gryfia_70lat

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Kołobrzegu

gm

30.05.2022 09:38

Partnerzy portalu

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Kołobrzegu - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ja S / Wikipedia

W najbliższy weekend w Porcie Jachtowym Kołobrzegu oficjalnie otwarty sezon żeglarski.

Otwarcie miało pierwotnie odbyć się w ostatni weekend maja, zostało jednak przesunięte ze względu na warunki atmosferyczne.

W weekend 4-5 czerwca w Porcie Jachtowym przy ul. Warzelniczej 1 w Kołobrzegu zostanie oficjalnie otwarty tegoroczny sezon żeglarski. Impreza rozpocznie się jednak dzień wcześniej, w piątek – na ten dzień zaplanowany został koncert szantowy Grupy Folkowej Formacja w Reducie Morast.

Na sobotę zaplanowano rozpoczęcie Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w klasie Laser, a także regat "Trzy Perły". Pierwszy wyścig z wysokości linii molo zacznie się o godzinie 9:00. Dla najmłodszych żeglarzy odbędą się regaty "Optymistyczny Kołobrzeg". Zmagania zawodników będzie można podziwiać z redy Portu Kołobrzeg oraz wzdłuż plaży wschodniej.

O godzinie 12:00 rozpocznie się część oficjalna otwarcia sezonu żeglarskiego, w programie zaplanowano ceremonię żeglarską, złożenie kwiatów przy pomniku "Tym, co zginęli na morzu", a także odsłonięcie polera upamiętniającego Antoniego Szarmacha, zasłużonego dla kołobrzeskiego żeglarstwa.

Natomiast w niedzielę odbędzie się zakończenie Mistrzostw Wojewódzkich w klasie Laser, a także regat "Trzy Perły".

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Gospodarka Morska

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.