• <
gryfia_70lat

Kukurydza, dolomit, wapno i pellet. To był pracowity tydzień w Porcie Kołobrzeg

AK

23.05.2022 18:12
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kukurydza, dolomit, wapno i pellet. To był pracowity tydzień w Porcie Kołobrzeg

Partnerzy portalu

Kukurydza, dolomit, wapno i pellet. To był pracowity tydzień w Porcie Kołobrzeg - GospodarkaMorska.pl
Na zdjęciu rozładunek dolomitu w Porcie Kołobrzeg. / Fot. ZMPK

Ubiegły tydzień w Porcie Kołobrzeg upłynął pod znakiem przeładunków. Sprawdziliśmy, co się działo na terenie portu. 

Działania Zarządu Portu Morskiego pozwoliły na cykliczne prowadzenie przeładunków w kołobrzeskim porcie przy udziale transportu kolejowego.

– W poniedziałek do portu handlowego przybył transport 2500 ton kukurydzy z Ukrainy. Z czasem spodziewamy się kolejnych transportów tego ładunku, wówczas zostanie on załadowany na statek, który przetransportuje ziarno do Rotterdamu – informuje Kamil Barwinek z zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o.

CZYTAJ więcej: Pilotażowy przeładunek ziarna kukurydzy z Ukrainy w Porcie Kołobrzeg. Na początek 5 tys. ton [WIDEO]

We wtorek odbył się rozładunek dolomitu. – Natomiast w czwartek w Porcie Kołobrzeg wyładowano 1750 ton wapna, które przypłynęło z duńskiego Aggersund. W piątek po zakończeniu rozładunku przygotowaniu statku na ten sam statek załadowano 1700 ton pelletu – uzupełnia Barwinek. 

O Porcie Kołobrzeg

Port Morski Kołobrzeg jest położony nad Morzem Bałtyckim, u ujścia rzeki Parsęty. Pełni funkcję przeładunkową, handlową, rybacką, pasażerską, posiada również marinę jachtową. W porcie działa nabrzeże przeładunkowe, dwie stocznie, Lokalne Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb.

Na zdjęciu rozładunek wapna. / Fot. ZMPK

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.