• <
gryfia_70lat

Kołobrzeg. Otwarcie sezonu żeglarskiego już w ten weekend

gm

27.05.2022 11:44
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kołobrzeg. Otwarcie sezonu żeglarskiego już w ten weekend

Partnerzy portalu

Kołobrzeg. Otwarcie sezonu żeglarskiego już w ten weekend - GospodarkaMorska.pl
Fot. ZMPK

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Kołobrzegu już w weekend 27-29 maja (piątek - niedziela) w Porcie Jachtowym przy ul. Warzelniczej 1.

Weekend pełen wrażeń zacznie się już w najbliższy piątek koncertem szantowym Grupy Folkowej Formacja, który odbędzie się w Reducie Morast.

– W sobotę zaplanowano rozpoczęcie Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w klasie Laser, a także regat "Trzy Perły", które równo o godzinie 9.00 zaczną pierwszy wyścig z wysokości linii Molo. Dla najmłodszych żeglarzy odbędą się regaty "Optymistyczny Kołobrzeg". Zmagania zawodników będzie można podziwiać z redy Portu Kołobrzeg oraz wzdłuż plaży wschodniej – informuje Kamil Barwinek z zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o.

 O godzinie 12.00 rozpocznie się część oficjalna otwarcia sezonu żeglarskiego, w programie zaplanowano ceremonię żeglarską, złożenie kwiatów przy pomniku "Tym, co zginęli na morzu", a także odsłonięcie polera upamiętniającego Antoniego Szarmacha, zasłużonego dla kołobrzeskiego żeglarstwa.

 Ponadto w sobotę w czasie trwania regat w Porcie Jachtowym zostanie wydanych 1000 porcji ryby przez Organizację Producentów Ryb - Bałtyk. Natomiast w niedzielę odbędzie się zakończenie Mistrzostw Wojewódzkich w klasie Laser, a także regat "Trzy Perły".

 Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg wraz z Kołobrzeską Grupą Regatową, Klubem Morskim Joseph Conrad, Ligą Morską i Rzeczną, Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz Miasto Kołobrzeg.

Partnerami wydarzenia są Pomorze Zachodnie, Polska Żegluga Bałtycka, Organizacja Producentów Ryb - Bałtyk, Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego, Fregata, Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu oraz Zespół Szkól im. Macieja Rataja w Gościnie. Wydarzenie zostało również objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg.

 

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.