• <
escort_980x120_gif_2020

Trwają przygotowania do Regat Smoczych Łodzi Instytucji Kultury. Start w najbliższy piątek

rk

23.05.2023 17:20 Źródło: Uniwersytet Morski w Gdyni
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Trwają przygotowania do Regat Smoczych Łodzi Instytucji Kultury. Start w najbliższy piątek

Partnerzy portalu

Uniwersytet Morski w Gdyni

Osiem załóg zmierzy się w XIII edycji Regat Smoczych Łodzi Instytucji Kultury. Coroczne wydarzenie rozgrywane na wodach Motławy przyciąga nie tylko entuzjastów kultury i sztuki, ale także miłośników sportów wodnych i rywalizacji. Mieszkańcy Gdańska i turyści z zapartym tchem dopingują ścigające się osady. W tym roku zawody zostaną rozegrane 26 maja. Pierwsze starty zaplanowano na godz. 16.00.

Organizowane przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku regaty to nie tylko okazja do rywalizacji i sportowych emocji, ale także do nawiązywania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i promocji kultury. Wydarzenie  od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Podczas XIII edycji na starcie będzie można zobaczyć: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Zamkowe w Malborku, Akwarium Gdyńskie, Hevelianum oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

– Impreza tradycyjnie uświetnia obchody Europejskiego Dnia Morza oraz Dnia Muzealnika, oczywiście liczymy na kibiców i głośny doping/ Dwudziestoosobowe załogi rywalizują na dystansie ok. 250 metrów. Start będzie zlokalizowany przy Hotelu Hilton, a meta na wysokości Żurawia – zaznaczyła koordynatorka regat Brygida Sonnack.

Biuro zawodów i „strefa kibica”, z możliwością zakupu posiłku, zostaną zlokalizowane na nabrzeżu Ołowianki, przy Narodowym Muzeum Morskim. Tam też nastąpi dekoracja zwycięzców

 – Wiemy, że treningi zgłoszonych załóg odbywają się regularnie. W tego typu zawodach liczy się siła, wytrzymałość, a przede wszystkim technika i synchronizacja wiosłowania. Cieszy nas fakt, że drużyny chcą osiągnąć optymalną formę i że nasze regaty wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych – podkreślił dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku dr Robert Domżał.

Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest puchar przechodni ufundowany przez Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego, które jest równocześnie patronem i mecenasem regat. Jak co roku w przygotowaniu wydarzenia pomaga Morski Robotniczy Klub Sportowy w Gdańsku pod przewodnictwem Prezesa – Włodzimierza Schmidta. Sekcja Łodzi Smoczych Klubu zapewnia sprzęt oraz fachową obsługę podczas wyścigów, a także pomaga w profesjonalnym przygotowaniu do zawodów. Patronat medialny nad XIII Regatami Smoczych Łodzi Instytucji Kultury objęły: Radio Gdańsk, Zawsze Pomorze, TVP Gdańsk oraz Trójmiasto.pl.


taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.