• <
escort_980x120_gif_2020

Team Energa 77 Racing walczy o Puchar Polski

10.07.2020 12:20 Źródło: 77 Racing

Partnerzy portalu

Team Energa 77 Racing walczy o Puchar Polski  - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe 77 Racing

Energa 77 Racing rozpoczyna kolejne regaty. Po świetnym początku sezonu i wygranej Anwil Cup 2020, ekipa Piotra Tarnackiego będzie walczyć w Regatach o Puchar Polski w klasie Micro w Olsztynie. Dwudniowa rywalizacja rozpocznie się w sobotę 11 lipca. Zaplanowanych jest dziewięć wyścigów.

Team Energa 77 Racing jest w trakcie intensywnego sezonu żeglarskiego i jednoczesnych przygotowań do Mistrzostw Świata, które odbędą w sierpniu w Gdyni. Energa 77 Racing Team ściga się na nowym jachcie, zbudowanym w stoczni Windyacht. - Łódka jest bardzo dobrze skonstruowana i niezwykle starannie zbudowana. Oczywiście musimy się jej "nauczyć". Jednym z ważnych elementów, do którego muszę się przyzwyczaić, jest nieco większa powierzchniowo i dłuższa płetwa sterowa. Z jednej strony łatwiej i precyzyjniej się steruje, ale z drugiej, wytwarza to większe opory podczas wychylenia steru - wylicza techniczne nowości sternik Energa 77 Racing Piotr Tarnacki. - Mamy też zupełnie nowe żagle North Sails wytworzone w nowoczesnej technologii 3D, nadającej jej odpowiednie krzywizny. W warunkach słabego wiatru wymusza to na nas niesamowite skupienie i precyzję w ich prowadzeniu. W silnym wietrze nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, ale czeka nas jeszcze sporo treningów i konsultacji u żaglomistrzów - dodaje Piotr Tarnacki.

Po powrocie z regat Pucharu Polski w Olsztynie, ekipa 77 Racing rozpoczyna treningi do kolejnych - tym razem w Poznaniu, które zaplanowane są na ostatni weekend lipca.

Terminarz 77 Racing Team w sezonie 2020:

Puchar Polski - Anwil-Grupa Orlen Cup - Włocławek 26-28 czerwiec: wygrana Energa 77 Racing
Puchar Polski - Olsztyn lipiec 10-12 lipiec 
Puchar Polski - Poznań  24-26 lipiec
Mistrzostwa Polski ORC - Gdańsk 20-23 sierpień
Mistrzostwa Świata - Gdynia - 24-29 sierpień 
Puchar Polski - Mistrzostwa Polski -  Petrochemia Cup - Płock 11- 13 wrzesień 
Anwil Cup - Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego w dniach 25-27 września
Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej -  Gdynia – 2-3 październik
Puchar Europy - Belgia - październik
Puchar Europy - Francja - listopad

77 Racing Team to Mistrzowie Świata w żeglarstwie. Liderem i założycielem teamu jest Piotr Tarnacki. Zawodowo żegluje od 1999 roku, od 2003 pod własnym szyldem.
W klasie Micro zdobył najwyższe trofea, jest dziewięciokrotnym Mistrzem Świata, kilkanaście razy wygrywał Mistrzostwa Polski. Jest triumfatorem Pucharu Świata i Europy. Dwukrotnie odbierał nagrodę Żeglarza Roku.  W tym sezonie 77 Racing Team - w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk, Bartosz Makała - będzie walczył o 10. tytuł Mistrza Świata w żeglarskiej klasie Micro.

Partnerami Teamu są: Grupa Energa, Roca Polska, Helly Hansen, Polski Holding Hotelowy oraz Miasto Gdańsk.

Gospodarka Morska
fot. mat. prasowe 77 Racing

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.