• <
escort_980x120_gif_2020

Regaty Kieler Woche – dziewiąta lokata Łukasza Lesińskiego w klasie Finn

Strona główna Jachty, żeglarstwo Regaty Kieler Woche – dziewiąta lokata Łukasza Lesińskiego w klasie Finn
Regaty Kieler Woche – dziewiąta lokata Łukasza Lesińskiego w klasie Finn - GospodarkaMorska.pl
fot. wikipedia

sons

13.09.2020 Źródło: PAP
Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia) zajął w regatach Kieler Woche dziewiąte miejsce w klasie Finn. To najwyższa lokata wywalczona w gronie seniorów przez polskich żeglarzy podczas tradycyjnych zawodów w Kilonii, które odbyły się po raz 126.


Po raz pierwszy regaty Kieler Woche zostały przeprowadzone w 1882 roku i od tego momentu, z wymuszoną przerwą na I oraz II wojnę światową, rozgrywane są co roku. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez żeglarskich na świecie i największa na Starym Kontynencie.

W tym roku 126. edycja Tygodnia Kilońskiego miała się odbyć w dniach 20-28 czerwca, ale ze względu na pandemię koronawirusa została przeniesiona na wrzesień.

Z biało-czerwonych najlepiej wypadł brązowy medalista mistrzostw kraju i 28. zawodnik rozegranych ostatnio w Gdyni mistrzostw Europy, 36-letni Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia), który w gronie 20 uczestników był w klasie Finn dziewiąty. Triumfował aktualny wicemistrz świata i piąty w ME Holender Nicholas Heiner.

W innej olimpijskiej klasie 49er 13. lokata w stawce 52 załóg przypadła Dominikowi Buksakowi (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymonowi Wierzbickiemu (AZS Poznań), 15. Mikołajowi Staniulowi i Jakubowi Sztorchowi (YKP Gdynia), a 20. Łukaszowi Przybytkowi i Pawłowi Kołodzińskiemu (AZS AWFiS).

51 duetów ścigało się w klasie 49erFX, w której 11. miejsce zajęły Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Kinga Łoboda (AZS AWFiS).

Te załogi przygotowują się do mistrzostw Europy, które na przełomie września i października zaplanowano na austriackim jeziorze Attersee.

Ponadto w gronie 80 żeglarzy w klasie Laser Standard Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin) uplasował się na 15. pozycji, natomiast wśród 46 zawodniczek w klasie Laser Radial Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) była 11., a Agata Barwińska (MOS SSW Iława) została sklasyfikowana tuż za nią.

Mistrzostwa Europy w klasie Laser odbędą się w dniach 8-13 października w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

W klasie 420, w której rywalizowały 93 załogi, najlepsi, podobnie jak rok temu, okazali się Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice) i Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn), a kolejną lokatę wywalczyły ubiegłoroczne mistrzynie Europy juniorek Zofia Korsak i Karolina Cendrowska (MKS Dwójka Warszawa).

W kolejnej przygotowawczej klasie 29er (startowały 93 ekipy) Gustaw Miciński i Mateusz Gwóźdź (YKP Gdynia) zakończyli zmagania na 10. miejscu. (PAP)

Źródło:
PAP
taurus_sea_power_390x100_gif_2020
 Ropa brent 41,21 $ baryłka  -0,29% 09:57
 Cyna 17219,00 $ tona 0,81% 28 wrz
 Cynk 2394,00 $ tona 1,23% 28 wrz
 Aluminium 1737,00 $ tona 1,70% 28 wrz
 Pallad 2325,00 $ uncja  0,07% 09:50
 Platyna 877,10 $ uncja  -1,82% 09:57
 Srebro 23,96 $ uncja  -1,60% 09:57
 Złoto 1892,70 $ uncja  -0,54% 09:57

Dziękujemy za wysłane grafiki.