• <
escort_980x120_gif_2020

MOPR: na mazurskich jeziorach dużo żeglarzy, ale bezpiecznie

12.09.2020 20:41 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie MOPR: na mazurskich jeziorach dużo żeglarzy, ale bezpiecznie

Partnerzy portalu

MOPR: na mazurskich jeziorach dużo żeglarzy, ale bezpiecznie - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Po mazurskich jeziorach wciąż żegluje bardzo wiele osób, a w kilku miejscach rozegrano w sobotę także regaty. Mimo, że przez całą sobotę wiatr wiał z siłą 4-5 stopni w skali Beauforta ratownicy nie zanotowali poważnych wypadków.

Dyżurny MOPR powiedział PAP w sobotę po południu, że "tłum na jeziorach nie ustępuje temu, który był latem". Turyści pływają zarówno na łodziach żaglowych, jak i na houseboatach. Dodatkowo w kilku mazurskich miejscowościach m.in. Mikołajkach rozegrano w sobotę regaty - tego typu imprez latem, ze względu na pandemię nie organizowano.

W sobotę na mazurskich jeziorach wiał wiatr z prędkością 4-5 stopni w skali Beauforta - jest to taka siła, która wymaga już od żeglujących konkretnych umiejętności. Mimo to, jak przekazał PAP dyżurny MOPR, na wodzie nie odnotowano poważniejszych zdarzeń - tylko jedna łódź miała kłopoty techniczne i na pomoc płynęli ratownicy.

Do końca września na mazurskich jeziorach stacjonować będą karetki wodne. MOPR pełni służbę przez cały rok. (PAP)

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.