• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Płetwonurkowie odnaleźli ciało zaginionego żeglarza

11.09.2020 10:45 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Płetwonurkowie odnaleźli ciało zaginionego żeglarza

Partnerzy portalu

Płetwonurkowie odnaleźli ciało zaginionego żeglarza - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Płetwonurkowie odnaleźli ciało zaginionego na jeziorze Jeziorak 52-letniego żeglarza. To mieszkaniec woj. małopolskiego, który ostatni raz widziany był w Siemianach w okolicach ekomariny - podała dziś rzeczniczka Iławskiej policji asp. Joanna Kwiatkowska.

52-żeglarz z Małopolski zaginął w nocy z 8 na 9 września. Nie powrócił na łódkę ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Od tego czasu służby poszukiwały mężczyzny.

W czwartek po południu Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Olsztyna odnalazła przy pomocy sonara ciało żeglarza, które wydobyto na powierzchnię. Jak podkreśla policja, został znaleziony kilkanaście metrów od pomostu. Woda w tym miejscu miała słabą widoczność.

Zabezpieczono ciało w prosektorium. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która wskaże przyczynę śmierci - podała policja.

To drugi żeglarz, którego ciało odnaleziono w jez. Jeziorak w przeciągu ostatnich kilku dni. W niedzielę odnaleziono w okolicach Strzałkowa ciało 61-letniego żeglarza z Iławy. Od początku roku na Warmii i Mazurach utonęły łącznie 32 osoby. (PAP)

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.