• <
escort_980x120_gif_2020

Otwarte regaty Polskiej Ligi Żeglarskiej

04.08.2021 14:55 Źródło: Inf. prasowa

Partnerzy portalu

Otwarte regaty Polskiej Ligi Żeglarskiej - GospodarkaMorska.pl
fot. Polska Liga Żeglarska

Polska Liga Żeglarska zdecydowała o dodaniu do kalendarza kolejnych próbnych regat, w których każdy może sprawdzić swoje szanse w formacie ligowym.

Próbne regaty odbędą się w Szczecinie w ostatni weekend sierpnia. Dodanie kolejnych próbnych zawodów jest związane z licznymi zapytaniami od nowych klubów, które są zainteresowane zgłoszeniem się do zawodów na nowy sezon.

Aktualny sezon Polskiej Ligi Żeglarskiej wystartował w maju wraz z kwalifikacjami w Sopocie. Choć Liga została powiększona do 18 zespołów, zainteresowanie klubów było duże. Została zatem zorganizowana runda kwalifikacyjna. Władze Ligi prognozują jeszcze większe zainteresowanie zawodami w następnym sezonie. Dlatego też zdecydowano o organizacji dodatkowych regat, w których kluby nie biorące udziału w tegorocznych rozgrywkach będą mogły stanąć w szranki w ligowym formacie.

Zawody te odbędą się w Szczecinie 28 i 29 sierpnia na ligowych jachtach klasy RS21. Regaty będą sędziowane z wody. Dzień wcześniej, w piątek, zaplanowane są treningi. Udział w zawodach może wziąć każda załoga i klub, który nie uczestniczy w zmaganiach ligowych. Koszt udziału to 2000 zł za załogę za cały weekend.

Termin zgłoszeń załóg nie biorących udziału w cyklu ligowym to 15 sierpnia. Po tej dacie do startu dopuszczone zostaną załogi ścigające się w 1. Lidze, a potem załogi z Ekstraklasy.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.