• <
escort_980x120_gif_2020

Blisko 40 niepełnosprawnych żeglarzy na starcie Disabled Sailing – Polish Cup 2020

16.09.2020 09:27 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Blisko 40 niepełnosprawnych żeglarzy na starcie Disabled Sailing – Polish Cup 2020

Partnerzy portalu

Blisko 40 niepełnosprawnych żeglarzy na starcie Disabled Sailing – Polish Cup 2020 - GospodarkaMorska.pl
fot. PZŻ

Blisko 40 niepełnosprawnych żeglarzy ścigało się na Wiśle Śmiałej w Gdańsku w Disabled Sailing – Polish Cup 2020. Była to kolejna edycja zawodów organizowanych przez Polski Związek Żeglarski we współpracy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy ścigali się na specjalnie dostosowanych łódkach klasy Hansa 303. W klasie jednoosobowej zwyciężył Adam Bielski, a w dwuosobowej załoga Zbigniew Jastrzębski i Agata Lach. 

Disabled Sailing – Polish Cup 2020 to regaty połączone ze szkoleniem żeglarskim dla osób niepełnosprawnych, organizowane przez Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Koordynatorem wydarzenia był Grzegorz Prokopowicz, trener Kadry Narodowej Żeglarzy Niepełnosprawnych, a w zespole wsparcia znajdowali się również: Piotr Cichocki - aktualny mistrz świata w klasie Hansa 303, Mateusz Hanke - były trener kadry w klasie Laser, aktualny trener Oman Sail oraz Katarzyna Prokopowicz - specjalista ds. sportu osób niepełnosprawnych Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.  

Przez pierwsze dwa dni uczestnicy przeszli szkolenie i zaznajamiali się z nowymi dla nich łodziami klasy Hansa 303. W kolejnych dniach rozegrano regaty. Rywalizacja odbywała się w klasie jednoosobowej i dwuosobowej. Zawody zostały przeprowadzone w takim samym systemie co mistrzostwa świata. Najpierw zawodnicy ścigali się w grupach eliminacyjnych, by zakwalifikować się do grup złotej bądź srebrnej i ostatniego dnia stoczyć walkę w wyścigu finałowym. 

W klasie dwuosobowej Disableg Sailing – Polish Cup 2020 zwyciężyła załoga Zbigniew Jastrzębski i Agata Lach. Drugie miejsce w tej kategorii zajęli Jan Uruski i Katarzyna Papiros, a trzecie Maciej Theus i Kamil Przybył. W klasie jednoosobowej, zwyciężył Adam Bielski. Na drugiej pozycji uplasował się Maciej Theus, a na trzeciej Zbigniew Jastrzębski.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.