• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

MŚ w klasie Formula Kite – spadek Damasiewicz na ósme miejsce

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie MŚ w klasie Formula Kite – spadek Damasiewicz na ósme miejsce

Partnerzy portalu

Fot. Polski Związek Żeglarski / Szymon Sikora

Julia Damasiewicz spadła czwartego dnia mistrzostw świata w Hyeres w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite z siódmego na ósme miejsce. U mężczyzn Maksymilian Żakowski (oboje OŚ AZS Poznań) otwiera drugą „10”. Medaliści wyłonieni zostaną w niedzielę.

Damasiewicz razem z Izabelą Satrjan (UKŻ Wiking Toruń) znalazły się w walczącej o medale tzw. złotej flocie. Polki zanotowały jednak w piątek nieznaczny spadek – odpowiednio z siódmego na ósme oraz z 19. na 20. miejsce. Damasiewicz pozostała liderką w kategorii do lat 21.

U mężczyzn swoje notowania poprawił Żakowski, który awansował z 13. na 11. pozycję, natomiast Jan Marciniak (Aqua Włocławek) obsunął się o pięć lokat – z 10. na 15.

Miejsca pozostałych biało-czerwonych: 26. Magdalena Woyciechowska, 28. Nina Arcisz, 45. Piotr Szymiec (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot), 49. Jakub Jurkowski (OŚ AZS Poznań).

Nadal prowadzą broniący tytułu Francuzka Lauriane Nolot (to także triumfatorka marcowych mistrzostw Europy) i Max Maeder z Singapuru.

U kobiet czołowa trójka nie zmieniła się. Kolejne lokaty zajmują wicemistrzyni świata Brytyjka Eleanor Aldridge i druga w mistrzostwach Starego Kontynentu Francuzka Jessie Kampman. U mężczyzn drugi jest wicemistrz Starego Kontynentu Włoch Riccardo Pianosi, a trzeci brązowy medalista czempionatu globu i mistrz Europy Francuz Axel Mazella.

We Francji ściga się 46 kobiet z 25 państw oraz 78 mężczyzn z 32 krajów. Regaty zakończą się w niedzielę.

md/ krys/

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.