• <
premium

Silniki morskie

Dane kontaktowe

  • Adres: 80-286 Gdańsk, Jaśkowa Dolina 132
  • Telefon: +48 58 762 84 70
  • Fax: +48 58 762 84 70
  • E-mail: marine@eneria.pl

Udostępnij

Kim jesteśmy
Firma Eneria sp. z o.o. powstała w odpowiedzi na rosnące wymagania sektora elektroenergetycznego w zakresie dostawy najwyższej jakości produktów i usług. Posiadając potencjał i wiedzę wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom rynku, stając się wyłącznym przedstawicielem Caterpillar w Polsce. Działamy również w ramach francuskiej Grupy Eneria SAS oraz Grupy Monnoyeur.

Eneria to nie tylko mocna i stabilna polska firma, działająca od ponad 20 lat w ramach silnych, międzynarodowych struktur. To przede wszystkim wiedza i know-how naszych polskich inżynierów, poparta bogatym doświadczeniem w realizacji inwestycji o najwyższym standardzie. Nasze doświadczenie zapewnia kompleksowe rozwiązania, począwszy od przygotowania projektu i doradztwa technicznego, aż po pełną realizację, serwis i obsługę posprzedażową.

Jak powstaliśmy
Eneria została założona w 1998 roku w Łomiankach k. Warszawy. Początkowo zatrudniała kilkanaście osób. Szybki rozwój zawdzięcza pracy doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, która jednocześnie stanowi jej największą wartość. O naszym sukcesie zadecydowało wyznaczenie i utrzymywanie wysokich standardów współpracy z partnerami oraz umiejętność dostosowania rozwiązań technicznych do ich indywidualnych potrzeb. Obecnie Eneria składa się z 6 działów, w których zatrudnionych jest łącznie ponad 130 osób.

Czym się zajmujemy
Dywersyfikacja działalności pozwala nam na kompleksową realizację projektów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem energetycznym. Zapewniamy kompletne rozwiązania techniczne i technologiczne w zakresie zapotrzebowania w energię. Specjalizujemy się w projektowaniu, budowie, konserwacji oraz serwisie silników i agregatów. Prowadzimy projekty kogeneracyjne i biogazowe, a od 2018 roku także fotowoltaiczne. Wykonujemy instalacje elektryczne w całym zakresie wysokich, średnich, niskich oraz bardzo niskich napięć.

Klienci zaufali nam dzięki naszemu indywidualnemu podejściu oraz zaangażowaniu, zarówno na etapie planowania jak i przez cały okres współpracy. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, aby nowo nawiązywane relacje biznesowe przeradzały się w długofalowe i ukierunkowane były na obopólny sukces. Zdajemy sobie sprawę, że o powodzeniu projektu decyduje wiedza i doświadczenie, dlatego nasi pracownicy są ekspertami w swoich dziedzinach, a ich kompetencje potwierdzają liczne referencje.

Misja i cele
Naszą misją jest oferowanie najwyższej jakości produktów i usług wynikających z przyjętych standardów. Wypełniamy ją poprzez realizację projektów bazując na doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych inżynierów i projektantów. Dzięki nim jesteśmy w stanie tworzyć produkty idealnie dopasowane do oczekiwań naszych partnerów. Wykorzystujemy do tego zarówno sprawdzone już pomysły, jak i własne, autorskie rozwiązania techniczne.

Eneria to doświadczona firma, specjalizująca się w dystrybucji nowoczesnych i funkcjonalnych silników oraz morskich agregatów prądotwórczych. Ogromny nacisk kładziemy na jakość naszej pracy, dlatego zachowujemy wysokie standardy obsługi Klientów. Ponadto, zespół pracowników Enerii tworzą znakomicie wykwalifikowani, doświadczeni specjaliści, zorientowani na zaspokajanie potrzeb Klientów oraz stały rozwój.

Link do filmu korporacyjnego
https://www.youtube.com/watch?v=_aPOegvBO_s

 

Oferta

Morskie systemy zasilania – ponad 75 lat doświadczenia
Jako autoryzowany przedstawiciel Caterpillar w Polsce, Eneria projektuje układy napędowe dla zastosowań morskich takich jak: jednostki offshore, kutry rybackie, jednostki handlowe, wojskowe i turystyczne. Wszystkie projekty przygotowujemy w oparciu na niezawodnych rozwiązaniach morskich Caterpillar tj.:

– silnikach CAT® ;

– agregatach prądotwórcze CAT®;

– pędnikach i śrubach napędowy CAT®;

– przekładniach i wałach napędowych CAT®;

– systemach sterowania CAT®.

Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu zapewniamy wsparcie zarówno na etapie prac projektowych jak i profesjonalną pomoc w procesie wdrażania i instalacji podczas budowy danej jednostki w stoczni. Niezależnie czy potrzebują Państwo silnik do statku, kutra czy jachtu, nasi specjaliści dobiorą najlepszy model silnika CAT® oraz pomogą w jego instalacji. Jesteśmy zrzeszeni w Związku Pracodawców Forum Okrętowe.

Morskie silniki napędu głównego
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, dokładamy starań, by oferta Enerii była możliwie jak najbardziej urozmaicona i kompleksowa. Naszym Klientom z sektora morskiego proponujemy niezawodne i solidne silniki do statków morskich, dbając o jakość dostępnych rozwiązań. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę, między innymi, na budowę silników okrętowych, jak również dane techniczne. Innym istotnym czynnikiem decydującym o zakupie powinna być także pojemność silnika okrętowego.

Oferta Enerii obejmuje morskie silniki napędu głównego, o mocy od 93 do 5650 KW. Ponadto, w razie potrzeby możemy również przygotować całościowe zestawy napędowe, w skład których wchodzi: linia wałów, silnik, przekładnia i sprzęgło. Z uwagi na istotne znaczenie odpowiedniego zestawu napędowego, proponujemy możliwość skorzystania z usługi jego skompletowania przez doświadczoną i znakomicie przygotowaną kadrę specjalistów.

Morskie zespoły prądotwórcze
Silniki morskie, w tym silniki okrętowe, dystrybuowane w Polsce to nie jedyny element naszej działalności. Klientom proponujemy bowiem także morskie zespoły prądotwórcze o mocy od 11 do 5200 kW. Korzystając z oferty Enerii Klienci mogą wybrać wysokiej jakości morski zespół prądotwórczy Caterpillar, który jest całkowicie przygotowany do instalacji.

Opcjonalnie, na specjalne zamówienie Klientów, jesteśmy w stanie skonfigurować zespoły prądotwórcze bazujące na prądnicach wyprodukowanych przez inne marki. W tym przypadku Klient może zdecydować się na samodzielne przekazanie odpowiedniej prądnicy lub pozostawić obowiązek zorganizowania wymaganej prądnicy po naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań, by wychodzić naprzeciw potrzebom naszych Klientów. Jesteśmy świadomi tego, jak ważną rolę ogrywają odpowiednio dopasowane morskie zespoły prądotwórcze, dlatego ogromny nacisk kładziemy na jakość oferowanych usług i produktów.

Okrętowe silniki pomocnicze
Obok morskich silników napędu głównego, proponujemy również silniki pomocnicze Caterpillaro o mocy od 162 do 5420 kW. Silniki Caterpillaro to produkty o godnej zaufania jakości. Zarówno silniki główne, jak i pomocnicze, jakie są dostępne w ofercie Enerii różnią się między sobą zakresem mocy, zakresem prędkości, pojemnością skokową, wymiarami itp. Tak szeroki wybór silników to odpowiedź na potrzeby Klientów, którzy mogą mieć różne oczekiwania wobec wybieranych produktów.

Umiejętnie dopasowany silnik morski to jeden z podstawowych elementów statków. Producenci silników okrętowych doskonale zdają sobie z tego sprawę, proponując szereg różnorodnych rozwiązań. Tworząc ofertę Enerii ogromną wagę przywiązujemy do oferowanych rozwiązań morskich, chcąc udostępnić Klientom najbardziej nowoczesne i funkcjonalne produkty oraz technologie.

Poza silnikami i agregatami morskimi, proponujemy także układy napędowe CAT oraz nowoczesne systemy zdalnego sterowania. Uzupełnieniem naszej oferty jest profesjonalny serwis morski, zajmujący się, między innymi, wykonywaniem regularnych przeglądów okresowych, diagnostyką komputerową, naprawami silników, czy obsługą serwisową realizowaną siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Na swoim koncie mamy wiele realizacji, dzięki którym zdobyliśmy pomocne doświadczenie, przekładające się jednocześnie na jakość realizowanych usług.

Zadowolenie Klientów ma dla nas zdecydowanie priorytetowe znaczenie, dlatego w codziennej pracy bazujemy na znakomitych kwalifikacjach personelu, ciągle poszukując nowych rozwiązań i możliwości. Śledzimy pojawiające się na rynku nowości oraz co najważniejsze – staramy się dopasowywać świadczone usługi do potrzeb i oczekiwań Klientów. Kompletując dostępną ofertę silników i zespołów prądotwórczych mamy na uwadze specyfikę sektora morskiego. Dbamy o to, by asortyment Enerii obejmował produkty i systemy wysokiej jakości, odpowiadające możliwościom, jakie daje współczesna technika.

Inne dostępne rozwiązania:
- silniki główne i pomocnicze CAT
- agregaty prądotwórcze
- układy napędowe CAT
- śruby nastawne
- pędniki azymutalne
- stery strumieniowe
- twin fin
- systemy sterowania

Wsparcie serwisowe dla każdej jednostki pływającej
Zapewniamy wsparcie techniczne obejmujące dostęp do niezbędnych schematów, instrukcji montażowych i literatury technicznej. Każdy agregat prądotwórczy lub silnik pomocniczy jest dostarczony wraz z rysunkami, instrukcją instalacji i dokumentacją techniczną.

Stosujemy jedynie oryginalne części zamienne, najwyższej jakości, objęte gwarancją producenta Caterpillar.

Profesjonalizm, mobilność i bogate doświadczenie naszej kadry serwisowej są gwarancją niezawodnej eksploatacji napędów morskich.

Zapewniamy:

obsługę serwisową 24/7;
oryginalne części zamienne;
diagnostykę komputerową;
kompleksowe naprawy silników;
diagnostykę olejową S-O-SSM;
gwarancję Caterpillar;
przeglądy okresowe;
autorskie rozwiązania oraz wiele innych usług niezbędnych dla nieprzerwanej pracy układu napędowego Twojej jednostki pływającej.

Kontakt do działów firmy

Skontaktuj się z naszym biurem w Gdańsku;
Skwer Morena, lokal nr 10; ul. Jaśkowa Dolina 132; 80-286 Gdańsk
Zadzwoń +48 58 762 84 70
lub napisz do nas: marine@eneria.pl

Skontaktuj się z naszym serwisem agregatów i silników morskich;
ul.Tartaczna 9 lok.5
70-893 Szczecin
Zadzwoń +48 600 920 697
lub napisz smilczanowski@eneria.pl

CAT® Authorised Marine Dealer
MG Przedsiębiorstwo Techniczno Handlowe
Janka Wiśniewskiego 13
81-335 Gdynia
Zadzwoń +48 58 625 34 83
lub napisz mg@box43.pl

FilmyOpis dodatkowy

AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE, SILNIKI, SPRĘŻARKI PRZEWOŹNE, SILNIKI GŁÓWNE I POMOCNICZE CAT, UKŁADY NAPĘDOWE CAT, ŚRUBY NASTAWNE, PĘDNIKI AZYMUTALNE, STERY STRUMIENIOWE, TWIN FIN, SYSTEMY STEROWANIA

Dziękujemy za wysłane grafiki.