• <
siemens_gamesa_2022

Gruntowna odbudowa silników od Eneria i Caterpillar – inwestycja warta rozważenia

gm

19.11.2021 12:01 Źródło: Inf. prasowa
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Gruntowna odbudowa silników od Eneria i Caterpillar – inwestycja warta rozważenia

Partnerzy portalu

Gruntowna odbudowa silników od Eneria i Caterpillar – inwestycja warta rozważenia - GospodarkaMorska.pl
Serwis silników morskich CAT, źródło: Eneria

Bezawaryjna praca silnika ma kluczowe znaczenie dla właściciela statku oraz jego załogi, a niezawodność, efektywność i wysoka jakość produktów pozwalają przetrwać jednostce pływającej niejeden sztorm.

Niemal każdy właściciel floty morskiej zastanawia się nad przedłużeniem cyklu życia silników, które przystosowane do pracy w trudnych warunkach przez lata zapewniają bezpieczeństwo na morzu statkom i ich załogom. Większość użytkowników przyzwyczajona do silnika danej marki, którą obdarzyła zaufaniem oraz świadoma niezawodności działania jej produktów, ponownie decyduje się na tą samą markę i chętnie korzysta z nowych możliwości, które daje producent.

Zgodnie z filozofią Caterpillar wysokiej jakości produkty budowane są by służyć latami. Marka Caterpillar daje swoim klientom nowe możliwości ze swoim programem odbudowy.

Silniki poddane gruntownej przebudowie przechodzą wszechstronną weryfikację wszystkich elementów silnika i wracają do właścicieli wyposażone w oryginalnie nowe części producenta. Tym samym silnik zyskuje więcej niż jeden cykl życia, co czyni z tego programu rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

Dla wielu  inwestorów dobrą motywacją do korzystania z takiego rozwiązania jest cena. Całkowita przebudowa może zredukować koszt w stosunku do zakupu nowego silnika nawet do 40% wartości nowego urządzenia. Dlatego coraz częściej klienci decydują się na odbudowę silnika raczej niż na zakup nowego.

Gospodarka Morska
Odbudowa silnika morskiego CAT C32, źródło: Eneria

Certyfikowanym przedstawicielem Caterpillar w Polsce jest spółka Eneria, która wyposaża w silniki i zespoły prądotwórcze jednostki offshore, kutry rybackie jak i okręty wojskowe, turystyczne a także towarowe. Dodatkowo dokonuje przeglądów oraz remontów generalnych silników i agregatów morskich w wyspecjalizowanej do tego hali naprawczej. W ramach swojej oferty Eneria świadczy wyżej wspomnianą usługę odbudowy silników morskich.

Z usług serwisowych Enerii od kilku lat z powodzeniem korzysta firma SMT Shipping, specjalizująca się w transporcie morskim masowym. Na jej zlecenie Eneria wykonuje przeglądy pośrednie silników zainstalowanych na statkach jej floty.

Ostatnio rozpoczął się nowy etap współpracy między firmami, a mianowicie SMT shipping przesłał do firmy Eneria jeden z silników CAT C32. Silnik  napędu układu hydraulicznego o mocy 709 kW/950 BHP został dostarczony do przeglądu głównego do specjalistycznej hali naprawczej firmy Eneria w Będzinie. Tam silnik został objęty właśnie wspomnianym programem odbudowy Caterpillar i przeszedł gruntowną regenerację.

Prace polegały na regeneracji silnika. Wymieniono układ korbowodowo-tłokowego, pompy: oleju, paliwową oraz chłodniczą, przebudowano układu filtracji powietrza, zregenerowano głowice, turbiny, wał główny oraz wałki rozrządu.

Rozwiązanie gruntownej odbudowy pozwoliło przywrócić niemal pierwotny stan silnika przy kosztach dużo niższych niż zakup nowego urządzenia.

Gospodarka Morska
Wyspecjalizowana hala naprawcza silników CAT, źródło: Eneria

Wieloletnie doświadczenie fachowców z Będzina i opanowanie technologii w połączeniu z dostępnością oryginalnych części zamiennych producenta umożliwiły przeprowadzenie odbudowy morskiego silnika C32 na najwyższym poziomie.

Stosując rozwiązanie proponowane przez Caterpillar przywrócona zostaje pełna sprawność techniczna remontowanych silników morskich. Inwestor dłużej może cieszyć się ze sprawnie działającego silnika bez konieczności zakupu nowego. Jednocześnie dbając o wydatki, klienci mogą dokonać optymalizacji budżetu firmowego nie tracąc na jakości i trwałości remontowanych urządzeń.

Rozwiązania Caterpillar są gwarancją odpowiedniej jakości oraz stosunku ceny do trwałości i życia produktów, a wieloletnie doświadczanie w branży, elastyczność oraz jakość wykonywanych usług czynią z Enerii godnego zaufania partnera na długie lata.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.