• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Nowe centrum obsługi silników okrętowych w Akademii Morskiej w Szczecinie

13.10.2021 14:41 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Nowe centrum obsługi silników okrętowych w Akademii Morskiej w Szczecinie

Partnerzy portalu

Nowe centrum obsługi silników okrętowych w Akademii Morskiej w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Laboratorium przeznaczone dla studentów i mechaników, chcących podnieść swoje kwalifikacje powstało w Akademii Morskiej w Szczecinie. Do nauki obsługi najpopularniejszych silników okrętowych posłuży symulator oparty na rzeczywistości wirtualnej.

– Mamy możliwość, bez fizycznej obecności na statku, przetrenowania i przeszkolenia się w obsłudze, poczucia przestrzeni tego silnika również w rzeczywistości wirtualnej – powiedział prorektor do spraw morskich Akademii Morskiej w Szczecinie kpt. ż.w. Arkadiusz Tomczak.

Akademia Morska prowadzić będzie szkolenia z obsługi i eksploatacji silników wolnoobrotowych, produkowanych na licencji firmy WinGD. Są one zasilane paliwami ciekłymi i gazowymi.

– Można poznać rzeczy, których normalnie się nie zobaczy, bez wyjazdu na statek czy bez odbycia praktyki pływającej. Jeśli chodzi o załogi pływające zawodowo, można przećwiczyć wiele sytuacji, które są niebezpieczne, których normalnie nie dało by się sprowokować na statku bez stworzenia jakiegoś ryzyka – powiedział przedstawiciel firmy WinGD Grzegorz Sudwoj.
Materiały dydaktyczne Centrum Silników Wolnoobrotowych WinGD mają być na bieżąco aktualizowane w ramach współpracy z projektantem silników.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.