• <
siemens_gamesa_2022

Eneria dostarczyła silniki Catepilar na nową jednstkę UM w Gdyni [foto]

26.10.2020 14:23 Źródło: Eneria
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Eneria dostarczyła silniki Catepilar na nową jednstkę UM w Gdyni [foto]

Partnerzy portalu

Eneria dostarczyła silniki Catepilar na nową jednstkę UM w Gdyni [foto] - GospodarkaMorska.pl
fot. Eneria

W ostatnich dniach zawitała do portu w Ustce nowa jednostka kontrolno-inspekcyjna Urzędu Morskiego w Gdyni – Kontroler 23. Zastąpi ona dotychczas użytkowaną i wysłużoną Marzenkę (rok budowy: 1977), która zostanie wystawiona na sprzedaż. Spółka Eneria zainstalowała na jednostce silniki 2 x C18 M/E oraz C2.2

Nowa jednostka ułatwi wykonywanie zadań pracownikom Kapitanatu Portu Ustka oraz Delegatury w Słupsku, a także niewątpliwie poprawi komfort ich pracy.

Kontroler 23
to szybka jednostka, wyprodukowana w firmie Techno Marine Sp. z o.o. z Malborka, w ramach projektu pn. „Wymiana taboru pływającego Urzędu Morskiego w Gdyni”. Działanie to dzięki wparciu funduszy unijnych pozwoliło na wymianę wysłużonego taboru Urzędu.

Chrzest Kontrolera 23 odbył się 25 września b.r. w Gdyni, równolegle z uroczystością podniesienia bandery na statku Zodiak II, w ramach obchodów 100-lecia polskiej administracji morskiej. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac przygotowawczych, przyszedł wreszcie czas na wejście do służby w Ustce, gdzie odtąd Kontroler 23 będzie miał swoją bazę.

Podstawowe dane techniczne Kontrolera 23:

Długość – 14,6 m
Kadłub – aluminium
Silniki – 2X Caterpillar 478 kW
Prędkość – 30 węzłów
Dzielność morska – do 6°B

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.