• <

Działanie mierzymy w latach, przestoje w godzinach – napędy morskie CATERPILLAR odpowiedzią na trudne warunki panujące na morzu

Strona główna Stocznie, offshore Działanie mierzymy w latach, przestoje w godzinach – napędy morskie CATERPILLAR odpowiedzią na trudne warunki panujące na morzu
Działanie mierzymy w latach, przestoje w godzinach – napędy morskie CATERPILLAR odpowiedzią na trudne warunki panujące na morzu - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

sons

10.09.2020 Źródło: Eneria

Nad powierzchnią morza widać unoszącą się parę, przeraźliwie chłodny wiatr sięga -47C, a w oddali słychać jedynie trzask pękającego lodu o kadłub. W tak bezwzględnych warunkach awaria mechaniczna i przestój, to najgorsze co może spotkać załogę jednostki pływającej.

Na morzu przetrwają najsilniejsi. Każdy rejs wymaga doskonałego okrętu, sprawdzonej załogi, ale tylko niezawodny napęd sprawdzonej marki może zapewnić poczucie bezpieczeństwa podczas długich dni na morzu nawet w trudnych i niepewnych warunkach.

Właśnie dlatego stocznie i wielu Armatorów decyduje się na współpracę ze sprawdzonym dostawcą rozwiązań morskich, firmą Eneria. Eneria od lat dobiera i dostarcza układy napędowe dla szerokiej gamy zastosowań morskich. W ofercie Enerii, autoryzowanego przedstawiciela globalnej marki CATERPILLAR w Polsce, są rozwiązania dla układów offshore, kutrów rybackich, holowników, statków handlowych, wojskowych, turystycznych, rekreacyjnych oraz innych jednostek pływających.

Eneria udziela wsparcia już na etapie prac projektowych, w procesie wdrażania i instalacji podczas budowy danej jednostki w stoczni oraz w trakcie jej użytkowania zapewniając potrzebne usługi konserwacyjne lub serwisowe. Firma dostarcza niezbędne schematy, instrukcje oraz dokumentację techniczną. Między innymi ze względu na kompleksowość świadczonych usług i szeroki wachlarz produktów,  wielu Armatorów chętnie korzysta z jej wsparcia.

Na przełomie 2019/2020 Eneria brała udział w wyjątkowym projekcie dla stoczni Alkor, która wykonała statek dla armatora VISIR z Republiki Islandii. Była to pierwsza w pełni wyposażona jednostka pływająca budowana przez ALKOR w tak zwanym systemie „Pod klucz”.

Statek typu longliner przeznaczony do połowu ryb na zlodowaciałych wodach morza Północnego wymagał zastosowania sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań.

To właśnie Eneria dobrała i dostarczyła kompletny układ napędowy CATERPILLAR do tej nowo budowanej jednostki.

Silnik CATERPILLAR z przekładnią, wałem i śrubą oraz dwa agregaty prądotwórcze, nadały przysłowiowego życia tej właśnie jednostce pływającej.

Silnik, który napędza wał i śrubę oraz stanowi element napędu głównego statku musi działać bez zarzutów w trudnych warunkach na morzu, dlatego właśnie stocznia Alkor zdecydowała się podjąć współpracę z autoryzowanym przedstawicielem CATERPILLAR w Polsce, firmą Eneria.

Islandzka jednostka rybacka pomyślnie przeszła próby morskie, rewizje urządzeń, a statek mógł ruszyć w morze w pełni sprawności technicznej realizując zamierzone cele połowowe.

Tak, więc, gdy stawka jest wysoka, a powrót do domu zajmuje tygodnie, na bezkresach morza sprawdzi się tylko najbardziej niezawodny sprzęt. Dlatego podjęcie decyzji o jego wyborze jest kluczowe na etapie projektowania danej jednostki pływającej i stanowi punkt wyjścia dla powodzenia całej inwestycji.


Gospodarka Morska
fot. mat. prasowe

Surowce

 Ropa brent 65,52 $ baryłka  1,69% 03:58
 Cyna 29560,00 $ tona 3,66% 25 lut
 Cynk 2894,00 $ tona 2,55% 25 lut
 Aluminium 2223,00 $ tona 3,64% 25 lut
 Pallad 2337,00 $ uncja  1,39% 03:58
 Platyna 1218,70 $ uncja  2,17% 03:58
 Srebro 26,88 $ uncja  0,79% 03:58
 Złoto 1745,55 $ uncja  0,76% 03:58

Dziękujemy za wysłane grafiki.