• <
BOTA_2023

Grodzki o budowie promu w Szczecinie: katastrofa pokazująca totalną porażkę PiS

10.09.2020 11:35 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Grodzki o budowie promu w Szczecinie: katastrofa pokazująca totalną porażkę PiS

Partnerzy portalu

Grodzki o budowie promu w Szczecinie: katastrofa pokazująca totalną porażkę PiS - GospodarkaMorska.pl
fot. MGMiŻŚ

Budowa promu w Szczecinie to katastrofa pokazująca, że partia rządząca szumnie zapowiadająca odbudowę polskiego przemysłu stoczniowego na tym polu ponosi totalną porażkę - powiedział dziś marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu pytany był na czwartkowym briefingu o budowę promu w Szczecinie, który był zapowiadany przez PiS.

- Z dumą reprezentuję Szczecin i Police jako mój okręg wyborczy. Jeżeli chodzi o prom, to zapraszałbym tych polityków partii rządzącej, którzy wściekle atakują prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego za "Czajkę", aby się wybrali do Szczecina i zobaczyli tą katastrofę pod postacią tak zwanej stępki pod budowę promu. Od trzech lat ona rdzewieje, zajmuje największą pochylnię i nic się tam nie dzieje - odpowiedział Grodzki.

- Pamiątkową tabliczkę, którą przybijał premier Mateusz Morawiecki, ktoś, że tak powiem, podwędził. I to jest jedyne dokonanie w związku z tym promem - dodał marszałek.

W jego ocenie, "jest to katastrofa pokazująca, że partia rządząca szumnie zapowiadająca odbudowę polskiego przemysłu stoczniowego na tym polu ponosi totalną porażkę".

W czerwcu minęły trzy lata od położenia w stoczni w Szczecinie stępki pod budowę nowego promu samochodowo-pasażerskiego dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Jednostka jest budowana przez Morską Stocznię Remontową Gryfia, na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Prom budowany na pochylni Wulkan w Szczecińskim Parku Przemysłowym miał zostać przekazany armatorowi, zgodnie z początkowymi zapowiedziami, w 2020 r.(PAP)

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.