Niezwykła okazja czeka dziś i jutro na miłośników żeglarstwa. W Gdyni zacumowały cztery jachty VO65, startujące w The Ocean Race Europe Prologue. Dziś – we wtorek 11 maja – jednostki wezmą udział w dwóch wyścigach przybrzeżnych. Będzie je można zaobserwować m.in. z bulwaru Nadmorskiego czy plaży i molo w Orłowie.
Ze względu na pandemię impreza ma charakter wyłącznie sportowy. Jednak okazja do zaobserwowania jachtów nadarzy się już dziś – we wtorek 11 maja. Wszystko za sprawą dwóch przybrzeżnych wyścigów. Zmagania będzie można obserwować m.in. z plaży Śródmieście, bulwaru Nadmorskiego, a także plaży i molo w Orłowie. Sympatycy żeglarstwa podążać mogą za uczestnikami regat aż do molo w Sopocie – tam bowiem jachty będą zawracać.
W imprezie udział bierze polska załoga – Sailing Polang. Zespół jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej, po tym jak zwyciężył w pierwszym pełnomorskim etapie na trasie z Kłajpedy do Gdyni.
Harmonogram dzisiejszych zawodów:
- 9:45 - wypłynięcie jachtów z Marina Yacht Park
- 11.00 - start 1. wyścigu
- 14.30 - start 2. wyścigu
Z kolei jutro, w środę 12 maja, załogi wystartują w kolejnym pełnomorskim etapie imprezy The Ocean Race Europe Prologue. Punktualnie o godz. 12:00 wypłyną w rejs do Sztokholmu.
The Ocean Race Europe to pierwsza, europejska odsłona najtrudniejszych załogowych okołoziemskich regat na świecie – The Ocean Race. Poprzedza ją prolog na trasie Kłajpeda – Gdynia – Sztokholm. W poniedziałek 10 maja zakończył się jej pierwszy etap z litewskiej Kłajpedy do Gdyni. Punktualnie o godzinie 10:46 linię mety na gdyńskich wodach przeciął jacht Sailing Poland. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły: Ambersail2 (Litwa), Team Childhood1 (Holandia) oraz The Austrian Ocean Race Project (Austria).
00:01:27
Zobacz Eclipse – pływającą fortecę Romana Abramowicza
Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem
00:02:33
23
Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku [WIDEO, ZDJĘCIA]
Z Gdyni na Hel drogą morską
Anonymous kontra Rosja. Celem aktywistów luksusowy jacht Putina: Jego położenie to "piekło"
W Łebie powstała oficjalna plaża dla naturystów
Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch
00:00:37
Wieloryb „pożarł” kajakarki [wideo]
[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia
Najbardziej luksusowe katamarany, które powstały w Gdańsku. Francis Lapp: My po prostu szyjemy jachty na miarę
00:00:31
Agresywne orki atakują i niszczą statki [wideo]
Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak
Dziewczynka na dmuchanym jednorożcu wypłynęła na pełne morze [wideo]
Jachty pięciu rosyjskich oligarchów zakotwiczyły na Malediwach
Sztokholm na turystycznym kursie. W 2025 r. 30% więcej pasażerów niż przed rokiem
Sunreef Yachts zaprezentuje dwa modele na targach w Katarze i Abu Zabi 2025
Władze Gdyni przygotowują wniosek ws. powstania Olimpijskiego Centrum Żeglarskiego
Resort infrastruktury zamierza uszczelnić system rejestracji jachtów
Jeppe Borch najlepszy w żeglarskim Pucharze Świata w Szczecinie
Jak chińskie opłaty portowe wpłyną na branżę rejsową?