• <
BOTA_FILM_2021

Meczowy Puchar Świata rusza w Szczecinie!

31.07.2020 12:47 Źródło: Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego
Meczowy Puchar Świata rusza w Szczecinie! - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe/Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego

W najbliższy weekend w Szczecinie rozegrane pierwsze międzynarodowe regaty meczowe po przerwie spowodowanej koronawirusem. W regatach o jednoznacznie brzmiącej nazwie Turn It On Again Match Race (Włączmy To Znowu) zobaczymy 9 załóg z Polski, Niemiec, Brazylii i Australii!

Po przymusowej przerwie świat żeglarski nabiera tempa. Po starcie regat krajowych, dzięki otwarciu granic i wznowieniu lotów, nadszedł czas na regaty międzynarodowe. Szczecińska impreza będzie jedną z pierwszych w Polsce i jedną z pierwszych na świecie zaliczaną do match racingowego rankingu Pucharu Świata. Na starcie pojawi 6 polskich załóg w tym się praktycznie cała czołówka polskich załóg meczowych uzupełniona o 3 załogi zagraniczne. W pojedynkach 1 na 1 na wodzie zobaczymy m.in. najwyżej sklasyfikowanego polskiego sternika w rankingu World Sailing, od ponad 2 lat w czołowej 10 klasyfikacji, szczecinianina Patryka Zbroję. Wystartuje też aktualny Mistrz Polski Przemysław Tarnacki oraz brązowy medialista zeszłorocznych Mistrzostw Igor Tarasiuk. Do ścigania wraca po przerwie załoga Szymona Jabłkowskiego, do niedawna sternika klasyfikowanego na 18 miejscu w rankingu światowym, byłego WiceMistrza Polski. Zobaczymy też 2 załogi wciąż zbierające doświadczenie w regatach meczowych, Michała Brzozowskiego i Bartłomieja Wójciaka.

Z zagranicy na regaty przyjadą bardzo mocny i doświadczony Australijczyk David Chapman startujący w załodze mieszanej niemiecko-polskiej, załogę mieszkającego w Europie Brazylijczyka Bernardo Low Beera oraz młodego Niemca Jannesa Wiedemana.

Wreszcie ruszamy z cyklem Polish Match Tour! To już nasz 14 kolejny sezon, na całe szczęście COVID nas nie pokonał i możemy dalej organizować regaty. Sytuacja jest trudna, wiele załóg ma problemy z podróżą lub powrotem do swoich krajów, ale cieszę się że mimo wszystko udało nam się dopiąć organizację – wyjaśnia Maciek Cylupa, organizator regat - Mogę chyba zaryzykować takie stwierdzenie, że będziemy pierwsi na Świecie którzy zorganizują regaty po przerwie z załogami z 3 kontynentów! Trzymajy kciuki aby się wszystko udało, my zadbamy o maksymalne bezpieczeństwo i organizację a na wodzie zobaczymy na pewno świetne pojedynki spragnionych żeglowanie czołowych sterników!”

Regaty odbędą się w jeziorze Dąbie Małe od soboty do niedzieli. Wyścigi zaczynają się codziennie od godz. 10.00. Zakończenie regat planowane jest ok godz. 16 w niedzielę. Bazą regat jest Centrum Żeglarskie w Szczecinie.

Z regat prowadzona będzie transmisja video wraz z komentarzem na żywo oraz wywiady z zawodnikami i analizy wyścigów, wszystko dostępne na profilu facebook www.facebook.com/polishmatchtour.

Coroczna organizacja wysokiej rangi regat żeglarskich możliwa jest dzięki wsparciu Miasta oraz stałej grupie partnerów. Charakter i ranga imprezy doskonale wpisują się program Sail – Żeglarski Szczecin a zarazem w strategie promocji i rozwoju Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Organizatorem regat są Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour i MT Partners.

Partnerami regat są Miasto Szczecin, Sail – Żeglarski Szczecin, Pomorze Zachodnie oraz Harken, Centrum Żeglarskie Szczecin, NFUN Yachting, Polski Związek Żeglarski i wodoaktywni.com, portal zeglarski.info oraz nowezagle.pl

Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl oraz na facebook i instagram.

Lista startowa Turn It On Again Match Race, Szczecin – 1-2.08.2020

  1. Patryk Zbroja – KS Dobra Marina Szczecin

  2. Szymon Jabłkowski – Jabłkowski Sailing Team

  3. Przemysław Tarnacki – Albert Riele Sailing Team

  4. Igor Tarasiuk – HRM Racing Team

  5. David Champan (AUS) - CM Construction Team

  6. Bernardo Low Beer (BRA)

  7. Jannes Wiedemann (GER)

  8. Michał Brzozowski – Brzoza Sailing Team

  9. Bartłomiej Wójciak – Sport Vita Ski&Sail Gliwice

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2020 cykl składa się z 4 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.