• <
plus

Dane kontaktowe

  • Adres: Gdańsk, Wosia Budzysza 7
  • Telefon: 58 735-30-30
  • Fax: 58 712-63-01
  • E-mail: biuro@agregatech.pl

Udostępnij

Założyciele firmy AGREGATECH stawiają sobie za główny cel działalności proponowanie klientom ciekawych produktów w rozsądnej cenie tak, aby spełniły ich oczekiwania. Stawiamy też na profesjonalne doradztwo. Wychodzimy z założenia, że klient nie musi być zorientowany we wszystkim, ale ma prawo do profesjonalnej obsługi i uzyskania odpowiedzi na pytania, które zadaje.

Firma Agregatech jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marki KAMA i KIPOR. Pod tymi markami znajdziecie państwo takie produkty jak: agregaty prądotwórcze, spawarki z agregatami, zagęszczarki, skoczki, silniki, buławy itp.
Ponadto jesteśmy dystrybutorem produktów marki TELWIN, która od wielu lat dostarcza na rynek trwałe transformatory i półautomaty spawalnicze oraz prostowniki z \"każdej półki\".

W naszej ofercie znajdziecie też państwo najwyższej jakości półautomaty spawalnicze serii ECONOMIG polskiego producenta firmy BADEK. Już niedługo będziemy mieli w ofercie sprężarki tłokowe i śrubowe firmy ABAC.

Oferta

JEDNO I TRÓJFAZOWE SPALINOWE AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE.
Generatory mogą być wykorzystywane zarówno jako stałe lub rezerwowe źródła zasilania lub jako zespoły spawalnicze. Jako zespoły prądotwórcze stanowią niezależne źródło energii elektrycznej przeznaczonej do dowolnego wykorzystania w ramach osiąganej mocy (1 - 2 200 kVA), natomiast jako zespoły spawalniczo-prądotwórcze służą do ręcznego spawania stali i metali nieżelaznych (170A - 400A).

1. Budowa agregatu prądotwórczego
W skład generatora wchodzą:
•silnik spalinowy gaźnikowy lub wysokoprężny z rozruchem ręcznym lub elektrycznym,
•jednołożyskowa prądnica synchroniczna,
•rama wraz z amortyzatorami metalowo-gumowymi,
•pulpit z przyrządami kontrolno-pomiarowymi,
•przyłącza z gniazdami,
•obudowa wyciszona (opcja),
•układ sterowania zdalnego (opcja),
•układ sterowania automatycznego (opcja),
•podwozie do przetaczania po utwardzonym terenie (opcja),
•podwozie pneumatyczne do przetaczania po nieutwardzonym terenie (opcja),
•podwozie jezdne jedno i dwuosiowe ze stałym lub regulowanym zaczepem (opcja)

2. Silniki
Zastosowane w zespołach prądotwórczych silniki spalinowe są tak dobrane i wyregulowane, że napędzane przez nie prądnice osiągają swoje optymalne parametry. Są to 4-suwowe silniki gaźnikowe KIPOR, VANGUARD , ROBIN, KOHLER i HONDA lub wysokoprężne firmy KIPOR, LOMBARDINI , RUGGERINI , PERKINS, DEUTZ i IVECO jedno lub wielocylindrowe, pionowe rzędowe lub widlaste, chłodzone cieczą lub powietrzem. W wersjach podstawowych ich rozruch odbywa się za pomocą rozrusznika rewersyjnego lub za pomocą rozrusznika elektrycznego. Poza tym silniki charakteryzują się równomierną pracą, zapewniając stabilizację nastawionej prędkości obrotowej przy równomiernym obciążeniu.

3. Prądnica
Zastosowane w agregatach prądnice są jednołożyskowymi maszynami synchronicznymi, jedno lub trójfazowymi, bez szczotkowymi lub szczotkowymi, samo wzbudnymi z wewnętrznymi regulatorami napięcia. Zarówno uzwojenia wirnika jak i stojana są impregnowane specjalnym lakierem epoksydowym i posiadają izolację klasy H . Prądnice jednofazowe posiadają systemy samoregulacji napięcia zapewnione przez wewnętrzne uzwojenie sprzężone w układzie z kondensatorem. Zapewnia on utrzymanie napięcia na poziomie 10% przy równomiernym obciążeniu. Prądnice trójfazowe o mocy do 12,5 kVA posiadają kompoundancyjny system samoregulacji napięcia, który zapewnia utrzymanie napięcia na poziomie 6%, natomiast prądnice wyposażone w elektroniczny regulator napięcia zapewnia utrzymanie napięcia na poziomie 2% przy równomiernym obciążeniu. Automatyczny regulator napięcia jest całkowicie zabezpieczony specjalną żywicą syntetyczną przed wpływami zewnętrznymi. W prądnicach trójfazowych dopuszcza się nierównomierność obciążenia faz do 30% mocy znamionowej, natomiast z zacisków jednofazowych prądnic trójfazowych nie można odebrać więcej niż 60% mocy znamionowej zespołu.

4. Prądnico-spawarka
Prądnico-spawarkę stanowi jednołożyskowa standardowa samo wzbudna i bez szczotkowa prądnica o konstrukcji tradycyjnych prądnic synchronicznych. Prądnice spawają prądem wyprostowanym (DC) o maksymalnym prądzie spawania od 170A do 500A. Jako zespoły prądotwórcze dostarczają prąd jedno lub trójfazowy o mocy od 3 do 20 kVA. Spawać można elektrodami o średnicy od 1,5 do 8 mm.
Prądnice są wyposażone w pulpit, na którym znajdują się m.in. następujące urządzenia:
•wielostopniowy przełącznik regulacji prądu spawania,
•przełącznik zakresu prądu spawania - MIN, MAX,
•szybkozłącza przewodów spawalniczych,
•gniazda 230 V (2P+Z) i 400 V(3P+Z),

5. Obudowa dźwiękochłonna
Zespoły prądotwórcze w wersji wyciszonej są produkowane o mocy od 12 do 700 kVA w obudowie standardowej, a w obudowie kontenerowej o mocy od 12 do 2 200 kVA. Konstrukcja obudów znakomicie wycisza pracę zespołów dzięki odpowiednio ukierunkowanemu przepływowi powietrza i fal dźwiękowych, a jednocześnie zapewnia efektywne chłodzenie zarówno silnika jak i prądnicy. Obudowy wykonywane są tylko na zamówienie.

6. Automatyzacja agregatów prądotwórczych
Automatyzowane mogą być tylko te generatory, które są wyposażone w silniki spalinowe z rozruchem elektrycznym. W skład zespołu z rozruchem automatycznym lub zdalnym oprócz wspomnianego silnika musi dodatkowo wchodzić moduł zdalnego sterowania (do silników gaźnikowych) oraz urządzenie do automatycznego rozruchu ATS.

7. Dokumentacja techniczna
Wraz z generatorem dostarczana jest pełna dokumentacja techniczno-ruchowa w języku polskim, w skład której wchodzi instrukcja obsługi, instrukcja obsługi silnika i instrukcja obsługi prądnicy, oraz karta gwarancyjna.
Konstrukcja wszystkich zespołów prądotwórczych jest zgodna w wymogami normy PN-ISO-8528.

8. Inne
Oferujemy bogaty zestaw wyposażenia dodatkowego:
•rozruch automatyczny ATS
•obudowę wyciszającą
•zabudowę kontenerową
•tłumiki wyciszające
•przyczepę jedno lub dwuosiową ze stałym i regulowanym dyszlem

Producent, którego celem jest ciągłe ulepszanie swoich wyrobów, zastrzega sobie prawo do zmian konstrukcyjnych i technologicznych bez dodatkowego powiadamiania wcześniejszych nabywców.

Kontakt do działów firmy

Zapraszamy do naszego biura: Gdańsk ul. Wosia Budzysza 7 (siedziba Elektromontaż Gdańsk)
Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

Opis dodatkowy

agregat prądotwórczy, agregaty prądotwórcze, zagęszczarka, zagęszczerki, motopompa, motopompy, silnik zaburtowy, silniki zaburtowe, agrowaty, agrovolty,

Dziękujemy za wysłane grafiki.