• <

Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie TECHNO

01.09.2020 14:33 Źródło: PZŻ

Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie TECHNO - GospodarkaMorska.pl

Zakończyły się organizowane przez Gdański Klub Żeglarski Mistrzostwa Polski Młodzików w klasach TECHNO 4,0 i 6,8 oraz Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu w klasie TECHNO 5,8. Pogoda dopisała przez całe regaty, jedynie w ostatnim, dziewiątym wyścigu wiatr spłatał figla i nagle się wyłączył.

Odbyło się 9 wyścigów w klasie 4,0 dziewcząt oraz po 8 dla reszty kategorii ze względu na zbyt mały wiatr po dziewiątym starcie. Komisja zdecydowała się na wywieszenie flagi N. W regatach wzięło udział 16 dziewcząt oraz 26 chłopców w klasie Bic Techno 4,0; 8 dziewczynek oraz 13 chłopców w klasie 5,8; w najstarszej kategorii 11 dziewczynek i 19 chłopców. W sumie 93 zawodników z 8 klubów z całej Polski.

4 miejsce (ex aequo z 2) Linda Falkiewicz Sopocki Klub Żeglarski

W tej kategorii należy nadmienić, że zawodniczki od 2-4 miejsca zdobyły dokładnie tę samą liczbę punktów. Gdyby nie kara za niepodpisanie się przy wyjściu na wodę drugie miejsce należałoby do Lindy Falkiewicz.

Kategoria Bic Tec 6,8 chłopców:

1 miejsce Maciej Dąbek AZS Poznań
2 miejsce Tymon Cajdler UJKS Szturwał Kalisz
3 miejsce Amadeusz Stobiński AZS Poznań

Należy też wyróżnić cały Klub AZS Poznań, który zdobył największą liczbę medali na tych regatach (2 złote, 4 srebrne oraz 1 brązowy) oraz Gdański Klub Żeglarski, zdobył najwięcej złotych medali (3 z 6 możliwych do wygrania na tej imprezie)