• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Mistrzyni olimpijska w żeglarstwie wreszcie będzie mogła zrealizować marzenie

29.08.2020 12:34 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Mistrzyni olimpijska w żeglarstwie wreszcie będzie mogła zrealizować marzenie

Partnerzy portalu

Mistrzyni olimpijska w żeglarstwie wreszcie będzie mogła zrealizować marzenie - GospodarkaMorska.pl
fot. Gerard O'Brien

Mistrzyni olimpijska w żeglarstwie w klasie 470 z Sydney (2000), Nowozelandka Jenny Armstrong pracuje w Yachting New Zealand, ale przez lata marzyła o trenowaniu adeptów tego sportu. Właśnie dostała życiową szansę.

Do tej pory robiła to jako wolontariuszka, poświęcając pasji niezbyt wiele czasu, jaki pozostaje jej po codziennej pracy – rejsach.

W najbliższych miesiącach będzie jednak mogła spełnić marzenie o profesjonalnym trenowaniu młodych żeglarzy – otrzymała bowiem półtoraroczne stypendium rządowe z programu wspierającego szkoleniowców różnych dyscyplin. Miesięcznie otrzymywać będzie 15 tysięcy dolarów – poinformowała nowozelandzka gazeta „Otago Daily Times”.

50-letnia Armstrong startowała w igrzyskach w Barcelonie i wówczas reprezentowała Nową Zelandię. W 1996 r. przeniosła się jednak do Australii i tam rozpoczęła przygotowania do olimpiady w Sydney. Reprezentowała w niej Australię i osiągnęła największy sukces w karierze – złoto w klasie 470 z Belindą Stowell.

Potem wróciła jednak do Nowej Zelandii i musiała rozpocząć normalne, niesportowe życie oraz znaleźć pracę. Teraz będzie mogła zrealizować wieloletnie marzenie.(PAP)

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.