• <

Dar Młodzieży z akcją ratowniczą podczas regat The Tall Ships Races

gm

29.07.2022 21:27
Strona główna Dar Młodzieży z akcją ratowniczą podczas regat The Tall Ships Races
Dar Młodzieży z akcją ratowniczą podczas regat The Tall Ships Races - GospodarkaMorska.pl

Uczestniczący w największych regatach w świecie żaglowców, statek szkoleniowy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wziął udział w ewakuacji medycznej. Po rozpoczęciu drugiego etapu regat, z Antwerpii do Aalborga, do komendanta Daru Młodzieży kapitana Rafała Szymańskiego z prośbą o udzielenie pomocy chorej załogantce zwrócił się kapitan S/Y Tornado.

– Na pokładzie jednostki należącej do gdyńskiego Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica” znajdował się dziesięcioosobowy, polsko-ukraiński team. 17- letnia, ukraińska załogantka na skutek ciężkiej choroby morskiej uległa poważnemu odwodnienie – informuje Bartosz Tobieński z biura promocji i komunikacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Z Daru Młodzieży opuszczono szybką łódź - typu RIB i po przepłynięciu około 7 mil morskich przejęto chorą żeglarkę.

– 50 minut później chora znalazła się pod opieką lekarza na Darze Młodzieży – przekazuje. – Po przyjęciu leków stan chorej poprawił się. Po obserwacji i gdy tylko stan zdrowia poprawi się nowa załogantka dołączy do wachty odbywających na Darze Młodzieży studentów II roku Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Nieplanowany postój podczas regat w sposób znaczący wpłynie na końcowy rezultat Daru Młodzieży w drugim etapie The Tall Ships Races. W pierwszym, na trasie z Esbjerg do Harlingen, wśród dwunasty żaglowców klasy A Dar Młodzieży uplasował się w połowie stawki.

Dziękujemy za wysłane grafiki.