• <

Setna impreza Polish Match Tour w Szczecinie!

21.08.2020 09:17 Źródło: Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego
Strona główna Setna impreza Polish Match Tour w Szczecinie!
Setna impreza Polish Match Tour w Szczecinie! - GospodarkaMorska.pl
fot. Gwidon Libera, www.ligazeglarska.pl

W najbliższy weekend w Szczecinie rozegrane zostaną międzynarodowe regaty meczowe Szczecin Match Race, zaliczane do rankingu Puchar Świata World Sailing. Będzie to 100 impreza z cyklu Polish Match Tour a na starcie zobaczymy 10 załóg z Polski, Niemiec, Danii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Brazylii!

Po otwarciu sezonu na początku sierpnia regatami grade3 w Szczecinie, nadszedł czas na flagowe regaty PMT czyli Szczecin Match Race o wyższej randze czyli grade2. Szczecińskie regaty meczowe to już klasyk rozgrywany bez przerwy od 2008 roku w którym startowało wielu utytułowanych i znanych żeglarzy z całego świata. Ten rok nie sprzyja organizacji imprez międzynarodowych, jednak mimo tego na starcie zobaczymy 10 zawodników z aż 6 krajów.

Szczecińska impreza będzie drugą w Polsce i jedną z nielicznych w tym roku na świecie zaliczaną do match racingowego rankingu Pucharu Świata. W pojedynkach 1 na 1 na wodzie zobaczymy m.in. najwyżej sklasyfikowanego polskiego sternika w rankingu World Sailing, szczecinianina Patryka Zbroję (pozycja 9). Wystartuje też aktualny Mistrz Polski Przemysław Tarnacki oraz brązowy medalista zeszłorocznych Mistrzostw Igor Tarasiuk. Do ścigania wraca po przerwie załoga Piotra Harasimowicza z HRM Racing, drugiego Polaka sklasyfikowanego w rankingu światowym na pozycji 19.  Poza Polakami zobaczymy bardzo mocne załogi z zagranicy. Na regaty przyjadą m.in. holender Jelmer van Beek (10 na świecie), Duńczycy Jeppe Borch (11 na świecie), Emil Kjaer (17 na świecie) oraz Brytyjczyk Matt Whitfield (21 na świecie). Udział wezmą też Jens Hartwig z Niemiec (75) oraz Bernardo Lowbeer z Brazylii (321).

Regaty odbędą się w jeziorze Dąbie Małe od piątku do niedzieli. Wyścigi zaczynają się codziennie od godz. 10.00. Zakończenie regat planowane jest ok godz. 16 w niedzielę. Bazą regat jest Centrum Żeglarskie w Szczecinie. W niedzielę jeśli warunki wiatrowe pozwolą, finał regat odbędzie się na Odrze przy Wyspie Grodzkiej i North-East Marina

„Setna impreza to na pewno powód do radości, cieszę się że mimo ciężkich czasów i trudności w organizacji imprez udało się zebrać naprawdę mocny skład na te regaty. Jesteśmy na pewno liderem w ilości zorganizowanych regat zaliczanych do rankingu Pucharu Świata, to owoc 14 sezonów, lat nie przerwanej pracy. Na podsumowania przyjdzie czas po regatach, a na razie zapraszam do Centrum Żeglarskiego aby zobaczyć czołowych żeglarzy ze świata na wodzie” – zaprasza organizator regat Maciej Cylupa.

Z regat prowadzona będzie transmisja video wraz z komentarzem na żywo oraz wywiady z zawodnikami i analizy wyścigów, wszystko dostępne na profilu facebook www.facebook.com/polishmatchtour.

Coroczna organizacja wysokiej rangi regat żeglarskich możliwa jest dzięki wsparciu Miasta oraz stałej grupie partnerów. Charakter i ranga imprezy doskonale wpisują się program Sail – Żeglarski Szczecin a zarazem w strategie promocji i rozwoju Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Organizatorem regat są Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour i MT Partners.

Partnerami regat są Miasto Szczecin, Sail – Żeglarski  Szczecin, Pomorze Zachodnie oraz Harken, Centrum Żeglarskie Szczecin, NFUN Yachting, Super Yachts, Polski Związek Żeglarski i wodoaktywni.com, portal zeglarski.info oraz nowezagle.pl

Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl oraz na facebook i instagram.

Gospodarka Morska
fot. Gwidon Libera, www.ligazeglarska.pl


Lista startowa Szczecin Match Race 2020 – 21-23.08.2020

    1. Patryk Zbroja – KS Dobra Marina Szczecin
    2. Przemysław Tarnacki – Albert Riele Sailing Team
    3. Igor Tarasiuk – HRM Racing Team
    4. Piotr Harasimowicz – HRM Racing Team
    5. Bernardo Low Beer (BRA)
    6. Jelmer van Beek (NED) – Dutch Team Wave
    7. Jeppe Borch (DEN) – Borch Racing
    8. Emil Kjaer (DEN) – Downhill Racing
    9. Matt Whitfield (GBR)
    10. Jens Hartwig (GER) – Hartwig Match Team

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2020 cykl składa się z 4 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

Gospodarka Morska
fot. Gwidon Libera, www.ligazeglarska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.