• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Energa 77 Racing Team mistrzem Polski [foto]

29.06.2020 15:15 Źródło: 77 Racing

Partnerzy portalu

Energa 77 Racing Team mistrzem Polski [foto] - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe 77 Racing

Energa 77 Racing Team wygrywa pierwsze w tym sezonie regaty Anwil Cup 2020! Ekipa w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała zwyciężyła w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych we Włocławku. Drugie miejsce zajął Pol 70, również z klubu 77 Racing.

Regaty odbyły się w dniach 26-28 czerwca na Zalewie Włocławskim w Marinie Zarzeczewo. W ciągu trzech dni zawodów odbyło się 7 wyścigów. Załoga Energa 77 Racing po wielu długich miesiącach znów mogła spotkać się wodzie w bezpośredniej rywalizacji z konkurentami. - Cieszymy się, że wreszcie możemy się ścigać w regatach. Naprawdę długo i niecierpliwie na to czekaliśmy – mówi Piotr Tarnacki. - We Włocławku mieliśmy szeroki przekrój warunków wiatrowych. To umożliwiło nam ponowne sprawdzenie się w zarówno w pracy na pokładzie, jak i podejmowaniu decyzji taktycznych. Nie zawsze byliśmy bezbłędni, ale też nie przegrywaliśmy wyścigu już na początku. Jak coś nie wyszło walczyliśmy do ostatnich metrów wyścigu. Ważne jest też końcowe zwycięstwo w całych regatach - podkreśla Tarnacki.

Energa 77 Racing Team ścigała się na nowym jachcie, zbudowanym w stoczni Windyacht. - Łódka jest bardzo dobrze skonstruowana i niezwykle starannie zbudowana. Oczywiście musimy się jej „nauczyć”. Jednym z ważnych elementów, do którego muszę się przyzwyczaić jest nieco większa powierzchniowo i dłuższa płetwa sterowa. Z jednej strony łatwiej i precyzyjniej się steruje, ale z drugiej - wytwarza to większe opory podczas wychylenia steru – wylicza techniczne nowości sternik Energa 77 Racing, Piotr Tarnacki. - Mamy też zupełnie nowe żagle North Sails wytworzone w nowoczesnej technologii 3Di nadającej jej odpowiednie krzywizny. W warunkach słabego wiatru wymusza to nas niesamowite skupienie i precyzję w ich prowadzeniu. W silnym wietrze nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, ale czeka nas jeszcze sporo treningów i konsultacji u żaglomistrzów - dodaje Piotr Tarnacki.

Drugie miejsce w regatach Anwil Cup 2020 zdobyła ekipa Pol 70 Tomasza Szychowiaka, także z klubu  77 Racing.

Regaty Anwil Cup we Włocławku rozpoczęły intensywny sezon żeglarzy Energa 77 Racing. W tym tygodniu żeglarze wracają do treningów na Zatoce Gdańskiej i przygotowań do Bursztynowego Pucharu Neptuna (2-4 lipca).

Partnerami Teamu są także: Roca Polska, Helly Hansen, Polski Holding Hotelowy oraz Miasto Gdańsk.

  • fot. mat. prasowe 77 Racing

  • fot. mat. prasowe 77 Racing

  • fot. mat. prasowe 77 Racing

  • fot. mat. prasowe 77 Racing

  • fot. mat. prasowe 77 Racing

  • fot. mat. prasowe 77 Racing

  • fot. mat. prasowe 77 Racing

  • fot. mat. prasowe 77 Racing

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.