• <

Wynik wyszukiwania - "terminal kontenerowy" - Wiadomości

Port Gdynia. Inwestycje kształtujące przyszłość morskich szlaków handlowych [wideo]

Port Gdynia zamyka rok 2023 z sukcesem, osiągając rekordowe przeładunki i kontynuując ambitny plan inwestycyjny. Sztandarowym elementem tych działań jest modernizacja Nabrzeża Helskiego, która zwiększy efektywność obsługi statków oraz umożliwi przyjęcie większych jednostek, wzmacniając pozycję portu jako strategicznego punktu na mapie światowego handlu morskiego. Wartość kontraktu wynosi blisko 300 mln zł brutto, a prace planowane są na okres 26 miesięcy.
29.11.2023

Niemieccy ekolodzy protestują przeciwko budowie terminalu kontenerowego w Świnoujściu

W ramach inicjatywy obywatelskiej aktywiści zgłaszają przeciw rozbudowie nadmorskiej infrastruktury na terenie Polski. Wspierać ich mają mieszkańcy gminy Heringsdorf.
26.11.2023

Kontenerowiec Maersk z rekordowym zanurzeniem

Należący do A.P. Moller – Maersk statek o nazwie Mumbai Maersk ustanowił nowy rekord jednostki o najgłębszym zanurzeniu, jaka zawinęła do portu Felixstowe w Wielkiej Brytanii. Wpisuje się to w modernizację portów morskich celem przystosowania ich do przyjmowania coraz większych statków transportujących kontenery. Rekord został ustanowiony zaledwie cztery tygodnie po ogłoszeniu zakończenia wartego 130 milionów funtów projektu mającego na celu pogłębienie podejść do portu i jego głównych stanowisk dla kontenerów.
16.11.2023

Spadek przychodów HHLA. Spółka w obliczu wyzwań makroekonomicznych

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 roku obserwujemy spadek przychodów i zysków spółki Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA). Napięcia geopolityczne na scenie światowej sprawiają, że popyt konsumencki i przemysłowy podlegają presji, a ożywienie gospodarcze po pandemii staje się trudniejsze.
16.11.2023

Terminal kontenerowy w Rydze zyska nowe nabrzeże

Na wyspie Kundziņsala w Rydze trwają prace rozbudowy Baltic Container Terminal (BCT). Po ukończeniu projektu planowane jest przyspieszenie procesów załadunku i rozładunku towarów w terminalu. Zarząd portu w Rydze podkreśla, że to zwiększy efektywność operacyjną tego terminalu oraz wzmocni jego konkurencyjność na rynku handlowym.
13.11.2023

Ewakuacja w Baltic Hub. Z kontenera zaczął ulatniać się gaz

Z jednego z kontenerów na statku Majestic Maersk w terminalu kontenerowym w Gdańsku zaczął ulatniać się gaz. Strażacy ewakuowali 19 osób z jednostki i obsługi terminala.
11.10.2023

Niemiecka gmina z wyspy Uznam obawia się skutków budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu

W spór, dotyczący planowanego terminalu kontenerowego w Świnoujściu, zaangażowała się leżąca po sąsiedzku niemiecka gmina Heringsdorf z wyspy Uznam, która obawia się skutków jego budowy – podaje w czwartek agencja dpa.
11.08.2023

PSA przejmuje 22 proc. udziałów w Duisburg Gateway Terminal

PSA International, jeden z wiodących globalnych operatorów portowych, podjął strategiczną decyzję o inwestycji w nowy śródlądowy terminal w Duisburgu. Nabywając 22-procentowy udział w niemieckiej spółce, gigant z Singapuru kontynuuje swoją ekspansję na europejskim rynku, co stanowi kolejny krok w rozwoju potężnej sieci portów PSA.
06.07.2023

Będzie nowe podejście do portu w Świnoujściu, ruszył pierwszy przetarg

Urząd Morski w Szczecinie ogłosił przetarg na analizę nawigacyjną dla nowego toru wodnego do portu w Świnoujściu.
26.06.2023

Baltic Hub ogłosił wyniki II edycji konkursu grantowego „Busole"

Kolejna edycja programu grantowego „Busole" właśnie dobiegła końca. Spośród 12 zgłoszeń wyłoniono 7 zwycięzców, którzy otrzymają łącznie 250 tys. zł na realizację projektów związanych z ochroną środowiska, edukacją, lokalną historią oraz zapobieganiem wykluczania określonych grup społecznych. Konkurs jest realizowany przez Baltic Hub, największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim.
13.06.2023

Baltic Hub inwestuje w lokalną społeczność. Znamy laureatów konkursu grantowego Busole!

Baltic Hub, największy terminal kontenerowy na Bałtyku, ogłosił wyniki drugiej edycji konkursu grantowego Busole, skierowanego do mieszkańców sąsiadujących z nim dzielnic: Stogów, Przeróbki, Krakowca-Górek Zachodnich.
06.06.2023

Horała: inwestycja w głębokowodne terminale przeładunkowe jest absolutnie kluczowa

Inwestycja w głębokowodne terminale przeładunkowe jest absolutnie kluczowa - ocenił w środę w TVP Info wiceminister funduszy Marcin Horała, odnosząc się do decyzji o budowie terminala kontenerowego w Świnoujściu.
24.05.2023

Katarczycy dołączają do wyścigu o terminal kontenerowy w Świnoujściu

W aktualnym postępowaniu na budowę głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu biorą udział dwaj oferenci – Brytyjczycy oraz konsorcjum belgijsko-katarskie. Z wyścigu odpadła polska spółka.
23.05.2023

Cosco może przejąć udziały w hamburskim terminalu kontenerowym Tollerort

Po miesiącach sporu chińska państwowa firma Cosco może w końcu przejąć udziały w hamburskim terminalu kontenerowym Tollerort. Cosco może nabyć 24,9 proc. udziałów. O decyzji poinformował w środę w Berlinie rzecznik rządu Steffen Hebestreit.
11.05.2023

Z myślą o najbliższych mieszkańcach i ich potrzebach. Baltic Hub startuje z drugą edycją konkursu grantowego Busole

Batic Hub, największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim ponownie ogłasza konkurs grantowy Busole dla organizacji działających w sąsiadujących z nim dzielnicach – Stogach, Przeróbce, Krakowcu-Górkach Zachodnich lub działających na rzecz ich mieszkańców.
03.04.2023

ICTSI w 2022 roku ze sprzedażą usług w wysokości 2,24 mld dolarów i zyskiem większym o 44%

ICTSI, właściciel Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni, w 2022 roku osiągnął rekordowe przychody ze sprzedaży usług oraz wysoki zysk netto.
17.03.2023

GCT i straż pożarna ćwiczą z niebezpiecznymi substancjami

Zważywszy na ilości kontenerów każdego tygodnia przeładowywanych w Gdynia Container Terminal, zdrowy rozsądek każe zakładać, że może dojść do sytuacji niebezpiecznych. Wszystkie służby powinny być zatem zawsze w gotowości operacyjnej. Dlatego też kiedy w lutym na placu z jednego kontenera z ładunkiem niebezpiecznym zaczął wydobywać się dym, czym prędzej na miejscu pojawiła się straż pożarna.
16.03.2023

Baltexpo 2021. Port Szczecin-Świnoujście: inwestycje nie ustają

Podczas trwających targów Baltexpo reprezentanci Urzędu Morskiego w Szczecinie oraz Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście opowiedzieli szczegółowo o trwających inwestycjach.
07.09.2021

Po raz pierwszy w Polsce. Biegnij po terminalu

Pięć kilometrów pomiędzy kontenerami i portowymi suwnicami. Jeśli jesteś zapaleńcem biegowych wyzwań i doceniasz niestandardowe trasy, to wydarzenie wydaje się punktem obowiązkowym.
04.08.2021

Charles Baker nowym dyrektorem generalnym DCT Gdańsk

DCT Gdańsk z przyjemnością informuje, że Charles Baker został powołany na nowego dyrektora generalnego terminalu. To pod jego kierownictwem, największy terminal kontenerowy w Polsce osiągnie kolejne etapy wzrostu i ekspansji. Charles Baker przejął obowiązki dyrektora generalnego z dniem 9 lipca 2021 roku.
16.07.2021

Łukasz Greinke, prezes ZMPG: "W każdym biznesie potrzebna jest zdrowa konkurencja"

Rozmowa z Łukaszem Greinke, prezesem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA poświęcona między innymi głębokowodnemu terminalowi kontenerowemu.
12.06.2021

Terminal kontenerowy w Świnoujściu? Koncepcja śmiała i realna! [wywiad]

Rozmowa z Janem Stasiakiem, blisko 50 lat związanym z działalnością portową, 16 lat pełniącym funkcję Przewodniczącego Rad Interesantów Portu Szczecin.
28.05.2021

Pszczoły miodne zamieszkały na dachu DCT Gdańsk. Dyrektor: „Czujemy się współodpowiedzialni za środowisko”

Trzy ule stanęły w czwartek 20 maja na dachu biurowca DCT Gdańsk. Pretekstem ku temu był Światowy Dzień Pszczół. – Biznes powinien iść w parze z troską o planetę – zaznaczył Cameron Thorpe, dyrektor generalny DCT Gdańsk.
20.05.2021

Noc Muzeów 2021. W sobotę wirtualny spacer po DCT

Do tegorocznej akcji Noc Muzeów, zwanej w tym roku Weekendem Muzeów, dołącza DCT Gdańsk. Wyjątkowy spacer już w sobotę 15 maja.
14.05.2021

Świnoujście: W 2024 roku z terminalu kontenerowego drogą ekspresową do granicy z Czechami

Lokalizacja głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu, w korytarzu transportowym między Skandynawią a Adriatykiem, to niezaprzeczalny atut całego projektu. Pod warunkiem, że będzie dobrze skomunikowany z zapleczem wschodnich Niemiec, południem Polski, Europą Środkową a transport rozłoży się na drogi ekspresowe, połączenia kolejowe i drogi wodne. Ta sieć połączeń jest budowana. Już w 2024 roku ze świnoujskiego portu drogą ekspresową S3 dojedziemy do Lubawki na granicy z Czechami.
19.03.2021

Suwnice RTG z El Professional w Porcie Gdańsk wyruszyły do terminalu kontenerowego w Afryce (video, foto)

W poniedziałek, 15 marca, zakończono operację załadunku 6 suwnic typu RTG, które trafią z Portu Gdańsk do portu w Dakarze. Suwnice zostały zmontowane przez firmę El Professional dla terminalu kontenerowego DP World.
18.03.2021

Terminal promowy w Świnoujściu – marcowy raport z budowy

Na terminalu promowym w Świnoujściu, gdzie inwestorem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA postępują roboty budowlane wykonywane przez firmę Budimex. Docelowo terminal zostanie przystosowany do obsługi transportu intermodalnego, czyli przewozu ładunków wykorzystującego różne środki transportu.
17.03.2021

Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia: To miasto jest predestynowane do budowy terminalu kontenerowego!

Port w Świnoujściu będąc portem zewnętrznym, ma możliwość obsługi największych statków jakie pływają po Bałtyku. Wybudowanie Gazoportu i terminalu LNG okazało się bardzo dobrą inwestycją i w znaczący sposób zasiliło budżet miasta. Teraz przyszedł czas na dalszy rozwój - budowę terminalu kontenerowego. Rozmowa z Januszem Żmurkiewiczem, Prezydentem Świnoujścia.
12.03.2021

Jerzy Wójtowicz, prezes C. Hartwig: Bez terminalu kontenerowego świnoujski port będzie się cofał w rozwoju

Obrót kontenerowy rośnie systematycznie, z roku na rok. Pomiędzy Hamburgiem, a Gdańskiem nie ma takiego głębokowodnego terminalu kontenerowego. Ponadto atutem Świnoujścia jest lokalizacja - przy ujściu Odry, na przecięciu różnych szlaków śródlądowych, z perspektywą połączenia Odra-Dunaj, dostępem do środkowej Europy drogami śródlądowymi. Jerzy Wójtowicz, prezes C. Hartwig w wywiadzie potwierdza zasadność powstania głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu.
05.03.2021

Terminal kontenerowy w Świnoujściu. Zrównoważony rozwój portu i miasta!

Koncepcja zewnętrznego kompleksu portowego z głębokowodnym terminalem kontenerowym i terminalem uniwersalnym oraz funkcjonującym już gazoportem to nowa wizja zrównoważonego rozwoju Świnoujścia, zarówno w obszarze gospodarczym, turystycznym jak i uzdrowiskowym. Tym projektem Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wpisuje się w obszar społecznie odpowiedzialnego biznesu.
22.01.2021

Rekordowy rok w Hutchison Ports Gdynia - przekroczono 400 000 TEU

Kilka tygodni po przekroczeniu progu 4 milionów TEU przeładowanych łącznie od rozpoczęcia swojej działalności w 2006 roku Hutchison Ports Gdynia ustanowił nowy rekord.
04.01.2021

Świnoujście. Terminal kontenerowy sercem uniwersalnego hubu

Głębokowodny terminal kontenerowy będzie częścią kompleksu terminalowego, wraz z terminalem LNG oraz terminalem uniwersalnym, który przejmie funkcje obecnego portu wewnętrznego w Świnoujściu. Zewnętrzny kompleks portowy, zlokalizowany w bliskości Cieśnin Duńskich i na osi korytarzy transportowych Bałtyk-Adriatyk-Morze Śródziemne, łączący Europę środkowo - wschodnią ze Skandynawią – stanie się portem węzłowym, tranzytową bramą dla całego zaplecza wzdłuż wspomnianych szlaków transportowych.
31.12.2020

Świnoujście to modelowe miejsce na terminal kontenerowy! Wywiad z prezesem ZMPSiŚ

Rozmowa z Krzysztofem Urbasiem, prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Świnoujście to modelowe miejsce na terminal kontenerowy!
23.12.2020

Terminal kontenerowy w Świnoujściu przyjazny środowisku

Ochrona środowiska jest wpisana w misję budowy głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Pojęcie green terminal nie jest przypadkowe. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście zapewnia, że przedsięwzięcie będzie proekologiczne na każdym etapie: od koncepcji, poprzez realizację projektu i następnie eksploatację terminalu.
11.12.2020

Terminal kontenerowy w Świnoujściu: siła lokalizacji

To idealne miejsce na tego typu biznes. Świnoujście to bliskość Cieśnin Duńskich, zaplecze południowo-zachodniej Polski, korytarz Bałtyk-Adriatyk. Słowacja, Czechy, Austria mogą transportować ładunki przez Polskę, nawet Węgry i państwa znad morza Adriatyckiego - podkreśla Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskiego Portu Szczecin i Świnoujście. Zarząd portów ogłosił postępowanie mające wyłonić wykonawcę i operatora terminala głębokowodnego w Świnoujściu. Oferty można składać do 28 stycznia 2021 r.
03.12.2020

DCT Gdańsk otwiera przedstawicielstwo na Czechy i Słowację

Od kilku lat terminal kontenerowy DCT Gdańsk buduje swoją pozycję rynkach Czech i Słowacji. Każdego roku przez nasz terminal przechodzą dziesiątki tysięcy kontenerów wypełnionych towarami pochodzącymi z tych krajów lub tam wysyłanych. Nie byłoby to możliwe między innymi bez bezpośrednich połączeń kolejowych z Czechami, które zostały uruchomione w 2017 roku. Aby wzmacniać poziom obsługi, DCT Gdańsk zdecydowało, że konieczne jest posiadanie reprezentanta stacjonującego na miejscu, współpracującego ściśle z klientami w Czechach i Sł
07.09.2020

ISO 45001:2018 dla Portowego Zakładu Technicznego SA

W ponad dwudziestopięcioletniej historii gdyńskiego Portowego Zakładu Technicznego SA zajmującego się montażem urządzeń kontenerowych, pracownicy PZT stworzyli dzięki swojej fachowości dobrą gdyńska markę, która jest obecnie znana i uznana na całym świecie.
24.08.2020

Baltic Hub Container Terminal Sp. z o.o.

port kontenerowy,terminal kontenerowy,kontenery,przeładunki kontenerów,kontenerowce,magazyn,przeładunki,tranzyt,tranzyt morski

DB Port Szczecin Sp. z o.o.

DB Port Szczecin – atrakcyjny przeładowca w rejonie Bałtyku
usługi portowe,terminal kontenerowy,terminal drobnicowy,port kontenerowy,przeładunki,DB,DB port,DB Szczecin,drobnica zjednostkowana,przeładunek kontenerów,przeładunki ponadgabarytowe,przeładunek towarów niebezpiecznych,przeładunek towarów luzem,obsuga kontenerów,unifeeder,obsługa drobnicy skoteneryzowanej,formowanie i rozformowanie kontenerów z drobnicą,obsługa ładunków chłodnicznych,obsługa ładunków chłodzonych,obsługa ładunków niebezpiecznych,przeładunek towarów niebezpiecznych różnych klas w transporcie morskim kontenerowym i drobnicowym,przeładunek ładunków drobnicowych,przeładunek metali nieżelazych,przeładunek granitu,przeładunek papieru,przeladunek towarów ponadgabarytowych,przeładuneki w relacji pośredniej via plac i magazyn kryty,konfekcjonowanie nawozów w big bagi o wadze 0,3-1,5 tony,składowanie: luz + big bagi,bagowania nawozów,przeładunek cellulozy,przeładunek kakao w workach,przeładunek wyrobów stalowych,przeładunki w relacji bezpośredniej

HUTCHISON PORTS GDYNIA

terminal kontenerowy,kontenery,drobnica,przeładunki,ponadgabaryty,gct,turbiny wiatrowe,hutchisonports

BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy, Gdynia

BCT - Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. w Gdyni j
terminal kontenerowy,port kontenerowy,załadunek i wyładunek kontenerów,załadunek i wyładunek drobnicy,załadunek i wyładunek pojazdów,przeładunek kontenerów,przeładunek drobnicy,przeładunek pojazdów,składowanie kontenerów,składowanie drobnicy,składowanie pojazdów,formowanie i rozformowywanie kontenerów,składy celne (drobnicy i samochodów),magazyn czasowego składowania,obsługa ładunków drobnicowych,kontenery,przeładunki kontenerów,kontenerowce,magazyn

NTQ Intermodal Sp. z o.o.

NTQ Intermodal Sp. z o.o. to prężnie rozwijająca się firma transportowa, która mimo krótkiego czasu istnienia oferuje szeroko zakrojone usługi przewozowe intermodalne i obsługę ładunków kontenerowych.
transport intermodalny ,transport bocznicowy ,transport samochodowy ,terminal kontenerowy ,odbiory towarów transportowych ,sprzedaż kontenerów ,wynajem kontenerów ,przewozy kolejowe ,naprawa kontenerów

AJ Containers

KONTENERY TRANSPORTOWE
Terminal kontenerowy,transport kontenerów,sprzedaż kontenerów,kontenery

Gdański Terminal Kontenerowy SA

kontenery,port kontenerowy,przeładunki kontenerów,terminal kontenerowy,GTK,Gdański Terminal Kontenerowy S.A. kontenery gdańsk,przeładunek kontenerów,Gdański Terminal Kontenerowy,transport kontenerów

Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub. Rodzinny piknik na terenie terminala kontenerowego

W ubiegłą niedzielę terminal kontenerowy Baltic Hub gościł mieszkańców Gdańska, a zwłaszcza dzielnic Stogi, Przeróbka i Krakowiec-Górki Zachodnie na imprezie Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub. Była to niecodzienna sposobność, by odwiedzić teren tego strategicznego punktu logistycznego nad Bałtykiem.
08.09.2023

BCT zostaje w Porcie Gdynia na kolejne 30 lat. Umowa podpisana

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, dzierżawcą terenu, na którym znajduje się m.in. terminal kontenerowy BCT w Porcie Gdynia pozostanie spółka BCT. Umowa na 30 lat została sygnowana 19 grudnia na terenie terminala. Nie oznacza to jednak, że nie nastąpią żadne zmiany. BCT dostanie bowiem do dyspozycji więcej terenu.
19.12.2022

Pszczoły miodne zamieszkały na dachu DCT Gdańsk. Dyrektor: „Czujemy się współodpowiedzialni za środowisko”

Trzy ule stanęły w czwartek 20 maja na dachu biurowca DCT Gdańsk. Pretekstem ku temu był Światowy Dzień Pszczół. – Biznes powinien iść w parze z troską o planetę – zaznaczył Cameron Thorpe, prezes DCT Gdańsk.
20.05.2021

Tian Hui w Porcie Gdynia. Zakończył się rekordowy rozładunek elementów turbin wiatrowych

Aż 115 elementów turbin wiatrowych przywiózł do Gdyni z Chin statek Tian Hui. To rekordowa liczba w historii Portu Gdynia. Rozładunek jednostki zakończył się w nocy z niedzieli na poniedziałek w BCT – Bałtyckim Terminalu Kontenerowym. Za obsługę agencyjną statku odpowiedzialna była Morska Agencja Gdynia.
30.09.2019

Olbrzymi kontenerowiec w Porcie Gdynia – znów padł historyczny rekord

Cap San Juan w Gdyni. Olbrzymi kontenerowiec zacumował w BCT – Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w piątek. To historyczna wizyta  – Cap San Juan pobił w Porcie Gdynia rekord największej ładowności, nośności i tonażu pojemnościowego brutto.
01.03.2019

Do Gdyni przypłynął Charlotte Maersk, najdłuższy kontenerowiec w historii gdyńskiego portu

Charlotte Maersk w Porcie Gdynia. Prawie 347-metrowy statek zacumował we wtorek w BCT – Bałtyckim Terminalu Kontenerowym. To najdłuższy kontenerowiec w historii gdyńskiego portu.
13.02.2019

Zobacz załadunek dźwigu statkowego w Porcie Gdynia

Ma 26 m długości, prawie 7 m wysokości i waży 43 500 kg. Dźwig statkowy DKF 500 o takich wymiarach 20 grudnia w całości został wysłany z Portu Gdynia do Danii. Urządzenie dotarło już do stoczni Esbjerg Shipyard A/S.
28.12.2018

Terminal kontenerowy w Kłajpedzie będzie miał dwie nowe suwnice. W poniedziałek wypłynęły z Gdańska

Terminal kontenerowy w Kłajpedzie inwestuje w nowy sprzęt. Wkrótce prace rozpoczną w nim dwie nowe suwnice RTG. Urządzenia wypłynęły z Gdańska w poniedziałek na pokładzie ciężarowca Meri.
11.12.2018

Olbrzymi kontenerowiec w Porcie Gdynia. Tysiące kontenerów na pokładzie

W BCT – Bałtyckim terminalu kontenerowym trwa rozładunek MSC Paris. To jeden z największych kontenerowców, jakie kiedykolwiek zawinęły do Portu Gdynia. Zaplanowane na statku przeładunki to prawie 7,5 tys. TEU (import/eksport) – takie przypadki obecnie zdarzają się w Gdyni bardzo rzadko.
27.04.2018

Ma prawie pół kilometra długości. Piąty największy kontenerowiec świata przypłynął do Gdańska

Piąty największy kontenerowiec świata w gdańskim porcie. Ochrzczony pod koniec listopada ubiegłego roku OOCL Scandinavia dziewiczy rejs z Dalekiego Wschodu zakończył w terminalu kontenerowym DCT. Statek zostanie w Gdańsku do czwartku wieczorem.
10.01.2018

Porty Szczecin i Świnoujście utrzymują pozycję uniwersalnego portu

Utrzymujemy pozycję portu uniwersalnego – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Dariusz Słaboszewski, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. W najbliższych latach oba porty czeka wiele inwestycji. To m.in. budowa nowych nabrzeży, terminal kontenerowy, lepsze połączenia z drogami śródlądowymi czy obecnie realizowane pogłębienie toru wodnego.
31.07.2017

Amerykański sprzęt wojskowy w DCT. Rozładunek dobiega końca

DCT to nie tylko kontenery. W gdańskim terminalu kontenerowym dobiega końca rozładunek amerykańskiego sprzętu, który  przypłynął statkiem Green Ridge. Stanowi on wyposażenie dla jednostek zapewniających zaplecze logistyczne operacji Atlantic Resolve. Łącznie to 4 200 t różnych maszyn. Operacja potrwa do czwartku.
30.03.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.