• <

Wynik wyszukiwania - "narkotyki" - Wiadomości

Zatoka Perska zalewana narkotykami. Międzynarodowa koalicja niemal codziennie zajmuje transpoty nielegalnych substancji

Mające swoją główną siedzibę w stolicy Bahrajnu, Manamie, Połączone Siły Zadaniowe 150 (Combined Task Force 150, CTF-150) dokonały kilku spektakularnych zatrzymań jednostek nawodnych wykorzystywanych do transportu narkotyków. Zatoka Perska obok Morza Karaibskiego stała się obszarem intensywnych działań przemytników, których działalność próbują ukrócić siły morskie wielu państw działających w ramach koalicji.
17.04.2024

Royal Navy skonfiskowała narkotyki o wartości 16,7 miliona funtów podczas operacji na Karaibach

Patrolowiec brytyjskich sił morskich HMS Trent skonfiskował narkotyki o wartości rynkowej 16,7 miliona funtów podczas dwóch akcji wymierzonych w handlarzy narkotyków działających na Karaibach.
12.04.2024

Trzy dekady morskich działań antynarkotykowych na Karaibach

Od 30 lat Holandia i USA wspólnie prowadzą działania wymierzone w przemytników działających na Morzu Karaibskim. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat służby zarekwirowały 50 000 kilogramów nielegalnych substancji i środków. Rocznica działań była okazją dla obu państw do podsumowań i omówienia dalszej, długoterminowej współpracy w zakresie operacji walki z przemytem narkotyków.
11.04.2024

Próbował przemycić tonę kokainy przez port. Holenderski piłkarz Quincy Promes skazany na sześć lat więzienia

Piłkarz Quincy Promes został skazany na sześć lat więzienia przez sąd rejonowy w Amsterdamie za przemyt ponad tony kokainy do Holandii. Zawodnik Spartaka Moskwa nie trafi jednak za kratki, gdyż Rosja nie ma podpisanej z Holandią umowy ekstradycyjnej.
14.02.2024

Siły zbrojne Wenezueli zestrzeliły samolot meksykańskiego kartelu, lecący znad Morza Karaibskiego

Siły zbrojne Wenezueli zestrzeliły w czwartek samolot należący do jednego z meksykańskich karteli narkotykowych, ponieważ maszyna została uznana za "intruza" - poinformowali w piątek przedstawiciele wenezuelskiej armii.
27.01.2024

Unia Europejska łączy siły z kilkoma europejskimi portami w wojnie z narkotykami

Unia Europejska wraz z europejskimi władzami portowymi zawarła w czwartek nowy sojusz publiczno-prywatny, aby zwiększyć wiedzę fachową i wymianę informacji i w ten sposób pomóc w walce z przemytem narkotyków i przestępczością zorganizowaną w UE.
25.01.2024

Port Gdańsk przystępuje do Sojuszu Portów Europejskich. W tle walka z przemytem narkotyków

Przedstawiciele największych portów europejskich spotkały się Antwerpii w Belgii w ramach inicjatywy European Port Alliance. To forma partnerstwa publiczno-prywatnego, w ramach której największe porty morskie i najważniejsze europejskie instytucje i agencje rozwijają międzynarodową współpracę. Celem spotkania 24 stycznia było omówienie zagrożenia przemytu narkotyków i zwalczania tego procederu. Wśród uczestników wydarzenia byli także reprezentanci Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
25.01.2024

Okręt z Wielkiej Brytanii kontynuuje misję w ramach zapewnienia bezpieczeństwa Gujany

Patrolowiec Royal Navy HMS Trent (P224) kontynuuje działania operacyjne na wodach tego południowoamerykańskiego państwa w związku z zakusami władz Weneuzeli, które ponawiają roszczenia terytorialne względem swojego sąsiada. Ma to dla reżimu w Caracas zarówno znaczenie propagandowe, jak i gospodarcze, gdyż wiązałoby się z przejęciem złóż ropy naftowych, znajdujących się na Oceanie Atlantyckim. W ten sposób Wielka Brytania umacnia swoje partnerstwo z byłą kolonią i podkreśla udział w budowaniu międzynarodowego bezpieczeństwa.
18.01.2024

Straż Wybrzeża USA gwarantuje wielomilionowe "straty" dla karteli narkotykowych

Zwalczanie przemytu nielegalnych substancji, przede wszystkim narkotyków, stało się istotnym zadaniem służb morskich na całym świecie. Zarówno US Navy, jak i US Coast Guard regularnie prowadzą działania we współpracy z innymi instytucjami oraz państwami na wielu akwenach. Choć narkobiznes wciąż jest silny, to każdy kolejne przejęty transport to zawsze mniejsze dostawy na czarny rynek i przy tym wiele uratowanych żyć.
11.01.2024

Hiszpańska żandarmeria rozbiła gang przerzucający narkotyki z Afryki Płn.

Funkcjonariusze żandarmerii Hiszpanii (Guardia Civil) rozbili grupę przestępczą przerzucającą narkotyki z Afryki Północnej do Andaluzji, na południu kraju. Do sobotniego wieczora aresztowano 18 członków gangu.
07.01.2024

Pomysłowość mafii narkotykowych zaskakuje. Korzystają z usług nurków i używają podwodnych skuterów

Mafie narkotykowe wykorzystują nurków i używają podwodnych skuterów, aby przejmować narkotyki przemycone do portu w Rotterdamie dla dalszej dystrybucji - informuje w piątek holenderski dziennik „De Telegraaf”.
05.01.2024

Wielka Brytania wysyła kolejny okręt w celu zwalczania przemytu narkotyków na Karaibach

Międzynarodowe siły morskie, w których skład wchodzą zarówno jednostki marynarek wojennych, jak i straż wybrzeża, są zaangażowane do zwalczania przemytu na Morzu Karaibskim niczym przed wiekami. W związku z tym Wielka Brytania wysyła jeden ze swoich najnowszych patrolowców, HMS Trent celem wsparcia tych działań i przejmowania kontrabandy, przede wszystkim transportów narkotyków.
08.12.2023

Szef włoskiej mafii oddał swoją wyspę w Dubaju

Boss narkotykowy neapolitańskiej mafii - kamorry, Raffaele Imperiale oddał władzom Włoch swoją wyspę, która znajduje się w archipelagu naprzeciwko wybrzeża Dubaju - poinformował w poniedziałek prokurator podczas procesu około 20 mafiosów. Jednym z nich jest Imperiale, który podjął współpracę z włoskim wymiarem sprawiedliwości.
27.11.2023

Brazylijska policja odkryła 1,5 tony kokainy na statku do przewozu samochodów i kontenerów

Służby federalne otrzymały informacje o podejrzanym ładunku znajdującym się na pokładzie statku typu con-ro, Grande Amburgo, który w niedzielę zatrzymał się w małym porcie Vitoria na północny wschód od Rio de Janiero. Specjalny zespół odkrył w sumie 52 bele kokainy, poukrywane w dwóch różnych miejscach na pokładzie.
10.11.2023

Francuska marynarka wojenna przechwyciła 885 kg kokainy u wybrzeży Afryki Zachodniej

Francuska marynarka wojenna przechwyciła 885 kg kokainy przewożonej na łodzi rybackiej u wybrzeży Afryki Zachodniej – poinformowała na portalu X francuska prefektura morska na Atlantyku.
05.11.2023

Przemytnicy narkotyków skaczą z kontenerowca. Policja pokazuje wideo

Hiszpańska policja opublikowała wideo, na którym widać, jak dwie osoby wyskakują z płynącego kontenerowca. Był to kolejny przypadek przemytu narkotyków, w którym brali udział nurkowie.
31.10.2023

Konfiskata kokainy o wartości 170 milionów dolarów największym sukcesem w historii irlandzkiej walki z przemytem

Irlandzkie władze poinformowały o efekcie spektakularnej akcji zatrzymania statku MV Matthew, który wykorzystano do przewozu narkotyków. Okazało się to być największym przejęciem kokainy w historii Irlandii.
02.10.2023

Abordaż! Irlandzcy specjalsi zajęli statek wykorzystywany do transportu narkotyków

Do niecodziennej sytuacji doszło w pobliżu południowo-wschodniego wybrzeża Irlandii. W związku ze zwalczaniem przemytu narkotyków drogą morską elitarna jednostka armii irlandzkiej dokonała abordażu na podejrzany statek towarowy, pływający pod banderą Panamy. Akcja zakończyła się sukcesem, a na MV Matthew odkryto znaczną ilość kokainy, która miała trafić na europejski rynek.
27.09.2023

Nowozelandzkie służby zatrzymały przemyt kokainy w ramach zakrojonej na szeroką skalę akcji w portach morskich

Służba Celna Nowej Zelandii (Służba Celna Nowej Zelandii) poinformowała o udanej akcji powstrzymania dostarczenia na czarny rynek kilkudziesięciu kilogramów narkotyków. Wpisuje się to w międzynarodowe wysiłki w zakresie walki z przemytnikami, którzy chętnie korzystają z możliwości, jakie zapewnia im transport morski.
27.09.2023

Wybuchowa noc w Rotterdamie. W tle przemyt narkotyków w porcie

W nocy z poniedziałku na wtorek w Rotterdamie nastąpiło pięć eksplozji, w wyniku których uszkodzonych zostało kilka budynków, informuje policja w tym mieście.
26.09.2023

Patrolowiec sił morskich Holandii przechwycił niemal tonę kokainy na Morzu Karaibskim

Załoga HNLMS Groningen (P843), wykonująca zadania w związku z zwalczaniem przemytu narkotyków na Karaibach, dokonała zatrzymania łodzi wykorzystywanej przez przestępców do dostarczania nielegalnych substancji. To kolejny epizod trwającej od lat walki międzynarodowych sił morskich z przemytnikami.
22.09.2023

Straż Wybrzeża USA skonfiskowała narkotyki o wartości 160 mln dolarów

We wtorek załoga Coast Guard Cutter Confidence dokonała w Miami wyładunku 5669,9 ton kokainy o wartości ponad 160 milionów dolarów. Jest to element międzynarodowej operacji antynarkotykowej prowadzonej na wodach Morza Karaibskiego.
21.09.2023

Brazylia. Marynarka wojenna przejęła 3,6 tony kokainy

Marynarka brazylijska poinformowała we wtorek, że przejęła 3,6 tony kokainy na łodzi u wybrzeży północno-wschodniego stanu Pernambuco; jest to największe pojedyncze przejęcie tego narkotyku na morzu przez Brazylię.
20.09.2023

Karaiby w narkotykowych szponach. Międzynarodowe siły morskie zwalczają przemyt

Brytyjski niszczyciel HMS Dauntless, wspierany przez śmigłowiec Wildcat, oddział piechoty morskiej i zespół amerykańskiej straży wybrzeża przechwycił transport ponad tony kokainy o czarnorynkowej wartości 140 mln funtów. Wpisuje się to rosnące zaangażowanie marynarek wojennych wielu państw w zakresie prowadzenia akcji przeciwko handlarzom narkotyków na Morzu Karaibskim.
11.09.2023

Gdynia: 440 kg kokainy w kontenerze z deskami podłogowymi

Straż Graniczna udaremniła próbę przemytu 440 kg kokainy. Narkotyki ukryte były wewnątrz desek podłogowych w kontenerach, które przypłynęły do Portu Gdynia z Ameryki Południowej.
24.08.2023

Rotterdam: rekordowe 8 ton kokainy w kontenerze

Holenderscy celnicy pobili rekord, przechwytując 8 ton kokainy ukrytej w kontenerze na pokładzie jednego ze statków.
20.08.2023

Straże przybrzeżne Chin, Rosji i Korei Południowej wspólnie ćwiczyły walkę z przemytem narkotyków

Zakończyły się ćwiczenia straży przybrzeżnych Chin, Rosji i Korei Południowej - powiadomiła w piątek agencja Reutera, powołując się na oficjalne oświadczenie strony chińskiej. Straże trzech państw wspólnie ćwiczyły zwalczanie przemytu narkotyków.
11.08.2023

Niemcy. Rośnie spożycie kokainy, niemieckie porty stają się głównymi kanałami przerzutowymi w Europie

Rośnie spożycie kokainy w Niemczech, a konsumpcja jej pochodnych, w tym cracku, zwiększa się w wielu miastach. Coraz więcej narkotyku na europejski rynek trafia przez Hamburg i Bremerhaven – informuje portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).
07.08.2023

Dziwne zachowanie rekinów na Morzu Karaibskim. Podejrzewa się... kokainę

Naukowcy obserwujący rekiny na Morzu Karaibskim odnotowują dziwne zachowanie tych zwierząt. Przypuszczają, że nieskoordynowane ruchy drapieżników, to efekt pożerania przez nie paczek z kokainą wyrzucanych z łodzi przemytników.
23.07.2023

Największa w historii Włoch konfiskata kokainy - ponad 5 ton

Rekordową ilość ponad pięciu ton kokainy o czarnorynkowej wartości 850 milionów euro przejęła na morzu włoska Gwardia Finansowa w okolicach Agrigento na Sycylii - podały w czwartek włoskie media. Zatrzymano pięciu przemytników. To największa ilość narkotyków skonfiskowana we Włoszech. Były one przygotowane do dystrybucji w tym kraju wśród handlarzy.
20.07.2023

Rekordowe 10 ton kokainy zatrzymano w porcie w Hamburgu

To rekordowe znalezisko jest uderzeniem w międzynarodową mafię narkotykową i sukcesem służb celnych. Wartość 10 ton kokainy to ok. 500 mln euro, pisze w piątek portal dziennika „Bild”.
14.07.2023

Morskie siły Meksyku przechwyciły transport 3,5 ton kokainy

Marynarka Wojenna Meksyku (Armada de México) ogłosiła sukces w ramach dużej akcji antynarkotykowej na wodach wschodniego Pacyfiku, jaka miała miejsce pod koniec czerwca. Marynarze zatrzymali półzanurzalny statek załadowany 3,5 tonami kokainy w pobliżu Baja California, leżącego na północ od obszaru znanego z wyjątkowego natężenia przemytu w Ameryce Środkowej.
07.07.2023

Straż Wybrzeża USA "dostarczyła" do Miami ładunek kokainy o wartości 186 mln dolarów

Amerykańskie służby morskie rozładowały w stolicy stanu Floryda ogromny ładunek skonfiskowanych narkotyków, przeznaczonych do utylizacji. To efekt w sumie dziewięciu udanych akcji przeprowadzonych na wodach Morza Karaibskiego oraz Oceanu Atlantyckiego.
23.06.2023

Akcje antynarkotykowe z udziałem brytyjskiej fregaty na Oceanie Indyjskim

Załoga fregaty HMS Lancaster (F 229) w ciągu jednego dnia przejęła ładunki narkotyków o wartości ponad 10 milionów funtów brytyjskich narkotyków, a także brała udział w groźnych incydentach na Oceanie Indyjski oraz Zatoce Perskiej. Jest to związane z zapewnieniem bezpieczeństwa żeglugi i niezakłóconego handlu morskiego nieopodal istotnej cieśniny Ormuz.
09.06.2023

Japonia. Aresztowano czterech Chińczyków podejrzanych o przemyt 700 kg narkotyków w kontenerach

Japońskie służby poinformowały o aresztowaniu czterech obywateli Chin pod zarzutem przemytu nielegalnych substancji pobudzających o czarnorynkowej wartości 43,4 mld jenów (1,9 mld złotych) - poinformowała we środę japońska agencja Kyodo. To druga co do wielkości jednorazowa konfiskata środków pobudzających w Japonii.
07.06.2023

Peruwiańskie służby zatrzymały "nazistowski" przemyt narkotyków

W trakcie wielkoskalowej akcji wymierzonej w transport zakazanych substancji, pracownicy portowi oraz funkcjonariusze peruwiańskiej Straży Wybrzeża odkryli ładunek z bardzo nietypowym oznaczeniem.
06.06.2023

W Kalabrii skonfiskowano prawie 3 tony kokainy o czarnorynkowej wartości 800 mln euro

W porcie Gioia Tauro w Kalabrii na południu Włoch Gwardia Finansowa skonfiskowała prawie 3 tony najczystszej kokainy o czarnorynkowej wartości 800 mln euro, poinformowano we wtorek w komunikacie tej policji skarbowej. Narkotyki były ukryte w transporcie bananów. Statek z kontenerami płynął z Ekwadoru i miał trafić do Armenii.
16.05.2023

US Coast Guard przechwyciła ładunek narkotyków wart 30 mln dolarów

W Zatoce Omańskiej, gdzie operuje międzynarodowy zespół okrętów zwalczający przemyt, amerykańskim okręt straży wybrzeża znalazł na statku zapas heroiny i metyloaminy wart w przeliczeniu nawet 30 mln dolarów. To już kolejna, spektakularna akcja tego typu w tym roku.
10.05.2023

Od początku roku zatrzymano ponad sto osób podczas próby wydobycia narkotyków z kontenerów w porcie w Rotterdamie

W bieżącym roku w rotterdamskim porcie zatrzymano już przeszło sto osób, przy próbie zabrania narkotyków znajdujących się w kontenerach, które przypłynęły do Niderlandów, informuje prokuratura. Funkcjonariusze zatrzymują nawet 14-letnie dzieci, które są zatrudniane w tym celu przez narkotykowe mafie.
03.05.2023

Sprawa hiszpańskich nurków. Międzynarodowa szajka szmugluje narkotyki?

Zakończyła się głośna sprawa hiszpańskich nurków, którzy rzekomo poszukiwali bursztynu na Zatoce Gdańskiej. Według mediów cała sytuacja była częścią procederu przemytu narkotyków.
27.04.2023

Włoska policja przechwyciła na morzu dwie tony kokainy wartej ponad 400 mln euro

Dwie tony kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 400 milionów euro znalazła włoska Gwardia Finansowa na morzu w pobliżu brzegów Sycylii. Funkcjonariusze podczas patrolowania wód odkryli 70 szczelnie opakowanych i związanych paczek z narkotykami, które unosiły się na wodzie.
17.04.2023

Porty są skorumpowane i infiltrowane przez przestępców? Tak twierdzi Europol

Agencja Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania (Europol) odpowiedzialna za zapobieganie i zwalczanie przestępczości międzynarodowej i zorganizowanej, opublikowała swój pierwszy raport na temat tego, jak przestępczość zorganizowana przenika do portów na Starym Kontynencie. Przedstawiając swoje ustalenia w 24-stronicowym sprawozdaniu, Europol przekazał, że jego zdaniem sieci przestępcze stale rozwijają swoje techniki, ponieważ coraz częściej dążą do infiltracji i kontroli głównych punktów logistycznych w branży morskiej.
10.04.2023

Policja w Nowej Zelandii przejęła ponad 3 tony kokainy unoszącej się na Oceanie Spokojnym

Nowozelandzkie służby przejęły 3,2 tony kokainy unoszącej się w odległej części Oceanu Spokojnego po tym, jak międzynarodowy syndykat zajmujący się przemytem narkotyków pozostawił towar na pływającym punkcie tranzytowym.
08.02.2023

Siły międzynarodowe przejmują transporty narkotyków w Zatoce Omańskiej

Okręt amerykańskiej straży przybrzeżnej (US Coast Guard) skonfiskował 30 stycznia narkotyki o łącznej szacunkowej wartości 33 milionów dolarów ze statku rybackiego przepływającego przez wody międzynarodowe w Zatoce Omańskiej.
01.02.2023

Hiszpańskie służby zatrzymały frachtowiec z ładunkiem narkotyków

Mundurowi weszli na pokład bardzo podejrzanego statku towarowego u wybrzeży Wysp Kanaryjskich i skonfiskowali blisko 4 500 kg kokainy poukrywanej w różnych zakamarkach pokładu.
27.01.2023

Włoscy policjanci odkryli ładunek kokainy na chińskim statku

Funkcjonariusze przeszukali frachtowiec Cosco Shipping Honor, który przypłynął z Ameryki Południowej. Na jego pokładzie odkryli tonę kokainy, przeznaczonej najpewniej na europejski rynek.
18.01.2023

Bombą okazała się kokaina. Zwrot w sprawie próby zamachu na kontenerowiec

Pojawiły się nowe szczegóły w sprawie ubiegłorocznej groźby zamachu bombowego na kontenerowiec MSC Lorena. Okazało się, że podróżujący z Senegalu do Antwerpii statek przewoził ładunek zaskakujący ładunek, ale innego rodzaju - blisko 2400 kilogramów kokainy.
16.01.2023

Ekwador. Przemyt narkotyków w kontenerach wzrósł o 400%

Ekwadorskie kartele narkotykowe, wykorzystujące kontenery morskie do przemytu swoich produktów do Europy, wydatnie szkodzą południowoamerykańskiemu eksportowi m.in. bananów czy krewetek.
01.01.2023

Hiszpania. Rozbito organizację szmuglującą narkotyki na statkach

Hiszpańska żandarmeria (Guardia Civil) rozbiła organizację mafijną zajmującą się przemytem narkotyków na dużą skalę z Afryki. Funkcjonariusze przejęli 3,3 tony kokainy; zatrzymano 16 osób.
23.12.2022

Francuski okręt skonfiskował ponad 4,5 ton kokainy

Brazylijski statek przewożący ponad 4,6 ton kokainy przeznaczonej na europejski rynek został przechwycony przez francuską marynarkę wojenną. Była to część akcji Europolu wymierzonej w szlaki transportu narkotyków między Ameryką Południową a Europą.
09.12.2022

5 ton kokainy wyłowione z Morza Karaibskiego

W ubiegłym tygodniu załoga statku patrolowego Królewskiej Holenderskiej Marynarki Wojennej, HNLMS Holland, przejęła potężną ilość narkotyków. Nie były potrzebne żadne pościgi, strzały ostrzegawcze ani abordaże. Wystarczyło wyciągnąć z wody 5 ton kokainy.
09.12.2022

Belgia. W magazynach jest tak wiele kokainy zarekwirowanej w porcie w Antwerpii, że spalarnie nie nadążają z jej utylizacją

Spalarnie w Antwerpii na północy Belgii nie mogą sobie poradzić z utylizacją skonfiskowanej w tamtejszym porcie kokainy - poinformował w sobotę dziennik "Gazet van Antwerpen". Z ustaleń tego medium wynika, że w magazynach zalegają dziesiątki ton narkotyku.
19.11.2022

Belgia. Władze: w pierwszym półroczu w porcie w Antwerpii przejęto m.in. 35,8 tony kokainy

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku w porcie w Antwerpii udaremniono przemyt 35,8 tony kokainy, 2,2 tony haszyszu i 1,3 tony heroiny - poinformował w czwartek minister finansów Belgii Vincent Van Peteghem, cytowany przez portal Brussels Times.
18.08.2022

Luksusowy jacht ostrzelany przez turecką straż przybrzeżną [WIDEO]

27-metrowy jacht Belgor został ostrzelany i uszkodzony przez turecką straż przybrzeżną w ramach akcji wymierzonej w przemytników narkotyków.
02.08.2022

Hiszpania. Kokaina ukryta na kontenerowcu

Hiszpańskie służby ujawniły próbę przemytu kokainy na pokładzie kontenerowca Voltaire linii CMA CGM, który przypłynął do Algeciras z Kolumbii. W proceder zamieszani byli członkowie załogi, ale sprawa jest w toku.
07.07.2022

Hiszpania, Portugalia. Zatrzymano 71 przemytników narkotyków; szmuglowali je łodziami

Żandarmeria Hiszpanii (Guardia Civil) zatrzymała we współpracy z portugalską policją 71 przemytników narkotyków, którzy łodziami przerzucali do tego kraju narkotyki z Maroka oraz Portugalii.
24.06.2022

[WIDEO] Kokaina o wartości 100 mln USD - zarekwirowana i wyładowana w Miami przez U.S. Coast Guard

W piątek z jednostki Straży Przybrzeżnej USA Thetis wyładowano na nabrzeże w Miami na Florydzie kokainę o wartości prawie 100 milionów dolarów.
18.06.2022

50 kg narkotyków w Porcie Gdańsk. Udaremniono przemyt za ponad 12 mln złotych

Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła w Porcie Gdańsk przemyt narkotyków – 50 kg kokainy.
27.05.2022

Australia. Martwy nurek i kokaina w porcie

Z zagadkową sytuacją mierzą się policja, straż graniczna i służba celna w porcie Newcastle w Australii. Główni bohaterowie historii to pakunki z kokainą, martwy nurek oraz masowiec z soją.
15.05.2022

Kolumbijskie służby przejęły tonę kokainy, przeznaczonej dla Bułgarii

Kolumbijskie służby ds. walki z przemytem narkotyków zatrzymały statek z kontenerem, zawierającym tonę kokainy, która miała być przetransportowana do Bułgarii - poinformowało w niedzielę bułgarskie radio publiczne.
09.01.2022

Salwador skonfiskował ponad 4 tony kokainy w porcie

Marynarka wojenna Salwadoru przechwyciła u wybrzeży Pacyfiku dwie półzanurzalne łodzie przewożące ponad cztery tony kokainy, poinformował w piątek rząd.
01.01.2022

3 tony kokainy we włoskim porcie

Ponad 3 tony najczystszej kokainy o czarnorynkowej wartości około 1 mld euro znaleźli funkcjonariusze włoskiej Gwardii Finansowej i celnicy podczas dwóch operacji w porcie Gioia Tauro w Kalabrii - podały w piątek media. Narkotyki znajdowały się w transportach bananów, orzeszków ziemnych i pieprzu z Ameryki Południowej.
31.12.2021

5 osób i narkotyki na płonącej łodzi, US Navy wkracza do akcji

Olbrzymiego pecha miało pięciu obywateli Iranu, którzy transportowali narkotyki na pokładzie łodzi rybackiej. Ich jednostka stanęła w ogniu, a z pomocą przyszli im amerykańscy żołnierze.
22.12.2021

Rotterdam. Celnicy w porcie znów przechwycili ładunek narkotyków

Po raz kolejny w tym roku celnicy w Porcie Rotterdam przechwycili ładunek narkotyków ukryte w kontenerach.
08.12.2021

4,7 tony haszyszu na jachcie polskiej bandery w okolicach Kartageny. Przemyt udaremniony [WIDEO]

Przemyt udaremniły hiszpańskie służby celne (DAVA) i policja państwowa. Podczas akcji udaremniono próbę przemytu 4760 kg haszyszu na jachcie pływającym pod polską banderą SY FLORIANA.
01.12.2021

Port Rotterdam: pół tony kokainy w kontenerze z owocami

Holenderska służba celna udaremniła przemyt 497 kg kokainy w porcie w Rotterdamie – poinformowała w czwartek miejscowa prokuratura. Narkotyki były ukryte w kontenerze z mango, który przypłynął statkiem z Brazylii. Przemytnicy coraz częściej proponują współpracę rybakom z mniejszych portów.
26.11.2021

Salwador przechwycił na Pacyfiku 2,5 tony kokainy

Salwador przechwycił w piątek podczas operacji na Pacyfiku, w której zatrzymano trzy łodzie, czterech Ekwadorczyków, trzech Meksykanów i dwóch Kolumbijczyków, transport 2,5 tony kokainy o wartości 62,5 miliona dolarów - poinformował na Twitterze prezydent Nayib Bukele.
20.11.2021

Ekwador. Operacja przeciwko przemytnikom narkotyków, przejęto dziewięć statków z kokainą

Marynarka wojenna Ekwadoru ogłosiła w poniedziałek sukces wielkiej operacji morskiej przeciwko przemytnikom narkotyków. Przejęto m.in. dziewięć statków z kokainą. Wojskowi zapewniają, że operacja sparaliżowała przemyt narkotyków szlakiem morskim do Meksyku i USA.
02.11.2021

Masowiec Trudy znów transportował kokainę

Nie kończą się narkotykowe przygody masowca Trudy. Na statku, który ma za sobą zatrzymanie i porwanie, ponownie znaleziono narkotyki.
28.10.2021

Ekwadorski żaglowiec używany do szkolenia kadetów przechwycił łódź podwodną przemytników narkotyków

Niemal 80-metrowy trzymasztowiec należący do floty Ekwadoru przechwycił w piątek należący do przemytników narkotyków statek niskoprofilowy - podała we wtorek telewizja CNN.
26.10.2021

Portugalia: 2,5 tony kokainy na jachcie na Atlantyku [WIDEO]

Portugalskie służby przejęły na Oceanie Atlantyckim jacht z ponad 2,5 tony kokainy na pokładzie. To jedna z większych ujawnionych przez tamtejszą policję operacji przemytniczych w ostatnich latach.
18.10.2021

Przestępcy włamali się na statek w poszukiwaniu narkotyków skonfiskowanych przez policję

Uzbrojeni przestępcy weszli na pokład masowca Trudy, najprawdopodobniej w poszukiwaniu narkotyków... skonfiskowanych wcześniej przez policję.
13.10.2021

Przemytnik ukradł jacht, wpadł w huragan

Jacht Secret Plans zacumowany w klubie Armdale Yacht w Halifax w Kanadzie został skradziony, a następnie natknął się na huragan. Nie został odnaleziony.
17.09.2021

Kostaryka skonfiskowała ponad 4 tony kolumbijskiej kokainy

Kostarykańska policja w niedzielę skonfiskowała 4,3 tony kokainy pochodzącej z Kolumbii, jest to drugi co do wielkości jednorazowy ładunek kokainy skonfiskowany w Ameryce Środkowej i największy w tym roku- poinformowały w niedzielę władze państwowe.
19.07.2021

Holandia: Celnicy przechwycili dwa transporty kokainy w porcie w Rotterdamie

Służby celne udaremniły przemyt do Niderlandów dwóch dużych przesyłek kokainy w porcie w Rotterdamie. 449 kg narkotyków ukryto w kontenerach z samochodami i mango.
11.06.2021

Celnicy przejęli 520 kg kokainy na lotnisku Schiphol i w porcie w Rotterdamie

Służby celne udaremniły przemyt 300 kg kokainy na lotnisku Schiphol w Amsterdamie oraz 220 kg tego narkotyku w rotterdamskim porcie.
24.05.2021

Liban: Władze ogłosiły udaremnienie przemytu 4 ton haszyszu do Egiptu

Biuro prezydenta Libanu Michela Aouna ogłosiło w sobotę, że służbom udało się udaremnić przemyt 4 ton haszyszu z portu w Sydonie do egipskiej Aleksandrii. Sprawie nadano rozgłos w związku z embargiem na libańskie produkty rolne nałożonym przez Arabię Saudyjską.
24.05.2021

Kanadyjski okręt przechwycił ponad tonę heroiny na wodach Zatoki Perskiej

Kanadyjski okręt marynarki wojennej HMCS Calgary zatrzymał dwa statki przemytników narkotyków, przechwytując prawie 1,3 ton heroiny oraz ponad 350 kg metamfetaminy - poinformował w poniedziałek dowódca jednostki. To największy przechwyt narkotyków w historii wielonarodowej misji w Zatoce.
04.05.2021

Holandia: Gangi handlarzy narkotyków korumpują firmy w porcie w Rotterdamie

Przestępcy infiltrują duże firmy żeglugowe w porcie w Rotterdamie, na zachodzie Holandii. „Korupcja jest znacznie większa, niż się wszystkim wydaje” - mówi dziennikowi "NRC" szef policji morskiej w tym porcie Jan Janse.
26.04.2021

Rekordowa konfiskata, wartego 8 milionów dolarów, opium w porcie w Vancouver

Władze Kanady zakończyły jedną z największych w historii konfiskatę opium o szacunkowej wartości prawie 8 milionów dolarów.
31.03.2021

Hiszpania: Policja przejęła półzanurzalną łódź do przemytu narkotyków

Hiszpańska policja poinformowała, że we współpracy z Europolem i policją kilku innych krajów rozpracowała międzynarodowy gang handlarzy narkotykami, działający na dwóch kontynentach. W ramach akcji skonfiskowano pólzanurzalną łódź wykorzystywaną przez szajkę do przemytu narkotyków.
14.03.2021

Polski kapitan w walce z meksykańskim wymiarem sprawiedliwości

Polski kapitan, Andrzej Lasota już od ponad półtorej roku przebywa w meksykańskim więzieniu. Jest oskarżany o wwiezienie na terytorium Meksyku znacznej ilości narkotyków. Grozi mu 10 lat więzienia.
13.03.2021

Hiszpania: Dzieci podczas zabawy na plaży znalazły 17 kg narkotyków

Grupa dzieci z prowincji Grenada, na południu Hiszpanii, zakończyła niedzielne wczasowanie na plaży zgłoszeniem policji nietypowego znaleziska - pojemnika zawierającego ponad 17 kg narkotyków.
01.03.2021

Amerykański okręt zatrzymał statek przemycający kokainę wartą ponad 100 milionów dolarów

Bojowy okręt przybrzeżny USS Gabrielle Giffords przechwycił wartą ponad 100 milionów dolarów kokainę z niskoprofilowego statku na Oceanie Spokojnym - poinformowała amerykańska marynarka wojenna w miniony weekend.
15.12.2020

Gigantyczny przemyt kokainy w porcie w Antwerpii

Belgijska policja federalna przechwyciła w porcie w Antwerpii 11,5 tony kokainy ukrytej w kontenerze ze złomem. To największa konfiskata tego narkotyku, jakiej kiedykolwiek dokonano poza obiema Amerykami.
06.11.2020

Przejęto 18 kg narkotyków, broń i amunicję, które miały być sprzedane w nadmorskich kurortach

Policjanci CBŚP przejęli 18 kg narkotyków, broń oraz amunicję, które miały trafić na rynek województwa zachodniopomorskiego. Zatrzymano dwie osoby, a Prokuratura Okręgowa w Koszalinie postawiła im zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków - poinformowała dziś nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik Prasowy CBŚP.
02.09.2020

Policjanci znaleźli narkotyki na jachcie

Policjanci patrolujący Jezioro Solińskie na jednej z łodzi znaleźli narkotyki. Susz roślinny należał do mieszkańca województwa mazowieckiego. Mężczyzna został zatrzymany.
04.08.2020

Na pokładzie statku Maerska znaleziono kontener z kokainą i... dwoma mężczyznami

Ponad 100 kg kokainy i dwóch pilnujących jej mężczyzn znaleziono w kontenerze na pokładzie statku Maerska w Manzanillo, w Meksyku. Jednostka przybyła z Buenaventura w Kolumbii. Następnym portem zawinięcia miała być Japonia. Śledczy zadają sobie teraz pytanie czy narkotyki i ukryci "stróże" są powiązani z Krajem Kwitnącej Wiśni.
08.07.2020

„Jeżeli jest piekło na ziemi, to mój mąż tam jest”. Dramat rodziny aresztowanego polskiego kapitana

To miał być jeden z jego ostatnich rejsów przed emeryturą. Stało się inaczej. Pod koniec lipca dowodzony przez kapitana Andrzeja Lasotę masowiec USB Savannah zawinął do Altamiry w Meksyku. Podczas wyładunku węgla w jednej z ładowni statku ujawniono podejrzane pakunki. Polski kapitan wezwał na miejsce służby portowe i policję, a po przeszukaniu jednostki okazało się, że paczki kryją ponad 224 kg kokainy. Aresztowano całą załogę pod zarzutem przemytu narkotyków. Do dzisiaj w areszcie pozostaje już tylko polski kapitan. Jego rodzina od dwóch miesięcy przeżywa dramat.
24.09.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.