• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Hiszpania: Dzieci podczas zabawy na plaży znalazły 17 kg narkotyków

ac

01.03.2021 21:03 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Hiszpania: Dzieci podczas zabawy na plaży znalazły 17 kg narkotyków

Partnerzy portalu

Hiszpania: Dzieci podczas zabawy na plaży znalazły 17 kg narkotyków - GospodarkaMorska.pl
fot. Camille Minouflet

Grupa dzieci z prowincji Grenada, na południu Hiszpanii, zakończyła niedzielne wczasowanie na plaży zgłoszeniem policji nietypowego znaleziska - pojemnika zawierającego ponad 17 kg narkotyków.

Do zdarzenia, które w poniedziałek potwierdził dziennik “El Confdencial”, doszło na andaluzyjskiej plaży La Herradura w miejscowości Almunecar.

Według policyjnego raportu grupa dzieci podczas zabawy odnalazła duży plastikowy pojemnik, w którym znajdowało się 17,2 kg haszyszu. Do odkrycia doszło krótko przed powrotem małych plażowiczów do domu.

Przed otwarciem plastikowego kanistra na paliwo, w którym znajdowały się narkotyki, jedno z dzieci zadzwoniło na policję, domyślając się, że brązowe paczki wewnątrz pojemnika mogą stanowić ładunek narkotyków.

Z informacji andaluzyjskiej policji wynika, że zapakowane w plastikowe opakowania działki haszyszu dobiły w pojemniku do plaży przypadkowo. Śledczy przypuszczają, że ładunek mógł wypaść z łodzi przemytników narkotyków i z prądem morskim dotrzeć do La Herradury.

Południowe wybrzeże Hiszpanii jest powszechnym miejscem docelowym dla przerzucanego z północnej części Afryki haszyszu. Najczęściej dociera on z Maroka.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.