• <

Plaża w Międzyzdrojach zmieni się w dzielnicę apartamentowców? Jest pozwolenie na budowę

ew

05.02.2021 10:52 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Plaża w Międzyzdrojach zmieni się w dzielnicę apartamentowców? Jest pozwolenie na budowę

Partnerzy portalu

Plaża w Międzyzdrojach zmieni się w dzielnicę apartamentowców? Jest pozwolenie na budowę - GospodarkaMorska.pl
źródło: Siemaszko / materiały prasowe

Ponad stumetrowe, liczące 33 piętra apartamentowce zostaną wybudowane na plaży w Międzyzdrojach. Szczeciński deweloper uzyskał już prawomocne pozwolenie na budowę a sceptycy inwestycji mówią o niepowetowanych stratach dla środowiska. 

Za rok w jednym z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem ruszy budowa dwóch wież o wysokości 112 metrów. W obu budynkach znajdzie się 345 apartamentów, restauracje i kompleks basenowy. Jak poinformował szczeciński deweloper Siemaszko, całość inwestycji ma mieć ponad 30 tysięcy mkw. powierzchni, a  każdy apartament będzie miał widok na morze. 

Nie wiadomo jeszcze jaka jest planowana data zakończenia budowy i przekazania mieszkań.

Tak bliskie sąsiedztwo morza i parku krajobrazowego budzi oczywiście ogromne kontrowersje. Sceptycy inwestycji wskazują, że teren budowy znajduje się niemal na granicy Wolińskiego Parku Krajobrazowego. Apartamentowce mogą przyczynić się więc do ogromnych strat dla środowiska naturalnego. Nie bez znaczenia pozostają również kwestie estetyczne i wątpliwości, czy wieżowce powinny stanąć na plaży. 

Nie jest to jedyna tego typu inwestycja w Polsce. W Pobierowie trwa budowa Hotelu Gołębiewski, który ma być największym tego typu obiektem w kraju. W obiekcie znajdzie się 11 pięter i 1100 pokoi, a jednorazowo ma pomieścić od 2,5 do 3 tysięcy hotelowych gości.


bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.