• <

Luksusowy jacht ostrzelany przez turecką straż przybrzeżną [WIDEO]

jm

02.08.2022 17:25
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Luksusowy jacht ostrzelany przez turecką straż przybrzeżną [WIDEO]

Partnerzy portalu

Luksusowy jacht ostrzelany przez turecką straż przybrzeżną [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter / Zulya48246965

27-metrowy jacht Belgor został ostrzelany i uszkodzony przez turecką straż przybrzeżną w ramach akcji wymierzonej w przemytników narkotyków.

Lokalne media podają, że tureckie służby weszły w posiadanie informacji, jakoby na jachcie Belgor, zarejestrowanym w USA, ale przebywającym w pobliżu Bodrum, znajdowały się znaczne ilości narkotyków. Zanim jednak straż przybrzeżna pojawiła się na miejscu, Belgor skierował się poza wody terytorialne Turcji. Dziennik „T24” podaje, że mundurowi ruszyli w pościg i ostrzelali jacht w okolicy wyspy Bükkiremit, a następnie jednostka straży przybrzeżnej uderzyła w Belgor, który w wyniku zderzenia został poważnie uszkodzony. Dopiero wtedy funkcjonariusze byli w stanie wejść na pokład luksusowej jednostki i zatrzymać pasażerów.

Media podają, że zatrzymano cztery osoby. Nie wiadomo, czy w wyniku ostrzału i zderzenia ktoś doznał obrażeń. Podano jednak, że na pokładzie Belgor znaleziono narkotyki, które zostały skonfiskowane.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.