• <

Wynik wyszukiwania - "pomoc" - Wiadomości

Tymczasowy port w Strefie Gazy znów funkcjonuje

Jak podało Dowództwo Sił USA (US CENTCOM) żołnierzom US Navy udało się pomyślnie przywrócić funkcjonowanie tymczasowego mola w Gazie, umożliwiając dalsze dostarczanie ludności palestuńskiej tak potrzebnej pomocy humanitarnej. W nadchodzących dniach Amerykanie planują ułatwić przepływ niezbędnej żywności i innych zapasów awaryjnych, wspierając krajową Agencję Rozwoju Międzynarodowego.
07.06.2024

Łotewskie władze tworzą program szkoleniowy dla morskich kadetów z Ukrainy

W nadmorskiej Lipawie na Łotwie zainaugurowano program szkoleniowy dla kadetów z Liceum Marynarki Wojennej im. wiceadm. Wołodymyra Bezkorowajnego mieszczącego się w Odessie. W ten sposób uczniowie myślący o związaniu swojego życia z morzem dostaną możliwość odbycia nauki i praktyk morskich w bezpiecznym rejonie, z dala od konfliktu.
04.06.2024

Portugalia. Wojsko udzieliło pomocy medycznej członkowi załogi rosyjskiego statku

Żołnierze z ekipy ratownictwa morskiego portugalskiej armii weszli we wtorek na rosyjski statek badawczy Akademik Fiodorow wypełniający misję wojskową na wodach pod portugalską jurysdykcją, aby udzielić pomocy jednemu z członków jego załogi, poinformowała portugalska armia.
29.05.2024

Siły US Navy wsparły ofiary powodzi w brazylijskim stanie Rio Grande do Sul

Amerykańska armia wsparła działania brazylijskich służb pomagających powodzianom na południu kraju. Podczas trwających od 20 dni opadów deszczu i w związku z tym wystąpienia wód w maju w stanie Rio Grande do Sul ewakuowano pół miliona mieszkańców. Zginęły 164 osoby, 65 jest wciąż zaginionych, a 800 zostało rannych.
25.05.2024

Po miesiącu przerwy z Cypru wyruszył okręt Royal Navy z pomocą humanitarną do Strefy Gazy

Okręt wsparcia RFA Cardigan Bay wypłynął z cypryjskiego portu, aby zapewnić wsparcie dla międzynarodowych wysiłków na rzecz dostarczania pomocy humanitarnej bezpośrednio z morza do Strefy Gazy. Aktualnie trwa budowa tymczasowego, morskiego punktu bazowego, gdzie mają trafiać przysyłane artykuły pierwszej potrzeby. Ma to znacznie rozszerzyć możliwości niesienia wsparcia i ratowania życia mieszkańców regionu, którzy ucierpieli w konflikcie.
27.04.2024

Alarm dla portów. Potrzebna aktywizacja przemysłu Unii Europejskiej

Porty niemieckie, belgijskie i holenderskie alarmują: Europo, połącz siły, aby chronić przemysł. Zmniejszenie przeładunków w portach Morza Północnego sprawiło, że zarządy portów zjednoczyły siły i zaczęły wołać o pomoc instytucje UE. Nie chodzi jednak tylko o bezpośrednią pomoc dla portów. Trzeba ratować europejski przemysł, bo to on stanowi o kondycji portów położonych w otoczeniu serca i płuc europejskiego przemysłu energetycznego, chemicznego i stalowego.
26.04.2024

Po tygodniu udało się uratować rozbitków, którzy utknęli na wyspie na Oceanie Spokojnym

Dzięki koordynacji służb USA i Mikronezji udało się uratować trzy osoby, które znajdowały się na atolu na Oceanie Spokojnym.
10.04.2024

Dwie akcje poszukiwawczo-ratownicze z udziałem śmigłowców marynarki wojennej

W pierwszy, kwietniowy weekend załogi dyżurne z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego przeprowadziły akcje poszukiwawczo-ratownicze.
10.04.2024

Cypr: statki dostarczające pomoc do Strefy Gazy zostały zawrócone

Statki dostarczające pomoc do Strefy Gazy zostały zawrócone na Cypr z 240 tonami nierozładowanej żywności; to skutek izraelskiego ataku na wolontariuszy z organizacji World Central Kitchen (WCK), w którym w poniedziałek zginęło siedem osób, w tym Polak - przekazała we wtorek agencja AP, powołując się na władze w Nikozji.
02.04.2024

12 Palestyńczyków utonęło, próbując dostać się do zrzutu pomocy humanitarnej

Co najmniej 12 Palestyńczyków utopiło się w poniedziałek w pobliżu miejscowości Beit Lahia u brzegu Strefy Gazy, próbując dotrzeć do zrzutu pomocy humanitarnej, który spadł do morza - poinformowała we wtorek CNN.
26.03.2024

"The Guardian": kryzys żywnościowy w Gazie został sztucznie wywołany

Kryzys żywnościowy w zagrożonej głodem Strefie Gazy został sztucznie wykreowany, twierdzi portal dziennika "The Guardian", opisując problemy z dostarczaniem pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej w Strefie Gazy. Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell stwierdził, że "sprowokowany przez Izrael głód" jest używany jako broń.
22.03.2024

Błyskawicza akcja gdyńskich policjantów. Uratowali mężczyznę, który dryfował w wodzie

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku udostępniła nagranie funkcjonariusza z akcji, w trakcie której udało się uratować mężczyznę, którego ciało dryfowało twarzą skierowaną do tafli wody. Do zdarzenia doszło przy nabrzeżu nieopodal Skweru Kościuszki w Gdyni. Mimo trudnych warunków policjantom udało się uratować poszkodowanego.
21.03.2024

Finlandia kolejnym państwem, który przekaże Ukrainie łodzie bojowe. Dostawy pójdą przez Rumunię

Prezydent Rumunii Klaus Johannis poinformował parlament, że Finlandia przekaże Ukrainie wojskowe jednostki nawodne, które zostaną przetransportowane przez rumuńską granicę.
19.03.2024

Poszkodowani po ataku Huti członkowie załogi True Confidence powracają do domów

Członkowie załogi masowca, wśród których są głównie obywatele Filipin. powrócili do swoich rodzin. Statek True Confidence był drugim, który został zniszczony przez Huti i pierwszym, na którym w wyniku ataku byli zabici i ranni.
13.03.2024

Pentagon: Konstrukcja pływającej przystani u wybrzeży Gazy zajmie do 60 dni

Konstrukcja tymczasowej pływającej przystani u wybrzeży Gazy zajmie do 60 dni i zaangażuje ponad tysiąc żołnierzy - poinformował w piątek rzecznik Pentagonu gen. Pat Ryder. Dodał, że jest to część intensywnej presji USA na zwiększenie pomocy do Strefy Gazy.
09.03.2024

Kontenerowiec "powiązany z Izraelem" nadał sygnał SOS. Został trafiony przez Huti

Kontenerowiec, ostrzelany w poniedziałek w rejonie Zatoki Adeńskiej, nadał sygnał SOS, podała specjalizująca się w bezpieczeństwie morskim brytyjska firma Ambrey. Nie wiadomo, czy jednostka została trafiona, czy też uszkodziły ją pobliskie eksplozje.
04.03.2024

Holandia przekaże Ukrainie szybkie jednostki pływające

Władze holenderskie przekazały 1 marca, że dostarczą Ukrainie szybkie i zwrotne łodzie przeznaczone do szerokiego spectrum zadań. Ponadto zapewni 250 mln euro na rzecz czeskiej inicjatywy mającej na celu zamówienie w krótkim terminie dużej liczby pocisków artyleryjskich dla broniącego się kraju.
04.03.2024

Dania pomoże Ukrainie w rozwoju marynarki wojennej

Premier Danii Mette Frederiksen i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisali w piątek we Lwowie porozumienie w sprawie współpracy w zakresie bezpieczeństwa i długoterminowego wsparcia - poinformował w piątek szef państwa ukraińskiego na Telegramie. Dziękujemy Danii za solidarność z naszym narodem - dodał.
23.02.2024

Pies przeżył osiem dni zamknięty w kontenerze. Uratowali go funkcjonariusze straży wybrzeża

Inspektorzy z US Coast Guard na obszar Houston-Galveston dokonali niespodziewanego odkrycia w trakcie kontroli kontenerów znajdujących się w porcie. W jednym z nich znajdował się... pies. Zwierzęciem natychmiast zajęli się funkcjonariusze oraz ratownicy. Zdaniem specjalistów znajdowało się w zamknięciu przez ponad tydzień.
06.02.2024

Dwie akcje ratunkowe na Bałtyku i przestroga od morskiej służby SAR

Na obszarze Zatoki Gdańskiej, w związku z trudnymi warunkami pogodowymi, w weekend dwukrotnie musieli interweniować ratownicy z gdyńskiego oddziału Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.
05.02.2024

Bałtyk. Dwa drobnicowce utknęły w lodzie

Dwa niewielkie drobnicowce utknęły w okolicy Estonii na Bałtyku z powodu silnego wiatru i dryfującego lodu.
04.01.2024

Brytyjski okręt RFA Lyme Bay dostarcza tony pomocy humanitarnej do Strefy Gazy

Okręt pomocniczy wchodzący w skład Królewskiej Floty Pomocniczej (Royal Fleet Auxiliary) RFA Lyme Bay dostarczył ponad 300 palet z pomocą humanitarną w imieniu Republiki Cypru do Port Said w Egipcie. Jest to następstwo przekazania ponad 70 ton pomocy od Wielkiej Brytanii, przekazanej wcześniej podobną drogą przez Royal Air Force. Wszystko to ma trafić do palestyńskich uchodźców oraz potrzebujących, znajdujących się w Strefie Gazy, gdzie od października trwają walki między Hamasem a Siłami Obrony Izraela.
03.01.2024

Izrael zezwala na transport pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy drogą morską

Izrael jest gotowy pozwolić statkom na "natychmiastowe" dostarczenie pomocy humanitarnej do Strefy Gazy w ramach proponowanego korytarza morskiego z Cypru - oznajmił w niedzielę izraelski minister spraw zagranicznych Eli Cohen. Jego zdaniem w projekcie mają brać udział Wielka Brytania, Francja, Grecja i Holandia.
02.01.2024

Rakiety i abordaż. Kontenerowiec dwa razy padł ofiarą próby ataku przez Huti. Z pomocą przybyły okręty US Navy

Końcówka 2023 roku nie oznacza spokoju na świecie. Na Morzu Czerwonym wciąż dochodzi do ataków na statki i okręty, które dokonują jemeńscy bojownicy z organizacji Huti. W wyniku tego doszło teraz do wymagającej akcji powstrzymania rakietowych uderzeń. Odbywa się to w trakcie prowadzonej pod auspicjami USA międzynarodowej misji pk. "Prosperity Guardian".
31.12.2023

Władze Grecji odradzają krajowym armatorom żeglugę przez Morze Czerwone. To oznacza konsekwencje dla światowego transportu morskiego

Rząd w Atenach przedstawił zalecenia w zakresie poruszania się po trasie prowadzącej do Kanału Sueskiego. Odradzając korzystanie z niej przypomina, że pozostaje jednym z czołowych krajów morskich, którego armatorzy kontrolują niemal 20% światowej floty pod względem nośności. Jest to ponad 4 900 statków.
22.12.2023

Pomagał w konfiskowaniu łodzi dla Rosjan uciekających z Chersonia, grozi mu do 12 lat więzienia

Dwanaście lat więzienia grozi obywatelowi Ukrainy, który w listopadzie 2022 roku pomagał okupacyjnym wojskom Rosji w ucieczce przed nacierającymi na Chersoń wojskami ukraińskimi – poinformowała w czwartek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).
07.12.2023

Rząd Wysp Kanaryjskich wezwał UE do udzielenia mu wsparcia w kryzysie migracyjnym

Rząd Wysp Kanaryjskich kierowany przez Fernando Clavijo wezwał w środę władze Unii Europejskiej do udzielenia mu natychmiastowej pomocy w związku z rekordową liczbą docierających na ten hiszpański archipelag nielegalnych imigrantów z Afryki.
06.12.2023

Takich statków już nie ma. Wyjątkowy, szkocki latarniowiec zostanie zezłomowany

To z pewnością smutny moment dla miłośników nietypowych jednostek morskich. Historyczny, znajdujący się w Szkocji latarniowiec jest już w tak złym stanie, że mimo iż funkcjonuje od niemal 90 lat trafi dosłownie na "śmietnik historii". Zdaniem opiekunów jednostki jest ona nie do odratowania, a remont nieopłacalny i właściwie niemożliwy do przeprowadzenia. Stanowi tym samym odchodzący do przeszłości ważny element dziejów szkockiej żeglugi.
05.12.2023

Setki migrantów ewakuowano z obozów wokół Calais i Dunkierki. Kryzys trwa

Policja ewakuowała w czwartek setki migrantów, pochodzących głównie z Sudanu i Erytrei, z obszarów mieszkalnych wokół Calais i Dunkierki, gdzie obozowali w okropnych warunkach z nadzieją dotarcia do Wielkiej Brytanii.
30.11.2023

Tragiczne skutki sztormów na Morzu Czarnym i Śródziemnym. Fale rzucały statkami jak zabawkami

Służby greckie, rosyjskie włoskie, tureckie, i innych państw donoszą o ogromnych problemach z żeglugą w związku z najsilniejszymi od lat burzami na akwenach morskich. Służby SAR musiały wielokrotnie interweniować, aby pomóc statkom i ich załogom, którym groziło nawet zatopienie z powodu wysokich fal. W związku z tym wiele jednostek zawróciło do portów, bądź w ogóle opóźniały ich opuszczenie, do czasu poprawy pogody.
28.11.2023

Zatonął statek towarowy z 14 osobami na pokładzie, trwa akcja ratunkowa

Statek towarowy pod banderą Komorów zatonął w niedzielę rano u wybrzeży Grecji - powiadomiła agencja AFP. Trwa akcja ratunkowa, uratowano pierwszą osobę. W skład 14-osobowej załogi wchodzili obywatele Egiptu, Indii i Syrii.
26.11.2023

Niebezpieczeństwo na jachcie nabierającym wody. Z pomocą wysłano jednostkę SAR i śmigłowiec Marynarki Wojennej

Na jachcie znajdującym się na Jeziorze Bukowo doszło do wypadku i jednostka zaczęła szybko nabierać wody. Do pomocy zadysponowano Brzegową Stację Ratownictwa Morskiego Darłowo (BSR Darłowo), zespół strażaków ze Szczecina oraz śmigłowiec z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, wchodzącej w skład Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
25.11.2023

Cypr głównym punktem morskiej pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy

Trwający od 7 Października konflikt między Izraelem i Hamasem spowodował, że nawet 1,5 mln ludzi zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów w związku z trwającymi walkami w Strefie Gazy jak i terytorium izraelskim. W związku z tym międzynarodowe siły morskie z USA na czele zostały rozlokowane we wschodniej części Morza Śródziemnego, celem egzekwowania bezpieczeństwa. Ponadto został uruchomiony korytarz humanitarny celem ewakuacji obywateli innych państw i dostarczania pomocy, w czym kluczową rolę gra Cypr.
10.11.2023

Nietypowy gość znalazł się na statku. Morska przygoda dzikiego kota

Członków załogi gazowca zaskoczyła obecność "pasażera na gapę". Będąc daleko od brzegu zorientowali się, że na pokładzie znajduje się... ryś. Wezwane na pomoc służby pomogły zwierzęciu powrócić na ląd.
09.11.2023

Francja wyśle okręt w celu wsparcia szpitali w Gazie

W atakach Hamasu zginęło 31 Francuzów, 9 osób pozostaje zaginionych lub są zakładnikami Hamasu – ogłosił w środę prezydent Emmanuel Macron na konferencji z prezydentem Egiptu Abdelem Fattahem al-Sissim. Prezydent Francji poinformował, że Francja wyśle okręt w celu wsparcia szpitali w Gazie.
25.10.2023

Akcja ratunkowa na jachcie. Z pomocą przybył śmigłowiec Marynarki Wojennej

Załoga dyżurna SAR z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przeprowadziła trzydziestą drugą w tym roku akcję ratowniczą.
16.10.2023

Na liczącej 10 tys. mieszkańców hiszpańskiej wyspie El Hierro jest ponad 6 tys. nielegalnych imigrantów

Władze liczącej 10 tys. mieszkańców kanaryjskiej wyspy El Hierro wezwały rząd Hiszpanii do udzielenia natychmiastowej pomocy w związku z masowym napływem nielegalnych imigrantów. Na wyspie jest już ich ponad 6 tys.
15.10.2023

Rosyjski ro-ro dryfował kilka dni zanim wezwał pomoc

Ascalon, pływający pod rosyjską banderą 127-metrowy ro-ro doznał 23 września na Morzu Czarnym awarii silnika. Statek dryfował przez kilkadziesiąt godzin, zanim jego dowództwo zdecydowało o wezwaniu pomocy.
30.09.2023

Prezydent Macron o kryzysie na Lampedusie: mamy obowiązek europejskiej solidarności z Włochami

Mamy obowiązek europejskiej solidarności w Włochami – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron zapytany o kryzys migracyjny na włoskiej wyspie Lampedusa.
15.09.2023

Groźny wypadek na ORP Lech. Marynarzy zabrał śmigłowiec Marynarki Wojennej

Na polskim okręcie ratowniczym typu Piast doszło do wypadku, w wyniku którego ucierpiało dwóch członków załogi. Na pomoc wezwano śmigłowiec ratunkowy z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach, należący do Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
15.09.2023

Caritas Polska przekazała Słowenii 100 tys. zł na pomoc powodzianom

Caritas Polska przekazała Słowenii 100 tys. zł na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla powodzian - poinformowało we wtorek biuro prasowe Caritas Polska. Zapowiedziano także przekazanie pomocy materialnej, m.in. osuszaczy oraz odzieży i żywności z długim terminem ważności.
08.08.2023

Niecodzienne wyzwanie. Kajakrze przepłyną wzdłuż wybrzeża, żeby pomóc koledze

Z Portu Świnoujście grupa przyjaciół „Kajakowe Świry” podjęła się niecodziennego wyzwania. Jest nim przepłynięcie całego polskiego wybrzeża na kajakach w ramach charytatywnego spływu „Morskie Wiosłowanie - Celem Pomaganie”. Patronat nad akcją objął Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradm. SG Andrzej Prokopski.
03.08.2023

Z Estonii na Ukrainę przybył sprzęt do usuwania min pod wodą

Na Ukrainę przybył z Estonii sprzęt do podwodnego usuwania ustawianych przez Rosję min, poinformowało w czwartek ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych.
03.08.2023

Amerykanie zainteresowani przekazywaniem większej części pomocy dla Ukrainy przez Polskę

Strona amerykańska wyraziła zainteresowanie, by jeszcze większa część pomocy Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy trafiała tam przez Polskę - powiedziała PAP wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jadwiga Emilewicz.
29.07.2023

Pływał na rowerze wodnym, zniknął pod wodą. Poszukiwania trwają od czterech godzin

Od czterech godzin na jez. Zegrzyńskim trwają poszukiwania mężczyzny, który skoczył lub zsunął się z roweru wodnego. Płetwonurkowie WOPR szukają go już w nurcie Narwi.
24.07.2023

Tragiczny rejs jachtu, zginęła jedna osoba

W pobliżu Sankt Petersburga jacht z kilkoma osobami na pokładzie zaczął 21 lipca br. nabierać wody i tonąć. Pomimo wezwania na pomoc służb, te przybyły dopiero po blisko pół godzinie od nadania sygnału. W wyniku tego jedna osoba zmarła, a inne są w ciężkim stanie.
23.07.2023

Domy Dobrej Energii. Błękitna Szkoła z wizytą w Helu

Grupa podopiecznych domów dziecka z Ustki i Kłanina, w ramach projektu Domy Dobrej Energii, wzięła udział w tzw. Błękitnej Szkole organizowanej w Stacji Morskiej w Helu. Dzieci uczestniczyły w rejsie badawczym po Bałtyku oraz w zajęciach w fokarium.
20.07.2023

Kitesurfer w potrzebie, pomogła załoga patrolowca SG-111

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej pomogli na Zatoce Puckiej kitesurferowi, który nie mógł o własnych siłach wrócić na ląd. Mężczyznę podjęła z wody załoga patrolowca SG-111, wchodzącego w skład Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej.
20.07.2023

Błyskawiczna akcja ratunkowa na promie z udziałem śmigłowca Marynarki Wojennej

18 lipca między 10.15 a 12.30 załoga dyżurna SAR z darłowskiej grupy lotniczej 44. Bazy Lotnictwa Morskiego Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej została zadysponowana do akcji ratowniczej na Bałtyku. Specjaliści w zakresie ratownictwa morskiego ewakuowali pasażera z promu Mein Schiff 6, którego należało przetransportować do szpitala.
19.07.2023

Do 21 lipca można składac wnioski o pomoc w związku z ubiegłoroczną sytuacją ekologiczną na Odrze

Do 21 lipca br, trwa nabór wniosków o przyznanie wsparcia na wyrównanie kwoty utraconych przychodów w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze w 2022 r. Dofinansowanie ma charakter pomocy de minimis w sektorze rybołówstwa i akwakultury.
13.07.2023

Dramatyczna akcja ratunkowa na Bałtyku. Matka z dzieckiem z Polski za burtą promu Stena Line

Matka i dziecko za burtą promu Sten Line na otwartych wodach Bałtyku. Informacje jako pierwsze podało szwedzkie radio publiczne. Wypadek wydarzył się na mniej więcej w połowie trasy z Karlskrony do Gdyni. Trwa akcja ratownicza.
29.06.2023

Fundacja Wolność i Pomoc organizuje zbiórkę pomocy na rzecz powodzian na Ukrainie

Fundacja Wolność i Pomoc organizuje ogólnopolską zbiórkę na rzecz powodzian na Ukrainie. Żywność z długim terminem przydatności do spożycia, odzież, buty, artykuły higieniczne oraz sprzęt AGD trafią na Ukrainę w drugiej połowie lipca i zostaną rozdysponowane z pomocą Caritas-Spes Odessa.
28.06.2023

Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi i podtopień setek domów

Silne deszcze w minionych dniach spowodowały powodzie w zachodniej i środkowej części Bułgarii. W samej Sofii minionej doby informowano o setkach podtopionych domach i zalanych piwnicach.
17.06.2023

Kardynał Krajewski przygotował transport pomocy dla zalanych terenów na Ukrainie

Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski uczestniczył w Rzymie w przygotowaniach do transportu pomocy humanitarnej dla mieszkańców Chersonia na Ukrainie, zalanego w wyniku wysadzenia tamy w Nowej Kachowce. Miejscem zbiórki i załadunku darów jest grekokatolicka bazylika Świętej Zofii w Wiecznym Mieście.
17.06.2023

Świętokrzyskie samorządy i strażacy z pomocą dla Ukrainy

Za kilka dni na Ukrainę wyruszy transport z darami od świętokrzyskich samorządów i strażaków z regionu. Za wschodnią granicę pojadą m.in. pompy do wody, kamizelki ratunkowe, węże strażackie i autobus.
17.06.2023

Marynarze z ORP Ślązak wymagali hospitalizacji. Ewakuował ich śmigłowiec Marynarki Wojennej

Załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach została wysłana na Bałtyk do polskiej korwety patrolowej uczestniczącej w międzynarodowym ćwiczeniu morskim Baltops 23. Okazało się, że była wymagana prawdziwa interwencja medyczna.
12.06.2023

Francja. Pięciu żołnierzy z zarzutem braku pomocy tonącym nielegalnym migrantom

Pięciu francuskim żołnierzom postawiono w czwartek zarzut nieudzielenia pomocy nielegalnym migrantom, którzy jesienią 2021 zaczęli tonąć na kanale La Manche. Francuska i brytyjska straż przybrzeżna zareagowały na sygnał SOS po 12 godzinach. 27 osób utonęło - poinformował w piątek portal dziennika Independent.
26.05.2023

US Navy zmienia przepisy w sprawie służby marynarzy na remontowanych okrętach

Seria czterech samobójstw członków załogi lotniskowca USS George Washington wywołała istną burzę w USA i stała się przedmiotem wojskowego śledztwa. Po zakończeniu dochodzenia służby przekazały, że należy zmienić zasady służby marynarzy na okrętach znajdujących się w dłuższych remontach i pobytach w stoczni.
22.05.2023

Pomóż Kindze i przeżyj niezapomniany rejs okrętem Marynarki Wojennej

Kinga Rydz, mała wojowniczka cierpiąca na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), potrzebuje pomocy. We wsparcie w zbiórce funduszy na jej kosztowne leczenie włączyła się 3 Flotylla Okrętów Marynarki Wojennej.
14.05.2023

Crist wspiera leczenie Tosi Dybowskiej. Licytacja wycieczki po terenie stoczni

Przez pięć dni będzie można licytować wyjątkowe zwiedzanie zakładu stoczniowego i zapoznanie się z jego działalnością. Zebrana suma zostanie przekazana na specjalistyczną operację dziewczynki w Paley European Institute w Warszawie.
12.04.2023

Nietypowy gość nieopodal Motławy. Młoda foka znaleziona daleko od morza

Takie spotkania nie zdarzają się często. W pobliżu Odpływu Motławy w Gdańsku spacerowicz zauważył przy miejskiej ławce... młodą fokę szarą. Natychmiast wezwał na pomoc Straż Miejską, która skontaktowała się z Błękitnym Patrolem WWF celem pomocy malcowi.
30.03.2023

USA dostarczą Ukrainie łodzie patrolowe

Jak podano w zestawieniu opublikowanym przez Pentagon, nowy pakiet - już 34. od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę - zawiera amunicję do zestawów artylerii rakietowej HIMARS, amunicję artyleryjską 155 mm oraz 25-mm amunicję do bojowych wozów piechoty Bradley, rakiety przeciwradarowe HARM, moździerze 81 i 60 mm, granatniki przeciwpancerne AT-4, celowniki laserowe i termiczne, łodzie patrolowe i sprzęt potrzebny do utrzymania pojazdów podarowanych przez USA.
20.03.2023

Konferencja na temat odbudowy energetycznej Ukrainy

Pięćdziesiąt cztery osoby przyjechały do Gryfic by uczestniczyć w konferencji na temat odbudowy Ukrainy przez firmy z Polski i UE. Organizatorami konferencji byli Gryficki Klastr Energii i Polsko - Ukraińską Izbą Gospodarczą w Warszawie.
12.03.2023

Hiszpania wysyła cztery okręty na pomoc Turcji

Do hiszpańskiej jednostki ratunkowej już udzielającej pomocy ofiarom poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Turcji dołączyły w środę cztery okręty marynarki wojennej, które do tej pory brały udział w manewrach na Morzu Śródziemnym.
08.02.2023

Norweski rząd chce przekazać Ukrainie kilka miliardów euro ze sprzedaży gazu i ropy

Premier Norwegii Jonas Gahr Store zapowiedział w poniedziałek nowy pięcioletni pakiet pomocy dla Ukrainy na zakup broni oraz pomoc cywilom o wartości 75 mld koron (ok. 6,7 mld euro). Pieniądze mają pochodzić m.in. ze sprzedaży gazu i ropy.
07.02.2023

Dryfował przez 24 dni na Morzu Karaibskim, uratowali go Kolumbijczycy

Służby ratownictwa morskiego Kolumbii wyłowiły mężczyznę, którego łódź przez 24 dni dryfowała na Morzu Karaibskim. Niedoświadczony rybak przeżył żywiąc się keczupem i kostkami bulionu.
21.01.2023

Senatorowie domagają się reformy w US Navy w kontekście służby marynarzy na remontowanych okrętach

Jako właściwie najważniejszy rodzaj sił zbrojnych armii USA, marynarka wojenna znajduje się pod silną presją polityków. Tym razem poruszanym tematem jest służba marynarzy na okrętach przechodzących długie okresy napraw i konserwacji w różnych stoczniach.
11.01.2023

Pakistan ma otrzymać pomoc w łącznej kwocie 8,57 mld USD na usuwanie skutków katastrofalnej powodzi

Otrzymaliśmy jak dotąd łączne zobowiązania w wysokości 8,57 mld dolarów na pomoc w usuwaniu skutków powodzi - podał w poniedziałek minister informacji Pakistanu Marriyum Aurangzeb, cytowany przez agencję Reutera.
09.01.2023

Francja przekaże Pakistanowi 360 milionów euro na odbudowę po powodziach

Francja przeznaczy 360 milionów euro na projekty, które pomogą w odbudowie Pakistanu, wciąż nękanego skutkami powodzi, których kraj doświadczył w 2022 roku - przekazał w poniedziałek prezydent Francji Emmanuel Macron, cytowany przez agencję AFP.
09.01.2023

Biden zapowiedział pomoc klimatyczną dla państw wyspiarskich Pacyfiku

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział w czwartek podczas pierwszego szczytu dyplomatycznego z udziałem przywódców tych państw, że USA przeznaczą setki milionów dolarów na pomoc gospodarczą i klimatyczną dla państw wyspiarskich Pacyfiku. Region jest przedmiotem coraz większej rywalizacji między USA i Chinami.
30.09.2022

Do Sejmu wpłynął projekt dotyczący wsparcia dla przedsiębiorców znad Odry

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze. Zgodnie z regulacją na wypłatę jednorazowego świadczenia w wysokości 3010 zł na pracownika będą mogły liczyć firmy, które w sierpniu zanotowały spadek przychodów powyżej 50 proc.
27.08.2022

Szefowa MRiPS: rząd przyjął projekt dotyczący wsparcia dla przedsiębiorców znad Odry

Rząd w trybie obiegowym przyjął projekt ustawy o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze - poinformowała w środę PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Szczegóły projektu mają zostać przedstawione w czwartek.
24.08.2022

Kuba dziękuje USA za oferty pomocy w walce z pożarem w porcie Matanzas

Kubańskie MSZ podziękowało władzom USA za amerykańskie oferty pomocy w walce z wielkim pożarem, jaki wybuchł wskutek piątkowej eksplozji zbiornika ropy naftowej w portowym mieście Matanzas; w zbiornik uderzył piorun. Zginęła jedna osoba, kilkadziesiąt zostało rannych, a 17 strażaków uczestniczących w gaszeniu ognia znano za zaginionych.
07.08.2022

USA. Biały Dom ogłosił nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy, w tym łodzie patrolowe

Biały Dom ogłosił w czwartek nowy, 13. pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 450 mln dolarów. W nowym pakiecie znajdą się m.in. cztery kolejne wyrzutnie rakiet HIMARS, a także łodzie patrolowe i dziesiątki tysięcy sztuk amunicji artyleryjskiej.
24.06.2022

USA wysłały statek z pomocą dla Ukrainy

Samochodowiec Arc Integrity ma dostarczyć sprzęt wojskowy i medyczny dla walczących z Rosją Ukraińców.
23.05.2022

PGNiG pomogło w ewakuacji pracowników i rodzin branżowych partnerów

PGNiG SA wzięło udział w akcji ewakuacji pracownic oraz rodzin i dzieci pracowników z koncernów Natfogaz i ERU. Obecnie w Polsce pod opieką PGNiG przebywa ponad 80 osób, w tym dzieci, a w ciągu kilku dni ich liczba przewyższy 100. Pomoc obejmuje między innymi wsparcie logistyczne w ewakuacji, zakwaterowanie oraz wyżywienie.
11.03.2022

Finnlines nie pływa do Rosji. Właściciel linii angażuje się w pomoc humanitarną

Grimaldi Group, właściciel linii promowych Finnlines, ogłosił, że ruch jego promów do i z Rosją został wstrzymany 9 marca.
11.03.2022

Linie kontenerowe Matson ruszają z pomocą na Tonga

Amerykańskie linie kontenerowe Matson ogłosiły, że będą modyfikować trasy swoich statków, by te docierały z pomocą do Tonga. Firma przeznaczy także część swoich zysków na pomoc wyspiarskiemu państwu.
29.01.2022

Australijski okręt wiezie do Tonga pomoc oraz... koronawirusa

23 członków załogi australijskiego okrętu HMAS Adelaide zostało zakażonych koronawirusem. Jednostka zmierza do Tonga z pomocą humanitarną po katastrofalnym dla wyspiarskiego kraju tsunami. Problem w tym, że Tonga był wcześniej krajem niedotkniętym koronawirusem.
26.01.2022

Nowa Zelandia wysłała dwa okręty wojenne z pomocą do Królestwa Tonga

Władze Nowej Zelandii poinformowały w środę o wysłaniu do dotkniętego erupcją wulkanu Hunga Tonga Hunga Ha'apai królestwa Tonga dwóch okrętów wojennych z pomocą humanitarną. Jednostki te mają przybyć do w rejon katastrofy w piątek.
19.01.2022

Indonezja. Po ponad miesiącu na morzu w tonącej łodzi ponad 100 Rohingjów zeszło na ląd

Pod presją społeczności międzynarodowej władze indonezyjskie zezwoliły na zejście na ląd grupie 105 uchodźców Rohingja, złożonej głównie z kobiet i dzieci, która od ponad miesiąca dryfowała w tonącej łodzi na Morzu Andamańskim u wybrzeży Sumatry - poinformował Reuters w piątek.
31.12.2021

KE zatwierdza państwową pomoc na produkcję energii ze źródeł odnawialnych

Funkcjonujący w Polsce program wspierania produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych będzie mógł zostać przedłużony – Komisja Europejska zatwierdziła projekt.
30.11.2021

Fundusz pomocowy dla marynarzy dotkniętych koronawirusem przekracza cel 1 mln USD

Międzynarodowy Fundusz Pomocy Marynarzom (SIRF) osiągnął swój cel, jakim jest zebranie 1 miliona dolarów na zapewnienie niezbędnej pomocy marynarzom i ich rodzinom dotkniętym COVID. Suma zebrana przez SIRF wynosi obecnie 1,17 miliona dolarów.
18.08.2021

ZMPSiŚ niestrudzony w walce z pandemią

Przyłóżkowy aparat RTG z dekoderem oraz centrala do kardiomonitorów trafią do dwóch szpitali – w Szczecinie i Koszalinie - dzięki darowiźnie w wysokości prawie 326 tys. złotych przekazanej przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na walkę z koronawirusem.
01.04.2021

Kajakiem dla Sławomira. 1000 kilometrów po Wiśle

Na co dzień – żołnierz z gdyńskich Babich Dołów, w specjalnych sytuacjach takich jak ta – zapalony kajakarz, dla którego nie ma ograniczeń. Bosmanmat Szymon Machnowski rozpoczął kajakową wyprawę po Wiśle, aby pomóc koledze w mundurze borykającemu się ze skutkami udaru mózgu. To Sławomir Szumicki z jednostki w Darłowie, który potrzebuje kosztownego leczenia.
04.03.2021

Puls Biznesu: Więcej pieniędzy na ratowanie firm

Spółki, które chcą się restrukturyzować, jeszcze w tym roku mogą dostać od Agencji Rozwoju Przemysłu 650 mln zł. W przyszłym budżet może być większy - pisze dziś"Puls Biznesu".
26.11.2020

Manaty wracają do oceanu po latach w niewoli [wideo]

Po zakończeniu procesu rehabilitacji, który trwał lata, Pepe, Lupita i Juana przygotowują się do powrotu do domu. Te manaty obecnie mieszkają w Narodowym Akwarium na Dominikanie, gdzie wróciły do zdrowia po otrzymanych przez ludzi obrażeniach
09.11.2020

Karetka ufundowana przez ZMPSiŚ już we flocie szpitala

Karetka ufundowana przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście już we flocie szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.
28.10.2020

Morski kalendarz pomoże chorym dzieciom i hospicjom

ATC Cargo SA organizuje akcję społeczną „Morskie wspomnienia o Gdyni”. Każdy może wziąć w niej udział wysyłając archiwalne fotografie, które stworzą kalendarz opowiadający o morskiej historii miasta. Dochód z kalendarzy przekazanych na licytację Radia Gdańsk zasili trójmiejskie hospicja i organizacje wspomagające leczenie dzieci.
19.08.2020

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR

ratownictwo morskie,poszukiwania morskie,ratowanie życia ludzkiego na morzu,poszukiwanie rozbitków,podejmowanie rozbitków z wody,udzielanie rozbitkom pomocy medycznej,transport poszkodowanych rozbitków na ląd,gaszenie pożarów na statkach,holowanie ratownicze,zwalczanie zagrożeń i zanieczyszczeń środowiska morskiego,usuwanie z powierzchni morza rozlewów ropy,usuwanie z powierzchni morza produktów ropopochodnych,usuwanie z powierzchni morza niebezpiecznych substancji chemicznych,usuwanie z powierzchni morza HNS,awaryjne wyładowywanie olejów ze zbiornikowców,awaryjne wylewanie HNS ze zbiornikowców,poszukiwanie zagubionych substancji w opakowaniach na morzu,poszukiwanie zagubionych towarów niebezpiecznych w opakowaniach na morzu,zapobieganie przedostawaniu się olejów i HNS do środowiska naturalnego,morski statek ratowniczy typu SAR-3000,morski statek ratowniczy typu SAR-1500,morski wielozadaniowy statek ratowniczy,morski statek ratowniczy do zwalczania zanieczyszczeń olejowych,SAR,MSPiR

JABO Stocznia Jachtowa

JAKOŚĆ KTÓRA TWORZY WASZ KOMFORT
konstrukcje aluminiowe kadłubów,nadbudówki,maszty,konstrukcje stalowe kadłubów,okucia jachtowe,relingi,elementy ze stali nierdzewnej,aluminiowo-stalowe konstrukcje boji oraz innych jednostek pływających,jachty,montaż,jacht,remonty jachtów,kadłub,łodzie,promy,pasażerskie,statki,konstrukcje jachtów,jabo.,stocznia jachtowa,stocznie jachtowe,jachty żaglowe,jachty motorowe,zimowanie jachtów,serwis jachtów,jabo classic 350,aluminiowe podesty do przemieszczania się po platformach wiertniczych,schody i drabiny aluminiowe,schody aluminiowe,drabiny aluminiowe,wykonywanie powłok malarskich zaworów ze stali nierdzewnej,wykonywanie pław oraz dalb sygnalizacyjnych,usuwanie ognisk korozji,wymiana anod cynkowych,zimowanie łodzi w hangarze,zimowanie łodzi na placu,zimowanie jachtu w hangarze ,zimowanie jachtu na placu,przygotowanie jachtu do zimy,zimowanie skuterów w hangarze,zimowanie skuterów na placu,wyciąganie i wodowanie jednostek dźwigiem lub za pomocą slipu,kompleksowe przygotowanie jachtu do se

PROMECO S.A.

PRZEYSŁ MORSKI I PROJEKTY PRZYBRZEŻNE
szafy sterownicze,szafy elektryczne,przetwornice,przemysł morski,układy sterowania,główne rozdzielnice energii elektrycznej,układy zasilające,układy zasilające niskiego napięcia,centra sterowania układami rozdzielczymi,układy wydechowe do siników wysokoprężnych,zgrzewanie tarciowe z przemieszczeniem,spawanie stali i aluminium metodą MIG/ TIG,spawanie stali i aluminium przy użyciu robota,cięcie laserowe,cięcie laserowe za pomocą narzędzi skrawających,gięcie,szycie izolacji miękkiej,projekty przybrzeżne

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej s.c.

ośrodek szkolenia marynarzy, kursy dla marynarzy, książeczka żeglarska, kursy STCW
oszgm,karbowiak,kursy dla marynarzy,indywidualne techniki ratunkowe,itr,szkolenia,kurs elementarnej pomocy medycznej,kursy medyczne,medical care,pierwsza pomoc medyczna,medyczny wyższy,Medical First aid,problematyka ochrony na statku,dla członków załóg,uaktualnienia,kurs ochrony przeciwpożarowej,książeczka żeglarska,kursy obowiązkowe,specjalistyczne,kurs zintegrowany bezpieczeństwa STCW,HAZMAT,Oficer Ochrony Statku (SSO),marynarz,security awarnesss,security duties,odnowienie itr,kursy pożarowe,mechanik wachtowy,drugi mechanik,starszy pokład,oficer wachtowy,szyper,kapitan,kierowanie tłumem,szczelność kadłuba,zarządzanie kryzysowe,szkoła morska gdynia,ośrodek szkolenia nurków,stcw,kurs ochrony ppoż,kurs pierwszej pomocy,indywidualne techniki ratunkowe-kurs,dowodzenie siłą okrętową-kurs,eksploatacja zbiornikowców-kurs

AHB Service Sp. z o.o.

Remonty statków.
remont statku,naprawa silników okrętowych,silniki,remonty statków,remonty silników okrętowych,remonty urządzeń okrętowych,remont wyposażenie okrętowego,silniki okrętowe,remonty silników morskich,silniki morskie,silniki na statki,szlifownia wałów korbowych,honowanie tulei cylindrowych,remont pomp wtryskowych,części zamienne silników okrętowych,remont wind cumowniczych,remont wind kotwicznych,remont wind holowniczych,regulacja silników okrętowych,przekładnie okrętowe,reduktory,silnik główny,silnik pomocniczy,przeglądy i remonty kapitalne statków,wysokoprężnych silników głównych,pomocniczych,SULZER typ Z40,A20,WARTSILA,M.A.N. B&W,PIELSTICK,MAK,SKL,YANMAR,DAIHATSU

Bota Technik

marine propulsion service,marine propulsion systems,napędy morskie,overhauls,maintanance,retrofits,serwis napędów morskich,Jastram GmbH & Co.,KEMEL Company,Jastram Engineering,VULKAN Couplings,Masson Marine,Zamech,ABB Zamech,propulsion,rudder,śruby nastawne,przekładnie,silniki strugowodne,stery azymutalne,łożyska linii wałówmarine gear service,thruster service,cpp propeller service,seals service,bonding service,seals marine propulsion equipment devices,water jet seals and service,marine couplings,offshore,shaft seals,seals service shaft seals,cardan shaft,water shaft seals,bonding shaft seals,serwis sterów strumieniowych,serwis pędników strugo wodnych,serwis śrub napędowych nastawnych,serwis uszczelnień,serwis przekładni napędu głównego i pomocniczego,serwis sprzęgieł SKF,serwis sprzęgieł podatnych gumowych,dokowe remonty układów napędowych,remonty dokowe linii wałów,układy sterowania sterami strumieniowymi,nadzory,maszyny sterowe,trzony sterowe,regeneracja płatów śrub

MG Sp. z o.o. Sp.k.

Serwis, części i remonty silników morskich CATERPILLAR®
morskie silniki napędu głównego od 93 do 5420 KW,silniki pomocnicze,morskie agregaty prądotwórcze,silnik,sprzęgło,przekładnia,śruba napędowa,siłownie okrętowe,silniki morskie caterpillar,silniki morskie cat,naprawa silników morskich,remonty silników morskich,remonty silników CAT,remonty silników morskich caterpillar,części do silników morskich,części do silników caterpillar,części do silników cat,mg,CAT,Caterpillar,CAT Marine,Caterpillar Marine,CAT Engines,CAT Marine Engines,CAT spares,CAT spares Gdynia,CAT spares Poland

MAN ENERGY SOLUTIONS POLAND SP. Z O.O.

Układy napędowe morskie MAN ENERGY SOLUTIONS
MAN,man,Man,B&W,Holeby,PrimeServ,silniki morskie,układy napędowe,serwis silników,MAN ENERGY SOLUTIONS,MAN DIESEL TURBO,silniki główne,silniki pomocnicze,silniki dwusuwowe,turbokompresory,turbina gazowa,turbina parowa

Eneria Sp. z o.o.

Silniki morskie
AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE,SILNIKI,SPRĘŻARKI PRZEWOŹNE,SILNIKI GŁÓWNE I POMOCNICZE CAT,UKŁADY NAPĘDOWE CAT,ŚRUBY NASTAWNE,PĘDNIKI AZYMUTALNE,STERY STRUMIENIOWE,TWIN FIN,SYSTEMY STEROWANIA

AMEK Offshore Sp. z o.o.

Projektowanie i produkcja wciągarek wielozadaniowych
wciągarki wielozadaniowe,Elektro-hydrauliczne zespoły napędowe,Projektowanie i produkcja wciągarek wielozadaniowych,Hydrauliczne Zespoły Napędowe,kontenery typu offshore,osprzęt pomocniczy dźwignicowy,Wciągarki,obróbka mechaniczna,obróbka spawaniem,frezowanie,toczenie, wytaczanie,dłutowanie,szlifowanie,cięcie mechaniczne i gazowe,spawanie MIG/MAG/TIG,wciągarki o udźwigu do 120 ton,kontenery specjalistyczne,wciągarki hydrauliczne,wciągarki elektryczne,wciągarki offshore,wciągarki kotwiczne,wciągarki holownicze,wciągarki pomocnicze,wciągarki cumownicze,wciągarki oceanograficzne,wciągarki specjalistyczne,żurawie przeładunkowe,zurawiki przeładunkowe,żurawie i żurawiki przeładunkowe,bębny magazynujące,zasilacze hydrauliczne,ATEX,EX,urządzenia do eksploatacji miejsc zagrożonych wybuczem

WP Law Kancelaria Prawna Woźniccy & Partners sp.j.

Prawo ochrony środowiska i sprawy środowiskowe
ocena oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, pomoc w uzyskaniu decyzji środowiskowych, przywrócenie stosunków wodnych, prawo, prawo ochrony środowiska, system kaucyjny, audyty karne, audyty cywilne, doradztwo prawne, doradztwo prawne dla osób prawnych, doradztwo prawne spółek, doradztwo prawne NGO, doradztwo prawne dla osób fizycznych, postępowania przedsądowe, negocjacje, likwidacja szkód, likwidacja szkód środowiskowych, obsługa postępowań administracyjnych, obsługa postępowań sądowo-administracyjnych, ocena oddziaływania postępowania na środowisko, audyty administracyjne

Ośrodek Szkoleniowy POLSTEAM

SZKOLENIA DLA MARYNARZY
polsteam,szkolenia polsteam,szkolenie polsteam,polsteam szkolenia,polsteam szkolenie,kursy marynarskie,kurs problematyka ochrony statku,kurs ppoż wyższego stopnia,kurs ratownika,kurs pierwszej pomocy medycznej,kurs opieka medyczna nad chorym medical care,kurs bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna,kurs indywidualne techniki ratunkowe,kurs ITR,kurs ratownik morski,kurs ładunków niebezpiecznych HAZMAT,kurs na zbiornikowiec do przewozu gazów skroplonych podstawowy,kurs bezpieczeństwo kierowania tłumem,kurs bezpieczeństwo pasażerów dla personelu zajmującego się bezpośrednią obsługą pasażerów w pomieszczeniach pasażerskich,kurs zarządzanie w sytuacjach kryzysowych i zachowań ludzkich,kurs bezpieczeństwo pasażerów ładunku oraz szczelności kadłuba na statku pasażerskim typu ro-ro,kurs międzynarodowy kodeks zarządzania bezpieczną eksploatacją statków i zapobiegania zanieczyszczeniom ( ISM CODE),kurs ochrony statku (SSO),kurs oficera ochrony armatora,kurs oficera ochrony obiektów por

MMAD PROPULSION MOTOR

NAPRAWA SILNIKÓW GŁÓWNYCH I POMOCNICZYCH NA STATKACH,WSZELKIE NAPRAWY ZWIĄZANE Z EKSPLOATACJĄ JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH,NAPRAWA SILNIKÓW SPALINOWYCH NAPĘDZAJĄCYCH JEDNOSTKI PŁYWAJĄCE,NAPRAWA AGREGATÓW PRĄDOTWÓRCZYH STACJONARNYCH I JEZDNYCH,NAPRAWA SILNIKÓW NAPĘDZAJĄCYCH SPRĘZARKI POWIETRZA I MASZYNY PRZEMYSŁOWE,REGENERACJA CZĘŚCI METODĄ CHEMOUTWARDZALNĄ

Air-Tech Jarosław Krzemiński

BUDOWA I REMONTY JACHTÓW TO NASZA PASJA
akcesoria jachtowe,budowa i remonty jachtów,produkcja osprzętu jachtowego,regeneracja śrub napędowych,renowacja pokładów,zabezpieczenia antykorozyjne,zimowanie jachtów,piaskowanie,wymiana poszycia jachtów stalowych laminatowych,remonty silników głównych i pomocniczych,

Navitech sp. z o.o.

REMONTY SILNIKÓW GŁÓWNYCH I POMOCNICZYCH
remonty,remonty silników,remonty silników głównych,remonty silników pomocniczych,remonty statków,remonty silników głównych,remonty silników pomocniczych CATERPILLAR,SULZER,YANMAR,DEUTZ,SKL,PIELSTICK,MAK,DORMAN,MIRRLEES BLACKSTONE,NOHAB POLAR,WH ALLEN,LISTER PETTER,RUSTON,CUMMINS,PERKINS,ROLLS ROYCE,Wartsila,MAN,Remonty turbosprężarek okrętowych NAPIER,ABB,remonty wirówek okrętowych ALFA LAVAL,remonty pomp okrętowych GZUT,HYDRO-VACUUM,GRUNDFOS,LFP,TOFAMA,EBARA,SFP,WFP

MARINE SERVICE ELBLAG POLAND

łodzie motorowodne,sprzęt motorowodny,serwis,naprawa,silniki zaburtowe,montaż silników zaburtowych,demontaż silników zaburtowych,części zamienne,pomoc wodna,środki asekuracyjne,przewóz łodzi,rejsy wycieczkowe

ConVess s.c.

Construction of Vessels.
prace traserskie,pomiarowe i kalkulacyjne,podbudowy dokowe i placowe dla jednostek pływających,oprzyrządowania i pomoce warsztatowe,wykonawstwo i remonty konstrukcji kadłubowych i innych konstrukcji stalowych,

Scania Polska S.A.

Silniki morskie !!!
silniki morskie,silnik morski,silniki,silniki napędowe,silniki pomocnicze,

RUBO-OPERATOR Sp. z o.o.

Konstrukcje stalowe, Obróbka skrawaniem, Transport specjalistyczny,
maszty radarowe maszty sygnalizacyjne maszty antenowe maszty dziobowe i rufowe żurawiki łodziowe żurawiki łodziowo-tratwowe żurawiki pomocnicze suwnice wciągarki fundamenty i zamocowania pokrywy i włazy podesty,stójki,barierki schody i stopnie wyposażenie warsztatów i magazynów toczenie wiercenie roztaczanie frezowanie struganie dłtowanie szlifowanie przeładunki portowe transport portowy transport wielkogabarytowy przeładunki wielkogabarytowe

MSS Motor Ship Service

Regeneracja silników !!!
regeneracja silników,silniki regeneracja,silniki główne,silniki pomocnicze,naprawa silników morskich,regeneracja silników morskich,naprawa głowic,wartsila,sulzer,man,mak,silniki,części do silników,zawory wydechowe,mss,motor ship service,regeneracja silników,tłoki,zawory,

StalKons Ryszard Kleczkowski

wciągarki,konstrukcje stalowe,konstrukcje aluminiowe,obróbka skrawaniem,spawanie stali,spawanie aluminium,wyposażenie łodzi,wyposażenie statków,żurawiki pomocnicze,zbiorniki paliwa i wody z aluminium i mat. nierdzewnych

NYBORG-MAWENT S.A.

PRODUCENT WENTYLATORÓW DLA PRZEMYSŁU MORSKIEGO
wentylatory,wentylatory okrętowe,żaluzje pogodowe,tłumiki,głowice wentylacyjne,dmuchawy pomocnicze silników głównych,dmuchawy pomocnicze silników okrętowych

TIMOR Spółka Jawna

dostawcy części zamiennych oraz zaopatrzenia technicznego maszyn i urządzeń okrę
silniki główne,silniki pomocnicze,dostawca urządzeń okrętowych,urządzenia okrętowe,wyposażenie morskie,morskie wyposażenie techniczne,techniczne zaopatrzenie statków,shipchandler,shipchandlers,silniki morskie,silniki okrętowe,wyposażenie statków,SULZER,Sprężarki powietrza,turbosprężarki,

POMERANIA SERVICE Sp. z o.o.

Przebudowy i remonty statków.
przebudowy,renowacja kadłuba - remont kapitalny i naprawy głównych i pomocniczych kompresorów,pomp i innych urządzeń silnikowych - stalowe i nie-stalowe piping - remont kapitalny i naprawy włazów chroniących,łodzi ratunkowych,windlasses,sterów,maszyn sterowniczych i innych urządzeń pokładowych - naprawy systemów elektrycznych i urządzeń,przewijanie - stolarka okrętowa,rozdarć i zwojów izolacji - malowanie wszystkich typów statków Budownictwo Okrętowe - statki pasażerskie - trawlery rybne - barki - pontony - części statków

P.P.U.H. STER Sp. z o.o.

Kompleksowe remonty i przebudowy obiektów pływających.
STER,ster,STER sp zoo,remonty dokowe,remonty postojowe,prace specjalistyczne,prace malarskie,prace stolarskie,remonty statków,remonty obiektów pływających,ster,wykonywanie automatycznych instalacji gaszenia pożarów za pomocą zraszania (instalacje sprinklerowe,wykonywanie nowych instalacji: wodnych,paliwowych,olejowych,ogrzewania,hydraulicznych,przeciwpożarowych,instalacje,prace kadłubowo – spawalnicze,prace ślusarskie,prace stolarskie i ciesielskie,prace rurarskie w pełnym zakresie (tzn. remont i wymiana),czyszczenie i malowanie kadłubów statków,czyszczenie i malowanie zbiorników,czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych,wykonywanie konstrukcji stalowych (również ze stali nierdzewnej). remonty urządzeń pomocniczych: pomp,chłodnic,podgrzewaczy,skraplaczy,wind,urządzeń pokładowych wszelkiego typu prace izolacyjne urządzeń oraz rurociągów wraz z oblachowaniem

NAUTEX Sp. z o.o.

Remonty silników
silników spalinowych głównych i pomocniczych wszystkich typów przekładni napędu głównego i pomocniczego mechanizmów pomocniczych : pomp wirówek sprężarek mechanizmów pokładowych : wciągowych z napędem hydraulicznym i elektrycznym : kotwicznych holowiczych cumowniczych maszyn sterowych haków holowniczych wymienników ciepła zbiorników powietrza zaworów bezpieczeństwa,zwrotnych i innych

A.M.D.E. - SERVICE

24h serwis awaryjny,latające brygady remontowe,naprawy silników pomocniczych podczas podróży statku,przeglądy i wymianę łożysk ramowych podczas postoju statków w portach,kompletne remonty silników głównych i pomocniczych na burcie statku i podczas pobytu na stoczniach,przeglądy,remonty głowic,tłoków,tulei cylindrowych,pomp paliwowych,wtryskiwaczy,chłodnic,turbin itp;

Intelimare Sp. z o.o.

Elektryka,elektrotechnika Generatory prądu Napęd Linia wału Osprzęt silnika Przekładnie Silniki morskie Śruby napędowe Pompy Systemy ciśnieniowe Systemy wentylacyjne Akcesoria wentylacyjne Elementy pomocnicze Elementy rewizyjne Filtry powietrza Galanteria wentylacyjna Kanały i kształtki okrągłe Kanały prefabrykowane Klapy przeciwpożarowe Nagrzewnice kanałowe Przepustnice Przewody antybakteryjne/antyalergiczne Przewody elastyczne System izolowany Tłumiki wentylacyjne Wentylatory Układ sterowania Uncategorized Węże techniczne

Master Sp. z o.o.

naprzwa silników,przeglądy silników,remonty klasowe,naprawy dokowo – konserwacyjne,przebudowy statków,modernizacja wyposażenia okrętowego,prace konserwacyjne,mycie,piaskowanie,malowanie,prace kadłubowo-spawalnicze,prace rurarskie,rurociągi stalowe,galwanizowanie,prace maszynowe,remonty silników głównych i pomocniczych,remonty dźwigów,remonty pomp,remonty wymienników ciepła,remonty urządzeń pokładowych,prace elektryczne,remonty prądnic i silników,montaż nowych systemów elektrycznych

MECAN - remonty silników okrętowych

remonty,remont,serwis,naprawa,naprawy,konserwacja,regeneracja,silników,silnik,okrętowych,statków,diesel,usługi,morskie,morskich,engine,montaż,agregat,pomocniczy,man,wartsila,mak,28/32,23/30,16/24,l28/32h,20,32

NAVIMOR-INVEST S.A.

wykonawstwo gotowych obiektów,remonty,modernizacje,specjalistyczne usługi podwykonawstwa,budownictwo hydrotechniczne,budowa,modernizacja i remonty śluz żeglugowych,jazów,progów piętrzących,remonty nabrzeży,remonty terminali portowych,budowa obiektów związanych z turystyką i sportami wodnymi,budowa portów i przystani żeglarskich,marin,budowa pomostów spacerowych,budowa dalb cumowniczych,remonty elektrowni wodnych,regulacja potoków,rzek i kanałów (stopnie,progi itp.),umocnienia brzegów,czyszczenie koryt,budowa i remonty zabezpieczeń przeciwpowodziowych,usuwanie szkód powodziowych,inwestycje związane z infrastrukturą (ulice,budownictwo przemysłowe),budowa placów składowych,montażowych (np. stoczniowych),manewrowych,budowa ścianek szczelnych,roboty kafarowe (przy pomocy posiadanych wibromłotów),inne usługi sprzętowe,usługi wykonywane z wody.

Stocznia PARSĘTA

-budowa jednostek do 30m długości -kompleksowe remonty jednostek -modernizacja jednostek -remont desek trałowych -budowa dyszy Korta -budowa wind trałowych,pomocniczych oraz wind sieciowych -dokonanie oględzin podwodzia bez konieczności dokowania

MAR-SHIP

remonty statków
kompleksowe remonty urządzeń okrętowych,siłowni okrętowych,remonty silników głównych,turbosprężarki,remonty turbosprężarek,silników pomocniczych,pomp,chłodnic,podgrzewaczy,kotłów,zaworów,turbosprężarek,prace ślusarskie,remonty wind,dźwigów,urządzeń pokładowych,mar-ship,marship,mar ship,bugaj,

Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w Gdyni

szkolenia ratownicze szkolenia udzielania pierwszej pomocy szkolenia techniki ratunkowe szkolenia bezpieczeństwa szkolenia w gdyni ośrodek szkolenia ratowniczego w gdyni

SUBMARINE Ship’s Technical Service

Techniczne zaopatrzenie statków.
sulzer,techniczne zaopatrzenie statków,silniki okrętowe,silniki morskie,silniki główne,silniki pomocnicze,cegielski,man,b&w,wirówki,automatyka morska,zaopatrzenie statków,agregaty prądotwórcze,sprężarki powietrza,pompy,termometry,manometry,tachometry

ICG - International Consulting Group

windykacja należności,międzynarodowe usługi prawne,pomoc prawna,odzyskiwanie długów,windykacja długów

Baltservice Dominik Piątek

remonty maszyn okrętowych,remonty urządzeń okrętowych,remonty maszynowe,silniki główne i pomocnicze (SKL,Sulzer,MAN B&W,MAK,Wartsila,Deutz,MWM,Stork),przeglądy,remonty,pomiary,zdanie w ruchu,szlifowanie wałów korbowych,regeneracja części i podzespołów silnikowych,aparatura paliwowa (przegląd,regulacja i regeneracja pomp wtryskowych i wtryskiwaczy),regulatory obrotów (przegląd i naprawa),pompy wody i oleju (przegląd i naprawa),turbosprężarki (przegląd,naprawa,wyważanie wirników),silniki elektryczne - (przegląd,naprawa,przewijanie),atestacja sprzętu p-poż i aparatury wykrywczej,przegląd i atestacja tratw ratunkowych,remonty pokładowe,testy obciążeniowe urządzeń dźwigowych,szybkie naprawy spawalnicze,remonty i modyfikacje kadłuba,montaż i spawanie konstrukcji stalowych

MSS, Motor Ship Service

części silników okrętowych,regeneracja,denko tłoka,głowice cylindra,silnik pomocniczy,silnik główny,zawory wydechowe,mss,motor ship service,regeneracja silników okrętowych,spawanie,tłoki,zawory,silniki,statki,silniki statków,żegluga,transport morski,naprawa silników okrętowych,naprawa głowic

Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub. Rodzinny piknik na terenie terminala kontenerowego

W ubiegłą niedzielę terminal kontenerowy Baltic Hub gościł mieszkańców Gdańska, a zwłaszcza dzielnic Stogi, Przeróbka i Krakowiec-Górki Zachodnie na imprezie Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub. Była to niecodzienna sposobność, by odwiedzić teren tego strategicznego punktu logistycznego nad Bałtykiem.
08.09.2023

Ratownicy morscy świętowali w Gdyni

Na co dzień ratują ludzkie życie, gotowi nawet poświęcić własne. To ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (Służba SAR). W sobotę w Gdyni obchodzili swoje święto.
27.05.2019

200 tys. żeglarzy odwiedziło Pętlę Żuławską w ubiegłym roku

Z danych statystycznych, które zbiera spółka Pętla Żuławska wynika, że w ciągu 5 ostatnich lat Pętlę Żuławską odwiedziło 500 tys. żeglarzy i wodniaków, z czego w ubiegłym roku 200 tys. – poinformował w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Rafał Wasil z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Podkreślił, że ta sieć szlaków wodnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
16.05.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.