• <

PGNiG pomogło w ewakuacji pracowników i rodzin branżowych partnerów

gm

11.03.2022 20:31 Źródło: PGNiG
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas PGNiG pomogło w ewakuacji pracowników i rodzin branżowych partnerów

Partnerzy portalu

PGNiG pomogło w ewakuacji pracowników i rodzin branżowych partnerów - GospodarkaMorska.pl
Fot. Maciej Margas / Wikipedia

PGNiG SA wzięło udział w akcji ewakuacji pracownic oraz rodzin i dzieci pracowników z koncernów Natfogaz i ERU. Obecnie w Polsce pod opieką PGNiG przebywa ponad 80 osób, w tym dzieci, a w ciągu kilku dni ich liczba przewyższy 100. Pomoc obejmuje między innymi wsparcie logistyczne w ewakuacji, zakwaterowanie oraz wyżywienie.

- W tych trudnych dniach czujemy się odpowiedzialni za rodziny i dzieci pracowników ukraińskich firm, z którymi współpracujemy. Działania PGNiG SA i Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pozwolą na zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia ewakuowanych rodzin przez najbliższe tygodnie – mówi Paweł Majewski, prezes PGNiG. - Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten proces, dzięki którym kilkadziesiąt kobiet i dzieci może się dziś czuć bezpiecznie – dodał.

- Dziękujemy Caritas za wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia. Cały czas monitorujemy sytuację i jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami samorządów oraz organizacji pożytku publicznego, by nasza pomoc trafiała do jak największej liczby potrzebujących – podkreśla Karolina Dłuska, prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

To nie jedyna forma pomocy PGNiG dla ukraińskich kontrahentów. Amerykańsko-ukraińska Grupa ERU, z którą PGNiG od 2016 roku eksportuje gaz ziemny na Ukrainę, dostarczyła żywność, materiały medyczne i inne niezbędne produkty do ukraińskich szpitali oraz innych punktów gdzie są one najbardziej potrzebne. Wartość pomocy przekroczyła 2 miliony dolarów. W organizacji dostaw w ramach wolontariatu ukraińskich partnerów wspierają pracownicy Oddziału Obrotu Hurtowego PGNiG oraz członkowie ich rodzin.

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.